Akademia Sztuk Przepięknych to miejsce wyjątkowych rozmów z najciekawszymi osobami z Polski a czasem i świata. To ważne, aby zadać właściwe pytanie i moderować rozmową w ten sposób, aby zainteresowała różnorodną publikę Festiwalu. Dlatego już od kilku lat spotkania ASP prowadzą jedni z najlepszych dziennikarzy w kraju - na co dzień redaktorzy Onet.pl.
Bartosz Węglarczyk od 3 lat jest redaktorem naczelnym Onet.pl - portalu uważanego za najbardziej opiniotwórcze medium w Polsce w rankingu IMM.
Swoją karierę rozwijał w Gazecie Wyborczej, gdzie przez 15 lat był korespondentem zagranicznym. Następnie związany był z telewizją - najpierw tworząc autorski program w Superstacji, potem prowadząc kolejne programy w TVNie. W swoich artykułach opisuje ważne wydarzenia ze świata, dzieląc się własnym punktem widzenia.
Na Festiwalu Pol'and'Rock przeprowadził bardzo ciekawe spotkania - w 2018 roku dyskutował z Anją Rubik na temat edukacji seksualnej w Polsce i projektu SEXEDpl oraz Jerzym Stuhrem o polskim filmie, w 2019 roku przeprowadził bardzo interesującą rozmowę o polskim filmie z Wojciechem Smarzowskim i podczas Najpiękniejszej Domówki Świata bardzo wyczekiwana rozmowę z Tomaszem Sekielskim kilka miesięcy po wyemitowaniu filmu, który wstrząsnął całą Polską - "Tylko nie mów nikomu". Drugą rozmową NDŚ również bardzo istotną pod względem rzetelności mediów poprowadził z ukochanym przez swoich słuchaczy i widzów Wojciechem Mannem.
30 lipca o godz.: 11:30 Bartosz Węglarczyk będzie rozmawiał z aktorem i muzykiem, Arkiem Jakubikiem.
Janusz Schwertner został ostatnio nagrodzony European Press Prize, zwanym również europejskim Pulitzerem. Jego reportaże poruszają trudne tematy, budzą emocje, otwierają oczy czytelników i zmieniają perspektywę na ważne tematy.
Dziennikarz Onetu. Zdobywca Grand Press 2018 w kategorii "News". Laureat Nagrody im. Fikusa za dziennikarstwo najwyższej próby i finalista Nagrody im. Torańskiej. Dwukrotnie zdobywał Grand Prix Nagrody Dziennikarzy Małopolski oraz trzykrotnie zwyciężał w konkursie "People Awards" Ringier Axel Springer Polska. Nominowany do Grand Press i Mediatorów za tekst o mobbingu w "Szlachetnej Paczce". Zwycięzca plebiscytu "Dobry Dziennikarz 2019". Współautor książek "Smoleńsk. 96 wspomnień" oraz "Antyterroryści. Polskie siły specjalne w akcji".
Janusz Schwerter na Festiwalu Pol'and'Rock w 2018 roku rozmawiał z Chrisem Nidenthalem, w 2019 roku poprowadził ważną debatę "Hejt mi nie gra" oraz bardzo ciekawą rozmowę z ojcem Ludwikiem M. Wiśniewskim, a podczas Najpiękniejsze Domówki Świata rozmawiał z Ewą Ewart.
Katarzyna Janowska po skończeniu studiów pracowała razem z Katarzyną Kolendą-Zaleską w Gazecie Krakowskiej. Związana jest z działem kulturalnym tygodnika Polityka. Prowadziła z Piotrem Mucharskim serie wywiadów: Rozmowy na koniec wieku i Rozmowy na nowy wiek, które emitowano w TVP. Cykl doczekał się również wydania książkowego w Społecznym Instytucie Wydawniczym Znak.
Współpracowała z TVP Kultura, była szefową kanału telewizyjnego ITI Neovision Talk do czasu jego zamknięcia w czerwcu 2009. Prowadziła program Rozmowy na koniec tygodnia w Chilli Zet. W 2014 roku została odznaczona brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, od 2016 jest redaktorką naczelną działu kultura w segmencie Lifestyle&Kobieta w Onet.pl.
Podczas Akademii Sztuk Przepięknych poprowadziła rozmowy z Jackiem Fedorowiczem i Januszem Gajosem. Na kilka miesięcy przed zdobyciem Nobla rozmawiała o pisaniu z Olgą Tokarczuk. To historyczne i bardzo wartościowe spotkanie.
Jaśmina Marczewska to dziennikarka, polonistka i absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych UJ. Przygodę z dziennikarstwem zaczynała jako redaktor strony internetowej i wydawca "Faktów" w RMF FM. W redakcji Wiadomości Onetu od 2012 roku.
Podczas Festiwalu jej uśmiech zaraża i skłania naszych gości do rozmów - rozmawiała z Wojciechem Smarzowskim i Ewą Zgrabczyńską.
Jaśmina Marczewska poprowadzi spotkanie z Radkiem Kotarskim w sobotę 31 lipca o godzinie 10.00.
Podczas Najpiękniejszego Festiwalu Świata poprowadził rozmowy z Katarzyną Nosowską, Krzysztofem Skibą i Andrzejem Mleczko.
Zeszłoroczny 27. Pol'and'Rock Festival odbył się na Lotnisku Makowice - Płoty, które ugościło Was - Najpiękniejszą Publiczność Świata i wielu wspaniałych artystów z Polski i ze świata. Trwa Plebiscyt Złotego Bączka, czyli głosowanie publiczności na najlepszy koncert. Kto zasłużył na to wyróżnienie w 2021 roku?
Kapela, która zdefiniowała cały gatunek muzyczny i stała się głosem pokolenia wyrażając frustrację, gniew i rozczarowanie młodych ludzi. Zdobywcy trzech nominacji do nagród Grammy, czyli kapela Limp Bizkit zagra na Dużej Scenie 28 edycji Festiwalu Pol'and'Rock.
Despero z "Pitbulla", Tadeusz z "Róży", pułkownik Kukliński z "Jacka Stronga" czy Falski z "Rewersu"- to tylko wybrane role Marcina Dorocińskiego. Zaliczany do ścisłej czołówki aktor zagości na 28. Pol'and'Rock Festival, spotykając się z publicznością Akademii Sztuk Przepięknych.