Aktualności

Pol'and'Rock w jubileuszowym wydaniu miesięcznika Teraz Rock

2021-09-14 11:41:51

 

Na łamach "jedynego rockowego pisma w Polsce", które we wrześniu świętuje swoje trzydziestolecie na rynku wydawniczym w kraju, czytamy artykuł Marcina Bąkiewicza, w którym dziennikarz, wieloletni dyrektor muzyczny, redaktor naczelny i dyrektor programowy Antyradia - oraz stały bywalec Najpiękniejszego Festiwalu Świata i przyjaciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy opisuje swoje wrażenia z tegorocznej edycji Pol'and'Rock Festival. Autor zwraca uwagę na logistyczne wyzwania, z którymi musieli poradzić sobie organizatorzy wydarzenia - nie tylko te związane z nowym miejscem, ale też z obostrzeniami związanymi z panującą pandemią koronawirusa.

 

Dziennikarz podkreśla to, z jaką dbałością organizatorzy festiwalu podeszli do dbania o bezpieczeństwo i zdrowie festiwalowiczy, gości, oraz pracowników. Bąkiewicz wspomina, że każda osoba obecna na wydarzeniu była testowana na obecność koronawirusa, niezależnie od tego, czy była w pełni zaszczepiona. Autor zwrócił też uwagę na muzyczną różnorodność w line-up festiwalu, na którym zagościli - oprócz znanych i lubianych polskich wykonawców, obiecujący artyści wyłonieni podczas Eliminacji, czyli zmagań, które dają młodym kapelom możliwość prezentacji na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, oraz goście z zagranicy. Muzycy z Rumunii - żywiołowa formacja Dirty Shirt, artysta z Niemiec, znany festiwalowiczom Jahcoustix, z bujającym reggaeowym graniem, francuski fenomen Slift, czyli kapela z kosmiczną energią i reprezentujący Francję Igorrr z eksperymentalnym, eklektycznym graniem oraz egzotyczna, czarodziejska muzyka Morgane Ji pochodzącej z Wyspy Reunion dopełniły muzycznego doświadczenia festiwalu. Dziennikarz wspomniał też o koncertach na Nocnej Scenie Akademii Sztuk Przepięknych, gdzie kameralne, pełne niezapomnianej atmosfery występy trwały do samego rana. 

 

Fragmenty koncertów obejrzeć można na kanale Kręcioła.TV na YouTube! 

 

 

 

W magazynie czytamy też recenzję najnowszego wydawnictwa Złotego Melona. To - dwupłytowy, wydany w stylu kolekcjonerskim boxset z koncertami kapeli Acid Drinkers. Wyczekiwane przez fanów metalowego grania spod znaku Kwasożłopów wydawnictwo prezentuje dwa koncerty stałych bywalców scen Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Koncert Acid Drinkers z 2014 roku to przegląd coverów, w którym w mistrzowskim, metalowym stylu muzycy traktują dobrze znane utwory, tak, by stały się absolutnymi perełkami gatunku. Koncert z 2019 roku to absolutny best of Acid Drinkers - retrospekcja najlepszych, najmocniejszych kawałków w wykonaniu zespołu. Recenzent Teraz Rock ocenił wydawnictwo na pięć gwiazdek, dając płycie najwyższą notę. 

 

 

 

Scena Najpiękniejszego Festiwalu Świata. fot. Marcin Michon

POKAŻ PODOBNE
2022-12-16 11:30:00

Już ponad 2000 głosów w Festiwalowej Liście Przebojów!

W połowie listopada wystartowaliśmy z kolejną formą aktywności, w której to Wy, Publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata, możecie pokazać, co Wam w duszy gra! Jak dotąd w naszej Festiwalowej Liście Przebojów oddaliście już 2 tysiące głosów!

2023-02-01 16:25:00

Końcówka pierwszego etapu Złotego Bączka już 6 lutego!

Zbliżamy się do końcówki pierwszego etapu plebiscytu Złotego Bączka 2023! Zachęcamy do zagłosowania na ulubionych artystów wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji! Pierwszy etap Złotego Bączka zamyka się 6 lutego.

2023-02-03 20:00:00

Wybieramy utwór wszech czasów Pol'and'Rock Festival!

Macie ulubiony utwór z Najpiękniejszego Festiwalu Świata? Festiwalowa Lista Przebojów czeka na Wasze głosy!

ZOBACZ TEŻ