Aktualności

Ponad 53 tysięcy złotych wsparcia dla Przystanku Woodstock

2017-08-01 11:42:16

Wokół Przystanku Woodstock zrobiło się głośno kilka tygodni temu po ogłoszeniu informacji o nadaniu znacznej części imprezy statusu imprezy masowej o podwyższonym ryzyku. Szybko okazało się, że jest to jedyna muzyczna impreza w Polsce, która otrzymała taki status i wielu komentatorów oceniło to jako formę represji skierowanej w organizatorów festiwalu.

 

Od lat chwalono nas za poziom organizacji i zabezpieczenia Przystanku – mówił Jurek Owsiak, prezes zarządu Fundacji WOŚP, organizatora festiwalu – Stawiano nas za wzór, zapraszano delegacje z innych województw. A teraz taka nagła zmiana i decyzja, która oznacza jedno – znaczący wzrost kosztów festiwalu. Status podwyższonego ryzyka oznacza konieczność zwiększenia ilości zatrudnionych ochroniarzy, wprowadzenie wielu dodatkowych zabezpieczeń jak ogrodzenie czy monitoring. To wszystko kosztuje i to niemało, ale oczywiście musimy znaleźć środki i wymogi wypełnić, bo po prostu szanujemy prawo.

 

Przystanek Woodstock nie jest organizowany ze środków zebranych w Finale WOŚP – dodaje Krzysztof Dobies, rzecznik WOŚP – Pokrycie kosztu festiwalu przede wszystkim umożliwiają nam sponsorzy, których też mocno widać na Przystanku. Takie dodatkowe obciążenie pojawiające się nagle to oczywiście problem, ale rozpoczęliśmy rozmowy, bo wiemy, że musimy znaleźć pieniądze na wszystkie koszty, jakie z festiwalem są związane.

 

Ze spontaniczną pomocą natychmiast ruszyli internauci. Po pierwszych informacjach na konto Fundacji WOŚP zaczęły coraz mocniejszym strumieniem płynąć darowizny przeznaczone na wsparcie organizacji Przystanku. Użytkownicy internetu wykorzystywali mechanizm PayU, umieszony przez cały rok na stronie http://woodstockfestival.pl, przez który można przekazać dowolną darowiznę. Jest to możliwe dzięki zmianom w przepisach, które wyłączyły prowadzone w ten sposób zbiórki z rygorów ustawy o zbiórkach publicznych. W dniu 1 sierpnia rano suma przekazanych środków wyniosła już ponad 53 tys. złotych.

 

To naprawdę niesamowite! – mówił Jurek Owsiak – Ani przez moment w jakiś szczególny sposób nie promowaliśmy tej formy wsparcia. Ale oczywiście za pomoc jesteśmy bardzo wdzięczni, bo teraz każda złotówka ma dla nas ogromne znaczenie! Bardzo wzruszają nas takie gesty, jak na przykład darowizna przekazana przez poznański festiwal Malta, w duchu solidarności z Przystankiem. To naprawdę daje siłę i wiarę, że nie damy się pokonać urzędniczej niechęci i będziemy z Przystankiem Woodstock grać do końca świata i jeden dzień dłużej.

 

fot. Lucyna Lewandowska

 

 

fot. MichałKwaśniewski

 

POKAŻ PODOBNE
2020-05-29 11:01:56

Domowa Orkiestra na żywo prosto z siedziby WOŚP!

Domowa Orkiestra - od dziś na żywo! 76. odcinek internetowego programu Jurka Owsiaka rozpoczyna serię programów transmitowanych na żywo. To preludium Najpiękniejszej Domówki Świata, czyli 26. edycji Pol’and’Rock Festival, która odbędzie się online.

2020-06-08 14:59:20

Zostań twarzą Najpiękniejszej Domówki Świata

Zgłoś się do nas i nakręć razem z nami wyjątkowy spot promujący 26. Pol'and'Rock Festival ONLINE, czyli Najpiękniejszą Domówkę Świata!

2020-06-25 12:30:00

Perfumy „Pol’and’Rock” Music w drogeriach Sephora

Dziś w sklepach Sephora swoją premierę mają unikatowe Perfumy Music marki WOŚP. To orientalno – drzewne połączenie zapachów zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Cały zysk ze sprzedaży Sephora zdecydowała przekazać Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

ZOBACZ TEŻ
nota prawna