Aktualności

Pol'and'Rock w jubileuszowym wydaniu miesięcznika Teraz Rock

2021-09-14 11:41:51

 

Na łamach "jedynego rockowego pisma w Polsce", które we wrześniu świętuje swoje trzydziestolecie na rynku wydawniczym w kraju, czytamy artykuł Marcina Bąkiewicza, w którym dziennikarz, wieloletni dyrektor muzyczny, redaktor naczelny i dyrektor programowy Antyradia - oraz stały bywalec Najpiękniejszego Festiwalu Świata i przyjaciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy opisuje swoje wrażenia z tegorocznej edycji Pol'and'Rock Festival. Autor zwraca uwagę na logistyczne wyzwania, z którymi musieli poradzić sobie organizatorzy wydarzenia - nie tylko te związane z nowym miejscem, ale też z obostrzeniami związanymi z panującą pandemią koronawirusa.

 

Dziennikarz podkreśla to, z jaką dbałością organizatorzy festiwalu podeszli do dbania o bezpieczeństwo i zdrowie festiwalowiczy, gości, oraz pracowników. Bąkiewicz wspomina, że każda osoba obecna na wydarzeniu była testowana na obecność koronawirusa, niezależnie od tego, czy była w pełni zaszczepiona. Autor zwrócił też uwagę na muzyczną różnorodność w line-up festiwalu, na którym zagościli - oprócz znanych i lubianych polskich wykonawców, obiecujący artyści wyłonieni podczas Eliminacji, czyli zmagań, które dają młodym kapelom możliwość prezentacji na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, oraz goście z zagranicy. Muzycy z Rumunii - żywiołowa formacja Dirty Shirt, artysta z Niemiec, znany festiwalowiczom Jahcoustix, z bujającym reggaeowym graniem, francuski fenomen Slift, czyli kapela z kosmiczną energią i reprezentujący Francję Igorrr z eksperymentalnym, eklektycznym graniem oraz egzotyczna, czarodziejska muzyka Morgane Ji pochodzącej z Wyspy Reunion dopełniły muzycznego doświadczenia festiwalu. Dziennikarz wspomniał też o koncertach na Nocnej Scenie Akademii Sztuk Przepięknych, gdzie kameralne, pełne niezapomnianej atmosfery występy trwały do samego rana. 

 

Fragmenty koncertów obejrzeć można na kanale Kręcioła.TV na YouTube! 

 

 

 

W magazynie czytamy też recenzję najnowszego wydawnictwa Złotego Melona. To - dwupłytowy, wydany w stylu kolekcjonerskim boxset z koncertami kapeli Acid Drinkers. Wyczekiwane przez fanów metalowego grania spod znaku Kwasożłopów wydawnictwo prezentuje dwa koncerty stałych bywalców scen Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Koncert Acid Drinkers z 2014 roku to przegląd coverów, w którym w mistrzowskim, metalowym stylu muzycy traktują dobrze znane utwory, tak, by stały się absolutnymi perełkami gatunku. Koncert z 2019 roku to absolutny best of Acid Drinkers - retrospekcja najlepszych, najmocniejszych kawałków w wykonaniu zespołu. Recenzent Teraz Rock ocenił wydawnictwo na pięć gwiazdek, dając płycie najwyższą notę. 

 

 

 

Scena Najpiękniejszego Festiwalu Świata. fot. Marcin Michon

POKAŻ PODOBNE
2021-07-12 19:49:28

Koncert Łydki Grubasa na Pol'and'Rock Festival

Koncert Łydki Grubasa na Najpiękniejszym Festiwalu Świata ucieszy fanów rockowego grania okraszonego sarkazmem i humorem, którym charakteryzuje się olsztyński kwintet. Zespół to laureat nagrody Złotego Bączka, przyznawanej przez festiwalową publiczność.

2021-06-28 20:24:45

Kapela ze Wsi Warszawa na Pol'and'Rock

Awangardowe interpretacje tradycyjnych brzmień muzyki granej od pokoleń na terenie Mazowsza to znak rozpoznawczy Kapeli ze Wsi Warszawa. Zespół, który ma na koncie koncerty na czterech kontynentach, powraca na Najpiękniejszy Festiwal Świata, gdzie zagra na Nocnej Scenie Akademii Sztuk Przepięknych.

2021-07-02 09:30:27

Andrzej Chyra zagości na ASP

Aktor teatralny i filmowy, reżyser teatralny i operowy. Członek Polskiej Akademii Filmowej, laureat Orłów za role pierwszoplanowe i drugoplanowe oraz laureat nagród Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

ZOBACZ TEŻ