Aktualności

Pol’and’Rock Festival 2022 na Pomorzu Zachodnim zakończony. Do zobaczenia za rok!

2022-08-11 15:40:57

 

Najpiękniejszy Festiwal Świata i przyjazne Pomorze Zachodnie - to doskonałe połączenie. Pol’and’Rock Festival zorganizowany na lotnisku Broczyno pod Czaplinkiem przyciągnął dziesiątki tysięcy uczestników i znów zachwycił nie tylko frekwencją, ale wyjątkowym klimatem. Było dużo dobrej muzyki, niezapomniane rozmowy w Akademii Sztuk Przepięknych i tłumy w kreatywnej strefie Pomorza Zachodniego. Za rok widzimy się w tym samym miejscu!

 

 

Tegoroczny Pol’and’Rock Festival to trzy koncertowe dni, ponad 40 wykonawców, kilkadziesiąt tysięcy osób pod dużą sceną i mnóstwo wydarzeń towarzyszących. Wyjątkowe miejsce integracji, edukacji i wypoczynku stworzył Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, zachęcając do współpracy szczecińskie i koszalińskie uczelnie, organizacje pozarządowe, lokalne firmy. W strefie Pomorza Zachodniego od rana do wieczora odbywały się warsztaty, pokazy, prelekcje. O poranku zapraszaliśmy na jogę, a wieczorami na lekcje salsy. Były lekcje ekologii, zajęcia rękodzieła, atrakcje dla najmłodszych, ale też spotkania z lekarzami, prawnikami.

 

 

- Zainteresowanie były przeogromne. Popołudniami i wieczorami w naszej strefie świetnie bawiło się ponad półtora tysiąca osób! Za rok chyba musimy zarezerwować jeszcze większy teren. Pomorze Zachodnie jest otwarte, gościnne, przyjazne. Idealne miejsce dla Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Dziękujemy Jurkowi Owsiakowi i wszystkim, którzy mu pomagają, za to, że przywożą na Pomorze Zachodnie tyle pozytywnej energii. A przede wszystkim dziękujemy za Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.- mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

 

 

Nie możemy doczekać się Festiwalu w przyszłym roku!

POKAŻ PODOBNE
2022-07-19 11:40:00

Nie ma przygotowań do Pol'and'Rock Festival bez festiwalowej playlisty!

Czasu do Najpiękniejszego Festiwalu Świata coraz mniej! Czy znacie już wszystkich wykonawców, którzy pojawią się na lotnisku Czaplinek - Broczyno?

2022-07-04 21:40:00

Wojciech Bojanowski i Marcin Wyrwał o zawodzie korespondenta wojennego

28. Pol'and'Rock Festival odbywa się pod hasłem: wojnie NIE! Wśród tematów poruszanych na Akademii Sztuk Przepięknych pojawią się kulisy pracy korespondenta wojennego, o których opowiedzą Wojciech Bojanowski i Marcin Wyrwał.

2022-07-12 11:11:56

Zwycięzca Antyfestu Antyradia zagra na Dużej Scenie

W niedzielę podczas finałowego koncertu został wyłoniony zwycięzca Antyfestu Antyradia 2022 - to podkrakowski zespół Iclusion. W ramach wygranej kapela wystąpi na Dużej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata!

ZOBACZ TEŻ