Aktualności

Początek końca

2015-08-01 21:30:00

Równo o 15:00 na Dużą Scenę wtargnął wrocławski wulkan energii. People of the Haze to zespół, który już kilkukrotnie udowadniał swoją wartość na ogólnopolskich przeglądach i festiwalach. Występ na Dużej Scenie wywalczyli podczas Eliminacji do Przystanku Woodstock, organizowanych przez Fundację WOŚP i Fabrykę Zespołów. Konkurencja była naprawdę niezła, więc ich obecność w Kostrzynie nad Odrą słusznie podkreśla wygraną. Chłopaki-Wrocławiaki zdecydowanie dali czasu i nawiązali wspaniały kontakt z publicznością, która korzystają z najcieplejszego dnia festiwalu, tłumnie przybyła na koncert. 

Trzynasta w samo południe o 16:00? To możliwe jest tylko na Woodstocku. Chłopaki występowali w zeszłym roku na Małej Scenie i to publiczność w Plebiscycie "Złotego Bączka" zadecydowała, że chce ich w tym roku zobaczyć na Dużej Scenie. Mieli mocne wejście, a tradycyjne rytmy rock and rolla porwały Was tak bardzo, że pod sceną widziana była nawet wanna... Hmm, wiedzieliśmy, że kolejki pod prysznice są długie, ale nie sądziliśmy, że ktoś z Was wpadnie na takie rozwiązanie. Nie przestaniecie nas zachwycać! 

Na czas trwania tego koncertu przypadły tradycyjne obchody Godziny W., czyli 71. rocznicy wybuchy Powstania Warszawskiego. O godzinie 17:00 wszystkie służby współpracujące przy Festiwalu wyjechały wozami, karetkami i quadami, zespół ściszył swoje dźwięki, zawyła syrena a nad głowami woodstockowiczów rozwinięta została ogromna flaga Polski. Jurek przypomniał, że 71 lat temu wybuchło Powstanie Warszawskie. Nasi rodacy chwycili wtedy za broń, aby walczyć o własną wolność i przyszłość stolicy. Na Przystanku Woodstock, powtarzając jedno z naszych haseł - WOLNOŚĆ - pamiętamy, że to właśnie dzięki powstańcom możemy dzisiaj się nią cieszyć i być razem.

Dziękujemy Wam, że co roku w szale zabawy, koncertów i spotkań znajdujecie czas na chwilę zadumy i oddanie hołdu polskim bohaterom.
Koncert był kontynuowany i to wtedy Jurek postanowił sprawdzić co czują nasze gwizdy skaczące w tłum. Zanurkował ze Sceny prosto w Wasze ramiona.

Evol Walks, czyli nasz tegoroczny gość z Australii, zdecydowanie nie zszedł z tonu narzuconego przez poprzednie zespoły. To było połączenie silnego kobiecego wokalu i gitar, które wprawiały w drgania woodstockowe pole. 

Po zagranicznym przerywniku na Scenę powróciły polskie brzmienia. I to jakie! Jeśli ktoś ze starszych roczników uczestników Przystanku do tej pory nie tańczył to Proletaryat zdecydowanie odmienił ich stan. Już po pierwszych ich dźwiękach zaobserwować można było ogromne poruszenie w tłumie i rozkręcające się pogo. Wszystko za sprawą wspomnień niesionych z utworami - poruszających codzienne problemy lat 80. 

Po tak mocnej porcji rocka przyszła pora na najważniejszy metalowy zespół w historii Szwajcarii. Słuchając Eluveitie miało się wrażenie uczestniczenia w jakiejś niesamowitej historii z pogranicza magii. Połączenie death metalu z folkowymi melodiami i tematami muzycznymi ze starożytności, przenosiły w świat Wikingów. Okazało się, że z połączenia gitar elektrycznych, basowych i perkusji oraz dud, skrzypiec i liry kobrowej może wyjść coś naprawdę hipnotyzującego. A później wystarczyło spojrzeć na muzyków i potwierdzał się obraz stworzony przez wyobraźnię. 
 


(Nika, fot.Marcin Michoń / Robert Grablewski / Anna Migda / Szymon Aksienionek)POKAŻ PODOBNE
2022-07-25 11:24:55

Ważne tematy, które poruszymy na 28. Pol'and'Rock Festival

Najpiękniejszy Festiwal Świata to nie tylko zabawa, chociaż jest ona oczywiście bardzo ważna. To również rozmowy na niełatwe tematy, których nie boimy się poruszać. W tym roku będziemy mówili między innymi o wojnie i jej skutkach, o hejcie i o dyskryminacji.

2022-08-01 18:06:58

Godzina „W” na Pol'and'Rock Festival 2022

Tegoroczna odprawa Pokojowego Patrolu miała wyjątkowy charakter, ponieważ zbiegła się z 78. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. To, co 78 lat temu zapoczątkowało brutalne walki, o których słuszność ciągle toczą się spory, dziś inauguruje pracę grupy, która w nazwie ma Pokój.

2022-08-03 16:51:09

Internetowe transmisje dla każdego

Nie możecie pojawić się na Festiwalu? Jesteście w drodze? Zadbaliśmy o to, żebyście mogli nas słuchać i oglądać w wielu miejscach online. Koniecznie do nas dołączcie!

ZOBACZ TEŻ