Aktualności

Pol’and’Rock łączy pokolenia!

2019-07-30 12:54:23

 

Festiwal w Kostrzynie nad Odrą jest dla wszystkich, również dla Waszych dzieci. Bardzo cieszymy się, że chcecie pokazać pociechom Pol’and’Rock wszak to Najpiękniejszy Festiwal Świata. Dobre przygotowanie, gwarancją dobrej zabawy - jak przygotować siebie i dziecko?

 

Festiwalem uczestnicy cieszą się już od najmłodszych lat fot. Michał Kwaśniewski

 

 

Odpowiedni ubiór

Pogoda na festiwalu potrafi zmienić się w ciągu kilku chwil i trzeba być przygotowanym na każde warunki. Dobrze jest mieć przy sobie coś cieplejszego a w szczególności nie ruszać się z namiotu bez przeciwdeszczowej peleryny.

 

 

Słuchawki

Pol’and’Rock to wspaniała uczta muzyczna, 5 scen z różnorodną muzyką. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak bez względu na preferencje muzyczne, pamiętajcie, uszy Waszych pociech są dużo bardziej wrażliwe na hałas niż uszy dorosłych. Zaopatrzcie swoje dzieci w słuchawki ochronne. Dbajcie o ich słuch, by mogły cieszyć się dźwiękami z otaczającego je świata jak najdłużej.

 W bezpieczeństwie wszystkim jest do twarzy fot. Szymon Aksienionek

 

Woda

Woda to życie, więc niech będzie nieodłącznym elementem dziecięcego wyposażenia na festiwalu. Woda jak nic innego skutecznie ugasi pragnienie. A gdy zamiast trafić do buzi wyląduje na ubranku, nie musicie się bać o zlot os, czy pszczół wokół Waszego dziecka. Woda szybko wyschnie nie pozostawiając plam, więc omija Was problem natychmiastowego przebierania dziecka w czyste ubrania.

 

 

Nakrycie głowy

Czapka czy kapelusz to nie tylko modowy must-have podczas festiwalu, to także ochrona przed słońcem czy deszczem.  Dodatkowo charakterystyczne nakrycie głowy pozwoli Wam szybciej zlokalizować dziecię w razie, gdybyście stracili je z oczu. Nie zapomnijcie o kremie z wysokim filtrem.

 

 

Opaska

To kolejny gadżet, bez którego Wasze dziecko nie może się obejść podczas pobytu na Pol’and'Roku. Napiszcie na niej swój numer telefonu. Ułatwi to odszukanie Was w razie zagubienia się pociechy.

 Kontakt z rodzicami zawsze pod ręką fot. Dominik Malik

 

 

Takie opaski znajdziecie w 5 punktach na festiwalu:

Wszystkie wymienione wyżej punkty znajdziesz tutaj na mapie.

 

 

Leki

Zabierzcie ze sobą wszystkie niezbędne leki, które mogą przydać się dziecku- np. od bólu głowy, czy ukąszenia komarów. Jeśli twoje dziecko przyjmuje leki, które muszą być przechowywane w specjalnych warunkach, możesz je zanieść do punktu medycznego "Szpital Polowy" - Hel.  Lek musi być dokładnie opisany (imię, nazwisko, nr telefonu, nazwa leku, godziny przyjmowania), dobrze będzie jeśli przyniesiesz je w swoim opakowaniu (np. pudełko). Więcej o "Szpitalu Polowym" i o bezpieczeństwie na festiwalu przeczytacie klikając TU.

 

 

Dzieci podbijają Akademię Sztuk Przepięknych 

W tym roku po raz kolejny Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zorganizowała Dziecięcą Wioskę na wzgórzu Akademii Sztuk Przepięknych.  Malowanie twarzy, warsztaty z długopisów 3D, pokazy baniek to tylko, niektóre atrakcje przygotowane dla Waszych pociech. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w wydarzeniu na Facebook'u, w harmonogramie na stronie oraz w oficjalnej Pol'and'rock'owiej aplikacji na telefon. 

 Najmłodsi uczestnicy festiwalu uczą się robić ogromne bańki fot. Edyta Kurycka

 

Oprócz rozrywki na ASP przewidziano również udogodnienia sanitarne takie jak przewijaki, gdzie wygodnie i bezpiecznie przewiniecie najmłodszych uczestników festiwalu.

 

 

Zawsze pod opieką

Nigdy nie zostawiajcie pociech bez opieki. Bez względu na miejsce, czy to zabawy na ASP, czy pora snu w namiocie, towarzyszcie dzieciom. To z Wami czują się najbezpieczniej!

 Dla maluszków najlepsza zabawa to ta z rodzicami! fot. Edyta Kurycka

 

 

Nauka wołania o pomoc

Powiedzcie swoim dzieciom, by w razie zagubienia zgłosiły się do Pokojowego Patrolu, (służba informacyjna w czerwonych koszulkach), który skontaktuje się z Wami, dzięki opaskom na rękach waszych pociech.

 Pokojowy Patrol działa na terenie festiwalu, zawsze możecie zwrócić się do nich o pomoc fot. Marta Szpakowska

 

Gdy w ferworze poszukiwań nie odbierzecie telefonu Wasze dziecko zostanie odprowadzone do Biura Rzeczy Znalezionych. Nie dajcie im na siebie czekać. Wasze dzieci na pewno będą bardzo za Wami tęsknić.

 

Zadbajcie, by Wasze dzieci mogły w pełni korzystać z przygotowanych dla nich atrakcji. Nikt nie zrobi tego lepiej od Was!

Najbardziej wymagająca publiczność wyraża swoją opinię o atrakcjach zorganizowanych na Akademii Sztuk Przepięknych fot. Edyta Kurycka

 

 

Życzymy udanej zabawy i niezapominanych wrażeń ze wzgórza ASP!

 

 

(M. Marciniak)

 

 

POKAŻ PODOBNE
2023-03-06 21:30:00

150 dni do Pol'and'Rock Festival - co już wiemy?

Początek sierpnia to 29. edycja Najpiękniejszego Festiwalu Świata! Od symbolicznego gwizdka Romana Polańskiego - ostatniego zawiadowcy stacji Żary - a tym samym pierwszych nut Pol'and'Rock Festival dzieli nas dokładnie 150 dni. Co już wiemy o zbliżającym się wydarzeniu?

2023-02-17 15:40:00

Wolontariat w rytmie rock'n'rolla

200 szkoleń Pokojowego Patrolu za nami! W ostatni weekend czerwone koszulki otrzymało 21 kursantów, a to oznacza, że w szeregach PP, czyli grupie wolontariuszy wspierających działania WOŚP m.in. podczas Finału i Pol'and'Rock Festival, jest już łącznie 11 775 osób. Na czym polega wolontariat w rytmie rock'n'rolla?

2023-02-06 20:50:00

Kabaret Paranienormalni rozśmieszy na 29. Pol'and'Rock Festival!

Kabaret Paranienormalni zasila skład 29. Pol'and'Rock Festival! Grupa z Jeleniej Góry występuje na polskiej scenie już ponad 18 lat. Rozśmieszają, dzielą się dobrą energią i co najważniejsze — gdy mogą, to pomagają innym!

ZOBACZ TEŻ