Aktualności

Pociąg "Pol'and'Rock" odjazd!

2022-12-17 16:35:00

Dziś na dworcu Szczecin Główny nastąpiła uroczysta prezentacja pociągu "Pol'and'Rock", którego szata graficzna nawiązuje do elementów stworzonych przez Jurka Owsiaka z myślą o Najpiękniejszym Festiwalu Świata. To właśnie Pomorze Zachodnie, ponownie, od dwóch edycji, jest regionem, do którego zjeżdżają się uczestnicy Pol'and'Rock Festival. 

 

 Prezentacja pociągu "Pol'and'Rock", fot. Łukasz WidziszowskiUroczystość z udziałem m.in. Jurka Owsiaka, Olgierda Geblewicza - Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Zbigniewa Konieczka - prezesa spółki NEWAG S.A., wykonawcy pociągu, oraz Jacka Wasika, Dyrektora przedstawicielstwa KE we Wrocławiu, przyciągnęła do Szczecina sympatyków działań Orkiestry i uczestników Pol'and'Rock Festival z terenu całej Polski. Gotowość do odjazdu w pierwszą trasę - do Koszalina - odgwizdał nie kto inny, jak znany bywalcom festiwalu Roman Polański, ostatni zawiadowca stacji Żary.

 

 

 

Pociąg "Pol’and’Rock" to nowoczesny pojazd hybrydowy - ekologiczny, bo pozwalający na ograniczenie emisji zanieczyszczeń (jedna hybryda na torach to 338 ton dwutlenku węgla mniej niż w przypadku spalinówek). Na pokładzie pociągu znajduje się 150 miejsc siedzących (ogółem 302) i przestrzeń do przewozu 10 rowerów. Pojazd wyposażony jest też w klimatyzację, internet bezprzewodowy, monitoring, elektroniczny system informacji pasażerskiej, sygnalizację przeciwpożarową, rampy ładunkowe dla wózków oraz defibrylator AED, ratujący życie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.

Pociąg kursować będzie po Pomorzu Zachodnim, m.in na trasie Szczecin – Kołobrzeg – Koszalin oraz Szczecin – Szczecinek.Najpiękniejszy Festiwal Świata 2 edycje temu powrócił do województwa zachodniopomorskiego: 27. edycję wydarzenia zrealizowano na lotnisku Makowice - Płoty, ostatnią, 28., na lotnisku Czaplinek - Broczyno i to właśnie w tym miejscu Pol'and'Rock Festival odbywać się ma przez przynajmniej 2 najbliższe lata. Wcześniej Pol'and'Rock Festival gościł na ziemiach Pomorza Zachodniego w 1996 roku, wówczas lokalizacją festiwalu było Szczecin - Dąbie.   

 

Przy okazji prezentacji pociągu Jurek Owsiak ogłosił kolejną gwiazdę 29. Pol'and'Rock Festival - amerykańską grupę Spin Doctors, znaną m.in. z hitu "Two Princes". Dołącza ona do ogłoszonego kilka tygodni temu zespołu BIOHAZARD.

29. Pol'and'Rock Festival odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2023 roku na lotnisku Czaplinek - Broczyno. 

POKAŻ PODOBNE
2022-12-04 09:30:00

Festiwalowy Mikołaj - pomysłowe prezenty w SiemaShop!

Rock'n'rollowe święta zbliżają się wielkimi krokami, a w ofercie SiemaShopu znajdziecie Najpiękniejsze Prezenty Świata!

2022-11-07 21:15:00

Pierwsza gwiazda 29. Pol’and’Rock Festival!

Doczekaliście się! W swojej autorskiej audycji Zaraz Będzie Ciemno, Jurek Owsiak ogłosił pierwszy zespół, który wystąpi na Dużej Scenie 29. Pol’and’Rock Festival! Prawdziwa legenda hardcore punka — Biohazard.

2022-11-15 11:45:00

Listopadowe notowanie plebiscytu Złotego Bączka!

W połowie listopada hasło „Zaraz będzie ciemno” nabiera bardzo dosłownego znaczenia. Za oknami złota jesień, więc czas na listopadowe notowanie Złotego Bączka!

ZOBACZ TEŻ