Aktualności

Pol'and'Rock w jubileuszowym wydaniu miesięcznika Teraz Rock

2021-09-14 11:41:51

 

Na łamach "jedynego rockowego pisma w Polsce", które we wrześniu świętuje swoje trzydziestolecie na rynku wydawniczym w kraju, czytamy artykuł Marcina Bąkiewicza, w którym dziennikarz, wieloletni dyrektor muzyczny, redaktor naczelny i dyrektor programowy Antyradia - oraz stały bywalec Najpiękniejszego Festiwalu Świata i przyjaciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy opisuje swoje wrażenia z tegorocznej edycji Pol'and'Rock Festival. Autor zwraca uwagę na logistyczne wyzwania, z którymi musieli poradzić sobie organizatorzy wydarzenia - nie tylko te związane z nowym miejscem, ale też z obostrzeniami związanymi z panującą pandemią koronawirusa.

 

Dziennikarz podkreśla to, z jaką dbałością organizatorzy festiwalu podeszli do dbania o bezpieczeństwo i zdrowie festiwalowiczy, gości, oraz pracowników. Bąkiewicz wspomina, że każda osoba obecna na wydarzeniu była testowana na obecność koronawirusa, niezależnie od tego, czy była w pełni zaszczepiona. Autor zwrócił też uwagę na muzyczną różnorodność w line-up festiwalu, na którym zagościli - oprócz znanych i lubianych polskich wykonawców, obiecujący artyści wyłonieni podczas Eliminacji, czyli zmagań, które dają młodym kapelom możliwość prezentacji na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, oraz goście z zagranicy. Muzycy z Rumunii - żywiołowa formacja Dirty Shirt, artysta z Niemiec, znany festiwalowiczom Jahcoustix, z bujającym reggaeowym graniem, francuski fenomen Slift, czyli kapela z kosmiczną energią i reprezentujący Francję Igorrr z eksperymentalnym, eklektycznym graniem oraz egzotyczna, czarodziejska muzyka Morgane Ji pochodzącej z Wyspy Reunion dopełniły muzycznego doświadczenia festiwalu. Dziennikarz wspomniał też o koncertach na Nocnej Scenie Akademii Sztuk Przepięknych, gdzie kameralne, pełne niezapomnianej atmosfery występy trwały do samego rana. 

 

Fragmenty koncertów obejrzeć można na kanale Kręcioła.TV na YouTube! 

 

 

 

W magazynie czytamy też recenzję najnowszego wydawnictwa Złotego Melona. To - dwupłytowy, wydany w stylu kolekcjonerskim boxset z koncertami kapeli Acid Drinkers. Wyczekiwane przez fanów metalowego grania spod znaku Kwasożłopów wydawnictwo prezentuje dwa koncerty stałych bywalców scen Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Koncert Acid Drinkers z 2014 roku to przegląd coverów, w którym w mistrzowskim, metalowym stylu muzycy traktują dobrze znane utwory, tak, by stały się absolutnymi perełkami gatunku. Koncert z 2019 roku to absolutny best of Acid Drinkers - retrospekcja najlepszych, najmocniejszych kawałków w wykonaniu zespołu. Recenzent Teraz Rock ocenił wydawnictwo na pięć gwiazdek, dając płycie najwyższą notę. 

 

 

 

Scena Najpiękniejszego Festiwalu Świata. fot. Marcin Michon

POKAŻ PODOBNE
2022-07-18 10:32:51

Zespół Limp Bizkit nie wystąpi na 28. Pol’and’Rock Festival

Amerykańska kapela, której występ miał być jednym z bardziej wyczekiwanych momentów 28. Pol’and’Rock Festival, ze względów zdrowotnych odwołuje trasę koncertową w Europie, w tym występ na naszym Najpiękniejszym Festiwalu Świata.

2022-08-03 16:51:09

Internetowe transmisje dla każdego

Nie możecie pojawić się na Festiwalu? Jesteście w drodze? Zadbaliśmy o to, żebyście mogli nas słuchać i oglądać w wielu miejscach online. Koniecznie do nas dołączcie!

2022-07-13 10:42:26

Zobacz mapę 28. Pol'and'Rock Festival!

Już tylko 20 dni dzieli nas od oficjalnego rozpoczęcia tegorocznej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Spragnieni festiwalowej atmosfery uczestnicy nie mogli się już doczekać, ale nareszcie jest - przedstawiamy Wam mapę 28. Pol'and'Rock Festival!

ZOBACZ TEŻ