Aktualności

Pokój. To czego świat potrzebuje teraz najbardziej.

2022-09-21 12:23:30

 

Dzisiaj, 21 września, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pokoju.

 

Obecnie trwająca inwazja wojsk rosyjskich w Ukrainie reprezentuje sobą wszystko, czemu przeciwstawiamy się w Fundacji WOŚP. Wierzymy, że wszyscy ludzie, niezależnie od pochodzenia i wyznania są równi i zasługują na szacunek. Godne życie, które staramy się zapewnić, kupując sprzęty medyczne zarówno w Polsce, jak i Ukrainie, zostaje bezsensownie odbierane ludziom niewinnym.

 

Kiedy tylko usłyszeliśmy wieści o rozpoczęciu wojny w Ukrainie, niezwłocznie podjęliśmy działania i rozpoczęliśmy zbiórkę na sprzęt i artykuły medyczne, które wysyłamy do szpitali. Na liście sprzętu, który już przekazaliśmy do ukraińskich szpitali i oddziałów medycznych, znajdują się między innymi: kardiomonitory, respiratory, aparaty do znieczulania, koncentratory tlenu, pulsoksymetry, USG, EKG. Rozpoczęliśmy również zakup indywidualnych pakietów medycznych IPMED, które bezpośrednio służą żołnierzom na froncie. 

 

Chcesz wesprzeć nas w zakupie sprzętu dla Ukrainy?
NUMER KONTA
18 1140 1010 0000 5244 4400 1129
SWIFT BREXPLPW
IBAN PL 18 1140 1010 0000 5244 4400 1129
Tytuł przelewu: Ukraina

 

 

Nasze wsparcie otrzymały placówki w Użhorodzie, Równym, Tarnopolu, Łucku, Czerwonogrodzie, Nowowołyńsku, Kijowie, Odessie, Jaworowie, Chmielnickim, Lwowie, Dnieprze i Winnicy.

 

Słoneczniki podczas 28. Pol'and'Rock Festival, fot. Lucyna Lewandowska

 

Co roku hasło przewodnie organizowanego przez nas Pol’and’Rock Festival brzmi: Przyjaźń, Miłość, Muzyka. Wierzymy, że muzyka jest uniwersalnym językiem pokoju, który każdy człowiek rozumie poprzez swoje emocje i wrażliwość. Festiwal jest zarówno podziękowaniem dla wszystkich wolontariuszy, darczyńców i sztabowców, którzy dołączyli do naszej finałowej zbiórki, jak i idealną okazją do przystanięcia w życiowym biegu. Podczas Pol’and’Rock Festival staramy się odetchnąć od szarej rzeczywistości, wypełniając nasze życia miłością i kolorem przez kilka dni.

 

Pokojowy Patrol podczas 26. Pol'and'Rock Festival, fot. Basia Lutzner

 

Pokojowy Patrol to niesamowici ludzie tworzący całoroczny wolontariat Fundacji WOŚP. Pomagają we wszystkich aktywnościach, które podejmujemy — są z nami w czasie zimowych Finałów, letnich Festiwali Pol’and’Rock oraz bardzo licznych wydarzeń odbywających się pomiędzy nimi. Jeśli chcesz dołączyć do nas, zapisz się na najbliższe wolne szkolenie, które odbędzie się w Centrum Wolontariatu WOŚP — w Ośrodku Szkoleniowym Szadowo Młyn.

 

Znak pokoju na 28. Pol'and'Rock Festival, fot. Paweł Krupka

 

Razem z nami celebrujcie pokój i tolerancje — wartości, których właśnie teraz potrzebujemy najbardziej jako społeczeństwo. Będziemy troszczyć się o wszystkich ludzi, póki starczy tchu — do końca świata i jeden dzień dłużej!

 

Adam Kościelniak

POKAŻ PODOBNE
2022-07-22 14:20:00

Zapraszamy na mistrzostwa festiwalowej Gry Planszowej Pol’and’Rock!

Rozrywka, emocje, zacięta rywalizacja! Już po raz trzeci, razem z firmą wydawniczą Vertima zapraszamy was na Otwarte Mistrzostwa naszej festiwalowej Gry Planszowej Pol’and’Rock!

2022-09-02 13:58:48

Wyprzedaż festiwalowych produktów w SiemaShopie!

Nie udało Ci się dotrzeć do punktu SiemaShop na Pol’and’Rock Festival? Nie przejmuj się! Przygotowaliśmy specjalną wyprzedaż naszych wyjątkowych produktów zaprojektowanych przez Jurka Owsiaka!

2022-07-22 14:25:00

Zgubiłeś coś na Festiwalu? Nie pękaj, leć do Biura Rzeczy Znalezionych!

Kto szuka nie błądzi! Jeśli zapodziałeś/aś coś cennego w trakcie trwania Festiwalu, wpadaj do Biura Rzeczy Znalezionych, które jest zlokalizowane w pasażu handlowym, obok namiotu Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

ZOBACZ TEŻ