Aktualności

Pół roku do 29. Pol'and'Rock Festival! Co już wiemy?

2023-02-03 16:20:00

 

Wysoka temperatura po 31. Finale WOŚP powoli opada. Dla nas oznacza to tylko jedno — czas wrócić do planowania kolejnej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata! Na pół roku przed 29. Pol'and'Rock Festival podsumowujemy to, co już wiemy!

 

Tegoroczny Najpiękniejszy Festiwal Świata również, po raz drugi, zagra na lotnisku Czaplinek-Broczyno w województwie zachodniopomorskim!

 Spotykamy się w dniach 3-5 sierpnia 2023 roku!

Jakich artystów ogłosiliśmy do tej pory?

 

Biohazard

 

Przedstawiciel kultowej szkoły brooklińskiego hardcore-punka — Biohazard to projekt, który idealnie wpasowuje się w klimat Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Łączenie gatunków, bezpardonowe, rewolucyjne teksty i ciężkie granie. Duża Scena znowu zadrży! Nie będzie to pierwsza wizyta nowojorczyków w Polsce — zespół wystąpił w Warszawie w 2013 roku, w ramach trasy Vengeance is Ours.

 

Ogłoszenie zespołu Biohazard na 29. Pol'and'Rock Festival

 

Prawdziwa legenda na scenie hardcore'u i jedna z najważniejszych kapel pierwszej połowy lat 90. Projekt utworzony w Nowym Jorku w 1987 roku zakładał łączenie gatunków i mieszanie stylów z pogranicza metalu, punka i hip-hop. Zespół uważany jest także za jednego z ważniejszych prekursorów muzyki metalcore, która swój rozkwit przeżyła we wczesnych latach 2000.

 

Spin Doctors

 

Kończąc pracę nad ich siódmym albumem, Spin Doctors ruszają z Nowego Jorku w świat na kolejną oszałamiającą trasę koncertową, by jak zawsze — od ponad 30 lat — podbić serca fanów swoją nieprzewidywalnością i kolejnymi hitami. Ich muzyczna twórczość skutecznie wymyka się rockowym konwenansom, co świetnie ilustrują ich flagowe numery ,,Two Princes” czy ,,Little Miss Can't Be Wrong". Czy uda się im uwieść publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata ich autorską mieszanką alternatywnego rocka doprawioną rytmami bluesa, ozdobioną delikatnymi nutami popu? Bez wątpienia, tak!

 

Ogłoszenie Spin Doctors na 29. Pol'and'Rock Festival

 

Długoterminowa strategia działania nigdy nie była w ich stylu. I choć można się było przyzwyczaić do zmieniających się opinii krytyków kultury odnośnie do dalszych losów tego nieprzewidywalnego zespołu, to jednak trzeba przyznać, że brak jakichkolwiek znaków drogowych czy nawigacji w ich muzycznej podróży po prostu zadziwia!

 

Carpenter Brut

 

Historia, napisana od początku do końca przez Carpenter Brut, przyjmuje nowy obrót. Druga część trylogii zatytułowana ,,the Leather Terror"skupia się na poszukiwaniu zemsty. Bret Halford zamienia się w żadnego krwi seryjnego zabójcę. Zaplanowane koncerty w towarzystwie członków jego zespołu, stają się okazją do polowania na wszystkich tych, którzy dręczyli go w młodości.

 

Ogłoszenie Carpenter Brut na 29. Pol'and'Rock Festival

 

Zabójcze riffy i metaliczne dźwięki perkusji są przejawem fascynacji Carpenter Brut do trash metalu z lat 80. Warstwa liryczna staje się ważnym elementem utworów. Jego nowe show będzie jednocześnie mocne i chwytliwe, tworząc prawdziwie elektryzujące połączenie! Przyjmijcie zaproszenie do tajemniczego, acz bardzo wyrazistego świata, w którym posmakujecie niezapomnianej mieszanki rocka, metalu i muzyki elektronicznej. Przygotujcie się na coś naprawdę wielkiego! To będzie epicki występ, na którym nie może Was zabraknąć. 

 

Napalm Death

 

Historia Napalm Death jest tak intensywna, jak ich muzyka. Zespół został założony w Meriden, w Anglii, w 1981 r. przez dwóch nastolatków zafascynowanych klimatem anarcho-punka. Do 1982 r. skład grupy powiększył się do 4 osób, by następnie kilkakrotnie się zmienić i przekształcić. I choć żaden z członków pierwszego składu nie gra już w zespole, brzmienie Napalm Death pozostaje do tej pory wierne początkom. Artyści konsekwentnie trzymają się ram wytyczonych przez wokalistę Marka „Barneya“ Greenwaya, basistę Shane'a Emburiego, gitarzystę Mitcha Harrisa i perkusistę Danny'ego Herrerę.

 

Ogłoszenie Napalm Death na 29. Pol'and'Rock Festival

 

Posłuchaj utworów zespołów, które wystąpią na 29. Pol'and'Rock Festival:

 

 

Audycja Zaraz Będzie Ciemno

 

Wszystkie dotychczasowe i przyszłe ogłoszenia artystów na 29. Pol'and'Rock Festival padają na antenie Antyradia podczas autorskiej audycji Jurka Owsiaka Zaraz Będzie Ciemno. Ta audycja to idealna okazja do wczucia się w wakacyjny klimat Pol’and’Rock Festival, nawet w trakcie srogiej zimy! Oprócz ogłoszeń artystów, w trakcie audycji Jurek puszcza muzykę z Finałów WOŚP oraz Najpiękniejszego Festiwalu Świata i dzieli aktualnościami z życia Fundacji. 

 

Słuchajcie audycji na antenie Antyradia w każdy poniedziałek od 20:00 do 22:00!

 

Dzięki audycji Zaraz Będzie Ciemno będziecie na bieżąco ze wszystkimi informacjami dotyczącymi Pol’and’Rock Festival:

 • Podajemy wyniki plebiscytu Złotego Bączka
 • Będziemy ogłaszać zespoły, które wystąpią na scenach 29. edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata
 • Będziemy podawać bieżące informacje na temat eliminacji do Festiwalu
 • Mówimy o organizacji Festiwalu, podajemy ciekawostki „od kuchni”.

 

Złoty Bączek 2023

 

Złoty Bączek jest mosiężną nagrodą przyznawaną jako wyraz uznania publiczności dla najlepszego zespołu występującego na scenie Pol’and’Rock Festival. Po raz pierwszy nagrodę przyznano po pierwszej edycji Festiwalu (wtedy jeszcze pod nazwą Przystanek Woodstock) w 1995 roku. Od 1996 roku Złoty Bączek wręczany jest — o ile jest taka możliwość — na Dużej Scenie Pol’and’Rock Festival. Dla artysty jest to każdorazowo szansa na kolejny występ na największej festiwalowej scenie w Europie.

 

 

W tegorocznym plebiscycie uczestniczą wszystkie zespoły, które zaprezentowały się na scenach 28. edycji festiwalu. Głosować można odrębnie w dwóch kategoriach — Mała Scena i Duża Scena.

 

 • Etap I - 6 października - rozpoczęcie głosowania na wszystkie zespoły (21 z Dużej Sceny i 18 z Małej Sceny).
 • Etap II - 6 lutego - do dalszego etapu przechodzi połowa zespołów z największą liczbą głosów (10 z Dużej Sceny i 9 z Małej Sceny).
 • Etap III - 8 maja - w tym etapie głosować można na trzy zespoły z największą liczbą głosów (3 z Dużej Sceny i 3 z Małej Sceny).
 • Wyniki - 19 czerwca — ogłoszenie zwycięzców z Dużej i Małej Sceny.

 

Zespół Coma po odebraniu nagrody Złotego Bączka z rąk Jurka Owsiaka na 21. Przystanku Woodstock, fot. Piotr Barbachowski

 

Festiwalowa Lista Przebojów

 

Rokrocznie Pol'and'Rock Festival gości kilkudziesięciu wykonawców z różnych stron świata, a 28 lat historii Najpiękniejszego Festiwalu Świata to dziesiątki tysięcy minut naprawdę wyjątkowych koncertów. Jakie wykonania zapadły Wam w pamięć najbardziej? Jesteśmy bardzo ciekawi i dlatego postanowiliśmy stworzyć Festiwalową Listę Przebojów!

 

Jak to działa?

 • Raz w tygodniu możecie oddać głos na piosenkę wybraną z listy 30.
 • Raz w tygodniu możecie też zaproponować swój utwór, a my ze wszystkich propozycji wybierzemy 3, które pojawią się w najbliższym notowaniu i powalczą o Wasze głosy!
 • Co piątek — notowanie.
 • Piosenka, na którą po 28 dniach oddacie najwięcej głosów, zdobędzie tytuł utworu miesiąca.
 • Z finałowej listy 12 utworów miesiąca wyłonimy utwór wszech czasów Pol'and'Rock Festival. 

 

Oddaj głos lub sprawdź wyniki ostatniego notowania

 

 

Eliminacje na Pol'and'Rock

 

Eliminacje Pol'and'Rock — inicjatywa, która przerodziła się w pomysł, by co roku organizować konkurs, którego zwycięzcy będą mieli szansę wystąpić podczas kolejnej edycji Pol’and’Rock Festival. Eliminacje to świetna okazja dla początkujących kapel, które chcą pokazać się światu. I choć festiwalowy tłum wielbicieli muzyki może przyprawiać o zawrót głowy, to gwarantujemy, że nie ma lepszego, bardziej wspierającego grona odbiorców niż Najpiękniejsza Widownia Świata na festiwalu Pol’and’Rock! Żadna trema nie ma szans przy gorącym powitaniu i niepowtarzalnym zaangażowaniu naszych festiwalowiczów podczas koncertów.

 

Pociąg "Pol'and'Rock"

 

W połowie grudnia na dworcu Szczecin Główny odbyła się uroczysta prezentacja pociągu „Pol'and'Rock”, którego szata graficzna nawiązuje do elementów stworzonych przez Jurka Owsiaka z myślą o Najpiękniejszym Festiwalu Świata. 

 

Pociąg "Pol'and'Rock" na dworcu w Szczecinie oraz Roman Polański - "ostatni zawiadowca stacji Żary", fot. Łukasz Widziszowski

 

 

29. Najpiękniejszy Festiwal Świata

29. Pol'and'Rock Festival odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2023 r., już po raz drugi na płycie byłego lotniska Czaplinek-Broczyno. Czaplinek znajduje się w województwie zachodniopomorskim, niedaleko jezior Drawsko i Czaplino, ok. 125 km od Szczecina. 

 

 

 

Uczestnik 28. Pol'and'Rock Festival, fot. Lucyna Lewandowska

POKAŻ PODOBNE
2023-03-06 20:35:00

Zabawa! Zalewski na Dużej Scenie Pol'and'Rock Festival!

Krzysztof Zalewski powraca na deski Dużej Sceny Najpiękniejszego Festiwalu Świata tanecznym krokiem i kusi wyjątkowym brzmieniem!

2023-02-27 21:30:00

While She Sleeps rozpali publiczność pod Dużą Sceną 29. Pol'and'Rock Festival!

Dominująca na brytyjskiej scenie metalcorowej ekipa z Sheffield dołącza do line-upu 29. Pol’and’Rock Festival! Rewolucyjne przesłanie, energetyczne gitarowe riffy i gatunkowa różnorodność — While She Sleeps zagości na deskach Dużej Sceny Najpiękniejszego Festiwalu Świata!

2023-03-06 21:15:00

Zapraszamy do tańca! Saint City Orchestra zasila skład Małej Sceny

Klimatyczne irlandzkie brzmienia i porywający folk-rock! Saint City Orchestra - zespół pochodzący z malowniczych stron wschodniej Szwajcarii - dołącza do line-upu Małej Sceny 29. Najpiękniejszego Festiwalu Świata!

ZOBACZ TEŻ