Aktualności

Poznaj prowadzących spotkania Akademii Sztuk Przepięknych!

2021-06-29 11:23:09

 

Akademia Sztuk Przepięknych to miejsce wyjątkowych rozmów z najciekawszymi osobami z Polski a czasem i świata. To ważne, aby zadać właściwe pytanie i moderować rozmową w ten sposób, aby zainteresowała różnorodną publikę Festiwalu. Dlatego już od kilku lat spotkania ASP prowadzą jedni z najlepszych dziennikarzy w kraju - na co dzień redaktorzy Onet.pl.

 

 

 

 

Bartosz Węglarczyk od 3 lat jest redaktorem naczelnym Onet.pl - portalu uważanego za najbardziej opiniotwórcze medium w Polsce w rankingu IMM.

Swoją karierę rozwijał w Gazecie Wyborczej, gdzie przez 15 lat był korespondentem zagranicznym. Następnie związany był z telewizją - najpierw tworząc autorski program w Superstacji, potem prowadząc kolejne programy w TVNie. W swoich artykułach opisuje ważne wydarzenia ze świata, dzieląc się własnym punktem widzenia. 

 

Na Festiwalu Pol'and'Rock przeprowadził bardzo ciekawe spotkania - w 2018 roku dyskutował z Anją Rubik na temat edukacji seksualnej w Polsce i projektu SEXEDpl oraz Jerzym Stuhrem o polskim filmie, w 2019 roku przeprowadził bardzo interesującą rozmowę o polskim filmie z Wojciechem Smarzowskim i podczas Najpiękniejszej Domówki Świata bardzo wyczekiwana rozmowę z Tomaszem Sekielskim kilka miesięcy po wyemitowaniu filmu, który wstrząsnął całą Polską - "Tylko nie mów nikomu". Drugą rozmową NDŚ również bardzo istotną pod względem rzetelności mediów poprowadził z ukochanym przez swoich słuchaczy i widzów Wojciechem Mannem.

 

30 lipca o godz.: 11:30 Bartosz Węglarczyk będzie rozmawiał z aktorem i muzykiem, Arkiem Jakubikiem.

 

 

 

Janusz Schwertner został ostatnio nagrodzony European Press Prize, zwanym również europejskim Pulitzerem. Jego reportaże poruszają trudne tematy, budzą emocje, otwierają oczy czytelników i zmieniają perspektywę na ważne tematy.

Dziennikarz Onetu. Zdobywca Grand Press 2018 w kategorii "News". Laureat Nagrody im. Fikusa za dziennikarstwo najwyższej próby i finalista Nagrody im. Torańskiej. Dwukrotnie zdobywał Grand Prix Nagrody Dziennikarzy Małopolski oraz trzykrotnie zwyciężał w konkursie "People Awards" Ringier Axel Springer Polska. Nominowany do Grand Press i Mediatorów za tekst o mobbingu w "Szlachetnej Paczce". Zwycięzca plebiscytu "Dobry Dziennikarz 2019". Współautor książek "Smoleńsk. 96 wspomnień" oraz "Antyterroryści. Polskie siły specjalne w akcji".

 

Janusz Schwerter na Festiwalu Pol'and'Rock w 2018 roku rozmawiał z Chrisem Nidenthalem, w 2019 roku poprowadził ważną debatę "Hejt mi nie gra" oraz bardzo ciekawą rozmowę z ojcem Ludwikiem M. Wiśniewskim, a podczas Najpiękniejsze Domówki Świata rozmawiał z Ewą Ewart.

 

Na 27 Pol'and'Rock Festival 31 lipca o 11:30 jego gościem będzie Przemek Kossakowski z ekipą Down the road.

 

 

 

 

Katarzyna Janowska po skończeniu studiów pracowała razem z Katarzyną Kolendą-Zaleską w Gazecie Krakowskiej. Związana jest z działem kulturalnym tygodnika Polityka. Prowadziła z Piotrem Mucharskim serie wywiadów: Rozmowy na koniec wieku i Rozmowy na nowy wiek, które emitowano w TVP. Cykl doczekał się również wydania książkowego w Społecznym Instytucie Wydawniczym Znak.

Współpracowała z TVP Kultura, była szefową kanału telewizyjnego ITI Neovision Talk do czasu jego zamknięcia w czerwcu 2009. Prowadziła program Rozmowy na koniec tygodnia w Chilli Zet. W 2014 roku została odznaczona brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, od 2016 jest redaktorką naczelną działu kultura w segmencie Lifestyle&Kobieta w Onet.pl.


Podczas Akademii Sztuk Przepięknych poprowadziła rozmowy z Jackiem Fedorowiczem i Januszem Gajosem. Na kilka miesięcy przed zdobyciem Nobla rozmawiała o pisaniu z Olgą Tokarczuk. To historyczne i bardzo wartościowe spotkanie.

 

Katarzyna Janowska już czwartek, 29 lipca, na godzinie 11:30 poprowadzi kolejne, niesamowite spotkanie, tym razem jej gościem będzie Andrzej Chyra.


 

 

Jaśmina Marczewska to dziennikarka, polonistka i absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych UJ. Przygodę z dziennikarstwem zaczynała jako redaktor strony internetowej i wydawca "Faktów" w RMF FM. W redakcji Wiadomości Onetu od 2012 roku.

 

Podczas Festiwalu jej uśmiech zaraża i skłania naszych gości do rozmów - rozmawiała z Wojciechem Smarzowskim i Ewą Zgrabczyńską.

 

Jaśmina Marczewska poprowadzi spotkanie z Radkiem Kotarskim w sobotę 31 lipca o godzinie 10.00. 

 

 

 

Dla Karola Kosiorowskiego nie ma rzeczy niemożliwych, a każdy temat to wyzwanie. Dziennikarz prasowy, radiowy, telewizyjny. Wydawca, prezenter, producent. W zawodzie od ponad dziesięciu lat. Będąc uczniem liceum, poprowadził swój pierwszy autorski program radiowy. Po ośmiu latach odszedł z telewizji do redakcji wideo w Onecie.

 

Podczas Akademii Sztuk Przepięknych w czasie Najpiękniejszej Domówki Świata poprowadzi rozmowę z Majką Jeżowską.

 

29 lipca o godz.: 10:00 Karol Kosiorowski porozmawia z pilotem Łukaszem Czepielą.

 

 

 

 

Kolejnym prowadzącym jest Kamil Dziubka - dziennikarz, reporter wideo i prezenter i zdobywca Grand Press 2018 w kategorii News.

 

W 2019 roku ze redaktor rozmawiał ze Zbigniewem Zamachowskim oraz Justyną Kopińska i Igorem Tuleyą.

 

 

 

 

 

Podczas 27. Pol'and'Rock Festival Kamil Dziubka poprowadzi debatę ptCzy grozi nam polexit? Prawna batalia o ochronę wartości europejskich" w piątek 30 lipca o 13:30.

 

 

Do prowadzących spotkania ASP dołącza Karolina Walczowska, która poprowadzi rozmowę z Elżbietą Dzikowską zaplanowane na piątek 30.07 o godzinie 10:00.

 

 

Piotr Halicki od wielu lat dostarcza newsy, reportaże i wywiady z Warszawy, nie stroniąc od tematów trudnych i kontrowersyjnych. 

 

Podczas Najpiękniejszego Festiwalu Świata poprowadził rozmowy z Katarzyną Nosowską, Krzysztofem Skibą i Andrzejem Mleczko.

 
 
 

 

POKAŻ PODOBNE
2023-09-25 12:00:00

Czaplinek, dziękujemy!

Na dokładnie 7 tygodni od zakończenia 29. Pol'and'Rock Festival Jurek Owsiak spotkał się z mieszkańcami Czaplinka, by podsumować wydarzenie i porozmawiać o planach na przyszłość.

2023-11-06 09:57:32

Klipy podwyższonej jakości – oglądaj w 4K!

Czy jesteście gotowi, by doświadczyć Pol'and'Rock Festival jak nigdy dotąd? Przygotowaliśmy coś wyjątkowego dla każdego fana muzyki i atmosfery Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Na kanale KręciołaTV uruchomiliśmy specjalną playlistę „Klipy 4K”, która przeniesie Was znowu na festiwalowe pole!

2023-11-02 15:33:54

European Festival Awards - zagłosuj na Pol'and'Rock!

Pol'and'Rock Festival walczy o wygraną European Festival Awards, w kategorii Best Major Festival! Plebiscyt właśnie wystartował. Czas oddać głos na Najpiękniejszy Festiwal Świata!

ZOBACZ TEŻ