Aktualności

Pol’and’Rock 2018 – druga pozytywna opinia

2018-06-27 20:10:29

 

Do Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wpłynęła druga pozytywna opinia dotycząca bezpieczeństwa na organizowanym przez Fundację Festiwalu Pol’and’Rock 2018. Wystosował ją Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorzowie Wielkopolskim.

 

Przesłany dokument mówi nie tylko o zapewnieniu wymagań higieniczno-sanitarnych dla uczestników imprez masowych, ale również osób przebywających na całym terenie i zapleczu Pol’and’Rock – na polu namiotowym, w strefach sponsorskich, w strefie gastronomicznej czy korzystających pomocy zabezpieczenia medycznego.

 

23. Przystanek Woodstock, fot.Michał Kwaśniewski

 

W wielostronicowym uzasadnieniu dużą ilość uwagi poświęcono zapewnieniu czystości na terenie Festiwalu. Jest to docenienie planów realizacji w czasie tegorocznej edycji wydarzenia akcji Zaraz Będzie Czysto. W jej efekcie po raz pierwszy na całym terenie Festiwalu powstanie aż 35 punktów zrzutu i segregacji odpadów, a ponadto cały obszar wydarzenia objęty będzie działaniami edukacyjnymi i uświadamiającymi.

 

- Bardzo liczymy na uczestników Pol’and’Rock – mówi Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP i twórca Festiwalu – Wśród uczestników Festiwalu rozdysponujemy kilkadziesiąt tysięcy worków na śmieci i zorganizujemy punkty, do których będzie łatwy dostęp, gdzie będzie można odnosić śmieci. Po terenie Pol’and’Rock będzie poruszał się także specjalny pojazd, który będzie informował o możliwości składowania odpadów. A te będą w czasie imprezy na bieżąco wywożone, sortowane i poddawane recyklingowi w maksymalnym stopniu. Hasło „eko-Festiwal” w odniesieniu do naszego Pol’and’Rock jest jak najbardziej aktualne.

 

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, na mocy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, zwróciła się do najważniejszych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, takich jak szpital będący lokalnym dysponentem zespołów ratownictwa medycznego, straż pożarna, policja, czy inspektorat sanitarny, z prośbą o wydanie opinii na temat przygotowanego planu zabezpieczenia imprez. Opinie te są niezbędne do uzyskania zgody na przeprowadzenie imprez.

 

Strefa Eko w Miasteczku Leszka fot. Dominik Malik

 

Pierwsza pozytywna opinia dotyczyła zabezpieczenia medycznego. Dziś mamy drugą, mówiącą o zabezpieczeniu sanitarnym wydarzenia.

 

- Bezpieczeństwo uczestników Festiwalu to dla nas absolutnie najważniejszy element prac przygotowawczych do imprezy – mówi Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Festiwalu Pol’and’Rock – A także największa pozycja w budżecie. Plan zabezpieczenia to tak naprawdę bardzo obszerny dokument, który zawiera sumę 23 lat doświadczeń w organizacji Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Wielokrotnie w ciągu tych lat słyszeliśmy i czytaliśmy, że jest to również „najbezpieczniejszy festiwal”, co jest dla nas docenieniem wszystkich starań w przygotowaniu imprezy. Teraz czekamy na pozostałe opinie i mamy nadzieję, że tym razem nikt, kto nie zna tego Festiwalu, nie narzuci konieczności nadania statusu imprez o podwyższonym ryzyku. Pod dwuletnich doświadczeniach wiemy, że byłoby to oderwaniem od rzeczywistości. 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2023-07-23 14:01:04

Wkręceni w Pol’and’Rock Festival!

Na festiwal rowerem? Najlepiej! Pomorze Zachodnie przygotowało specjalne trasy dla rockandrollowych rowerowych freaków. W aplikacji rowerowej „Pomorze Zachodnie” znajdziecie trasy m.in. ze Szczecina, Koszalina, Trójmiasta, a nawet Berlina!

2023-08-04 03:45:42

Rockujące Rodziny: Jak cieszyć się Festiwalem razem z dziećmi

Coraz więcej z Was decyduje się, żeby zabrać swoje dzieci na Najpiękniejszy Festiwal Świata! Rodzinne przygody na 29. Pol'and'Rock Festival to wspólne przeżywanie unikalnych doświadczeń i tworzenie niezapomnianych wspomnień.

2023-07-25 09:10:00

Najpiękniejszy Festiwal Świata znowu na Rajskim Pomorzu Zachodnim!

Już nie możemy się doczekać startu 29. Pol’and’Rock Festival. Od 3 sierpnia na lotnisku Czaplinek-Broczyno w festiwalowym miasteczku, będzie działać Rajska Przystań, czyli tegoroczna Strefa Pomorza Zachodniego z wyjątkową strefą wypoczynku i zabawy dla dużych i małych.

ZOBACZ TEŻ