Aktualności

Pokaz filmu "Ostatni w Aleppo"

2017-07-23 17:56:39

 

2 sierpnia o godzinie 13 razem z Polską Akcją Humanitarną zapraszamy Was do dużego namiotu ASP na pokaz filmu "Ostatni w Aleppo". 

 

„Ostatni w Aleppo” otrzymał aż cztery nagrody na 14. edycji festiwalu Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity, w tym Grand Prix – Nagrodę Banku Millennium, Nagrodę Dokumentalną Warszawy, przyznawaną przez publiczność, Grand Prix Miasta Gdyni i Art Doc Award Bydgoszcz. 

 

Pięć lat od rozpoczęcia wojny w Syrii mieszkańcy opustoszałego i zniszczonego Aleppo, kiedyś największego syryjskiego miasta, przygotowują się na oblężenie. Khalid, Subhi i Mahmoud, główni bohaterowie filmu „Ostatni w Aleppo”, to członkowie Białych Hełmów, czyli tzw. Syryjskiej Obrony Cywilnej, składającej się na zwykłych ludzi, pomagających ofiarom bombardowań. Uratowali do tej pory ponad 60 tys. istnień, najczęściej wyciągając ludzi spod gruzów gołymi rękami. W filmie Ferasa Fayyada poznajemy nie tylko ogrom zniszczeń, jakich dokonała wojna, ale również osobistą historię zwykłych ludzi, którzy stają się prawdziwymi bohaterami masowej ludzkiej tragedii rozgrywanej na oczach całego świata. (źródło

 

Zapraszamy także na stoisko Polskiej Akcji Humanitarnej na wzgórzu ASP. Jak co roku, pracownicy PAH czekają na Was, żeby porozmawiać z Wami o dostępie do wody na świecie. Będą gry edukacyjne, tatuaże wodne i wiedza, którą chcą się z Wami podzielić! PAH już od 25 lat niesie pomoc humanitarną na całym świecie. Obecnie działają w Syrii, Sudanie Południowym, Somalii, Iraku i na Ukrainie. 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ