Aktualności

Pokojowy Patrol gotowy do działania!

2017-07-31 21:47:19

Służby informacyjne i porządkowe w tym roku po raz kolejny będą musiały pracować na podwójnych obrotach. Festiwal, podobnie jak jego poprzednia edycja, otrzymał status imprezy podwyższonego ryzyka. Z tego względu podczas odprawy Jerzy Owsiak i koordynator Pokojowego PatroluMarcin Garczyński, zwrócili uwagę na szczególny charakter tegorocznego festiwalu i polecili wolontariuszom wzmożoną ostrożność. Patrol entuzjastycznie podszedł do wydzielonych im zadań i już od dziś Woodstockowicze mogą ich spotkać na terenie festiwalu. Wraz z Pokojowym Patrolem o bezpieczeństwo uczestników dbać będą również inne organizacje (UPS, Projektor).

fot. Dawid Ilnicki

Pokojowy Patrol to wolontariusze, którzy pomagają przy organizacji Przystanków Woodstock i finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy może zostać jednym z nich. Warunkiem jest przekroczenie 18-tego roku życia i ukończenie trzydniowego szkolenia w ośrodku szkoleniowym Szadowo-Młyn (http://szadowomlyn.pl), które obejmuje zajęcia z pierwszej pomocy, szereg zadań survivalowo-integracyjnych oraz kurs certyfikowany uprawnieniami służby informacyjnej na imprezach masowych.

fot. Michał Kwaśniewski

 

Wolontariusze towarzyszą fundacji WOŚP od Przystanku Woodstock, który odbył się w 1994 roku. Jest to praca nie przynosząca korzyści finansowych, ale dostarczająca mnóstwo satysfakcji. Patrol czuwa nad bezpieczeństwem uczestników Festiwalu, przestrzeganiem przez nich regulaminu, ale przede wszystkim dba o prawidłowy przebieg Przystanku Woodstock. Wolontariusze mają zapewnione miejsce na namiot oraz wyżywienie.

Podczas Przystanku Woodstock Pokojowy Patrol podzielony jest na grupy: lotne oraz stałe. Pierwsze z nich działają na terenie całego festiwalowego pola i wykonują bardzo zróżnicowane zadania wynikające z grafiku ustalonego przez Centrum Dowodzenia. Grupy stałe natomiast realizują jeden określony rodzaj zadań przez cały czas trwania Festiwalu. Niektóre z nich wymagają od swoich członków specjalnych kwalifikacji czy doświadczenia.

Jeśli chcesz rozpocząć działanie w Pokojowym Patrolu, wejdź na https://patrol.wosp.org.pl/ i zarejestruj się! 

(DŚ)

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ