Aktualności

Poznajcie zespoły z Eliminacji, które wystąpia na Woodstocku!

2017-06-12 16:24:25

 

Poznajcie zespoły, które wygrały Eliminacje i wystąpią na 23. Przystanku Woodstock! Przed Wami: Nocny Kochanek, Eleanor Gray, Yankee, Chorzy, Kolory, Hengelo, The Sixpounder oraz Strojnowy! Z kolei zespoły: Setheist, De Indigo, Hot Water, Ted Nemeth, Portfinger i Seven on Seven otrzymały "Dziką Kartę Lecha"!

 

Nocny Kochanek

Nocny Kochanek to jeden z nielicznych polskich zespołów metalowych, który traktuje muzykę oraz teksty z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem. Słychać tutaj wyraźne inspiracje takimi zespołami jak: Iron Maiden, Judas Priest, Helloween czy Black Sabbath. Teksty natomiast napisane są z dużym przymrużeniem oka, co nadaje całości niepowtarzalnego, wręcz groteskowego klimatu.

W jednym z wywiadów wokalista Krzysztof Sokołowski opowiada o powstaniu Nocnego Kochanka: „Wszystko wyszło dosyć spontanicznie. Począwszy od jednego utworu nagranego trzy lata temu, na potrzeby produkcji „Zemsty Faraona”. Ludzie sami oczekiwali od nas wydawania utworów na podobieństwo Minerału, który nagraliśmy jeszcze jako Night Mistress. Stworzyliśmy zatem osobny projekt, będący alter ego naszego matczynego zespołu.”

Grają: heavy metal

Miasto: Skarżysko-Kamienna / Warszawa

Wydane płyty: „Hewi Metal” (2015), „Zdrajcy Metalu” (2017)

Skład zespołu: Krzysiek Sokołowski - wokal, Arek Majstrak - gitara, Robert Kazanowski - gitara, Artur Pochwała - bas, Tomek Nachyła - perkusja

 

Koncert Nocnego Kochanka podczas Eliminacji, fot. Anna Migda

 

 

Eleanor Gray

Eleanor Gray pochodzi z Poznania, swój początek datuje na rok 2012. Obrany kierunek, którego zespół nie chce definiować, zaowocował mieszanką kilku stylów muzyki gitarowej. Jak mówi wokalista Alan Garstecki: "Inspiracje czerpiemy ze wszystkiego co powoduje u nas ciary. Nie chcemy kopiować, naśladować, dążymy do tego aby uzyskać własne, niepowtarzalne brzmienie i styl."

Wzajemna przyjaźń muzyków oraz totalnie różne charaktery pozwoliły stworzyć fantastyczną atmosferę w zespole. Eleanor Gray to połączenie doświadczenia i obycia z młodością i polotem, co w efekcie daje nietuzinkową mieszankę luzu, spokoju i szczerości płynącej od muzyków.

Eleanor Gray koncertuje gdzie i kiedy tylko się da i jest przyjmowany entuzjastycznie przez publiczność. "Każdy koncert jest dla nas tak samo ważny. Na scenie zawsze dajemy z siebie 120%, a poza nią dbamy o to, aby w każdym aspekcie być profesjonalistami. Muzyka to nasz sposób na życie,  a scena to nasze środowisko naturalne" - mówią muzycy.

Koncerty z m. in.: I Am Giant, Lonely The Brave, Acid Drinkers, Luxtorpedą, Happysad, Muchami, Hunterem, Proletaryatem, Bednarkiem, czy Comą potwierdziły, że muzyka zespołu, jak i sami muzycy, są gotowi do wydania pierwszego długogrającego albumu.  „K-R-Y-S-T-Y-N-A”, bo tak nazywa się ich debiut, ukazała się 20.10.2016. Całość została nagrana w gdańskim Custom 34 pod okiem Piotra Łukaszewskiego (IRA, PTAKY, FUZZ). Za  mix i mastering odpowiedzialny był Jacek Miłaszewski (w CV między innymi płyty Acid Drinkers).

W 2015 roku dali koncert w studiu im. Agnieszki Osieckiej w audycji „Offensywa” Trzeciego Programu Polskiego Radia.

Miasto: Poznań / Wschowa

Wydane płyty: „K-R-Y-S-T-Y-N-A” (2016)

Skład zespołu: Alan Garstecki - wokal, Jacek Idźkowski - gitara, Marcin Łatko - bas, Jarek Majer - gitara, Daniel Maliszewski - drums

 

Koncert Eleanor Gray podczas Eliminacji, fot. Stanisław Wadas

 

 

Yankee

Artur Matusewicz - gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów. Na co dzień współpracuje z wieloma artystami, a na Eliminacjach do Przystanku Woodstock zagra kalifornijski punk-rock ze swojej pierwszej solowej płyty, nagranej niedawno w Kanadzie pod okiem i uchem Luca Telliera - producenta nagrań takich gwiazd, jak np. Simple Plan czy Marie-Mai. 

"To historia jak z filmu. Kontynuacja i profesjonalna realizacja tego, co będąc małolatami robiliśmy jako zespół GAP_YEAR. Mimo znacznie mniejszego doświadczenia, już wtedy graliśmy z Reamonn, The Rasmus, na kilku Finałach WOŚP, w programie Nowa Generacja, otwieraliśmy festiwal Solo Życia... Teraz chciałbym tymi dźwiękami sprawić radość na Najpiękniejszym Festiwalu Świata!" - Artur Matusewicz.

 Na prośbę Urzędu Miasta reprezentował Lublin podczas starań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Współtworząc zespół Chonabibe, w studiu i na scenie pracował m.in. z Grubsonem, Mariką, Juniorem Stressem oraz Orkiestrą Tomasza Momota. Jego gitary można usłyszeć w nagraniach różnych artystów, w tym Kabaretu Smile, z którym zrealizował ok. 50 spektakli.

Grają: punk-rock

 

Koncert Yankee podczas Eliminacji, fot. Anna Migda

 

 

Chorzy

Chorzy to męski produkt muzyczno-tekstowy. Doskonale opanowali poruszanie się po cienkiej linii między totalnym luzem, a śmiertelną powagą. Cechujący ich koncerty pastisz jest wypadkową obu tych stanów. Udowodniono, że nawet jeden kontakt z Chorymi skutecznie wypełnia braki intelektualne. Przed użyciem skonsultuj się z managerem. 

W piosence tytułowej z debiutanckiego albumu „Skończyliśmy się na Kill'em All” gościnnie wzięli udział: Stanisław Soyka, Piotr Cugowski, Piotr Banach, Piotr Gutek Gutkowski oraz Mieszko Sibilski. W przygotowaniu jest trzecia płyta Chorych.

Chorzy (zapewne z winy własnej twórczości, przywodzącej na myśl zarówno performance jak i manifest artystyczny) są szeroko eksploatowani na gruncie teatralnym. W Krakowie zdobyli Grand Prix Festiwalu Korowód 2012, którego jedną z nagród był występ na żywo na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia ze studia im. Agnieszki Osieckiej.

Grają: rock społeczny

Miasto: Szczecin

Wydane płyty: „Skończyliśmy się na Kill'em All”, „Nieznośna lekkość hitów” (2015)

Skład zespołu: Olek Różanek (śpiew), Bartek Orłowski (gitary, śpiew), Maciek Cybulski (klawisze, śpiew), Jarek Izdepski (bas, okrzyki), Tomek Nawrocki (bębny, okrzyki)

 

Chorzy podczas Eliminacji do Przystanku Woodstock, fot. Stanisław Wadas

 

 

Kolory

Kolory to świeży indie rock z południa Polski. Wspólnie grają od 2015 roku. Ich pierwsze EP zatytułowane "Vivid" ukazało się w 2016 roku, prezentując cztery pełne energii utwory. Album promowany jest singlem "How Do You Feel Tonight", do którego powstał również teledysk. Skład regularnie koncertuje. Aktualnie przygotowuje się do publikacji nowej porcji materiału, którą póki co można usłyszeć na żywo na koncertach oraz do nowego teledysku.

Zespół został doceniony m.in. w konkursie „Dzielnica brzmi dobrze” organizowanym przez Katowicką instytucję Miasto Ogrodów, tym samym otrzymał patronat Katowice Miasto Muzyki UNESCO oraz w 2017 roku zagrał na festiwalu Enea Spring Break.

Grają: indie rock

Miasto: Mikołów

Wydane płyty: EP „Vivid” (2016)

Skład zespołu: Sebastian Szuła, Krystian Rypka, Michał Smyła, Igor Talarczyk

 

Koncert Kolorów podczas Eliminacji, fot. Stanisław Wadas

 

 

Hengelo

Zespół Hengelo powstał pod koniec 2015 roku w Katowicach. Pięć osób, każda z innego muzycznego świata i z innym bagażem doświadczeń, które spotkały się, żeby zacząć zupełnie nowy rozdział. Styl muzyczny grupy najczęściej określa się jako połączenie modern rocka z wpływami syntezatorowej muzyki lat 80-tych oraz współczesnych alternatywnych brzmień.

Hengelo zadebiutowało w lutym 2016 roku, nagrywając studyjną wideosesję dla projektu Silesia Video Session. W ramach sesji na żywo, zarejestrowane zostały dwa utwory: "Lust" i "Try", które są dostępne na platformie YouTube. Wraz z pojawieniem się w sieci debiutanckich utworów, Hengelo rozpoczęło działalność koncertową.

Zespół został dosyć szybko zauważony i doceniony przez odbiorców muzyki rockowej i alternatywnej w regionie. Zyskał również bardzo pochlebne opinie profesjonalnych krytyków, o czym mogą świadczyć zwycięstwa w prestiżowym konkursie "Katofonia Music Outbreak" oraz projekcie Dzielnica Brzmi Dobrze, którego patronatem jest Katowice Miasto Muzyki UNESCO. W czerwcu 2016 roku zespół zagrał pełnowymiarowy występ w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Oprócz regularnych koncertów, m.in. dzięki współpracy z instytucją Katowice Miasto Ogrodów, grupa regularnie gości w wielu przedsięwzięciach kulturalnych na Śląsku.

Najbliższe plany zespołu to intensywna promocja koncertowa - zarówno w kraju, jak i za granicą oraz przygotowanie materiału na pierwszy pełnometrażowy album.

Grają: alternative rock

Miasto: Katowice

Wydane płyty: EP "Hungry Eyes" (2016)

Skład zespołu: Mateusz Konieczny (wokal), Robert Zając (bas), Paweł Palej (gitara), Łukasz Kozera (klawisze), Jacek Brzezina (perkusja)

 

Hengelo podczas Eliminacji, fot. Stanisław Wadas

 

 

The Sixpounder

Początki The Sixpounder sięgają 2006 roku. Zespół powstał we Wrocławiu i nie zmienił składu od 11 lat. W 2010 roku nagrali debiutancki album „Going to Hell? Permission Granted!”, który został wydany własnym nakładem w 2011 roku. W tym samym roku wokalista wziął udział w pierwszej edycji programu „The Voice Of Poland”. Tam został zauważony przez wytwórnię Universal Music Group Poland, która zaoferowała ponowne wydanie debiutanckiego albumu, czyniąc The Sixpounder pierwszym w historii polskim zespołem metalowym wydanym przez tę wytwórnię.

Pod koniec 2013 roku The Sixpounder rozpoczął nagrywanie drugiego albumu zatytułowanego „The Sixpounder”. Na płycie pojawili się goście: Jacek Hiro (Sceptic), Vogg (Decapitated) oraz Peter (VADER). Miksem i masteringiem zajął się Jacek Miłaszewski (Chimp Studio), odpowiedzialny również za te etapy pracy przy pierwszym krążku. Płyta została wydana nakładem Universal Music Group Polska i zyskała popularność dzięki singlom „The Hourglass” oraz „Dead Man Walking”. Zespół promował płytę „The Sixpounder” na wspólnej trasie wraz zespołami Decapitated, Materia oraz Thy Disease na przełomie lat 2014/2015.
W sierpniu 2015 zespół rozpoczął nagrywanie materiału na trzeci studyjny album w studio Custom 34. Tym razem za miks i mastering odpowiadał Daniel Bergstrand, znany ze współpracy z takimi artystami jak: Dimmu Borgir, Behemoth, Meshuggah czy In Flames. W lutym 2016 światło ujrzał pierwszy singiel, zatytułowany „True To Yourself”. Zespół odbył trasę po Anglii, Irlandii oraz Szkocji. 

Występowali już przed takimi zespołami, jak: Motorhead, Suicide Silence, Behemoth, Decapitated, Bullet For My Valentine, Mastodon, Skindread, At The Gates, Moonspel, Soilwork. Od 2013 roku The Sixpounder należy do Monster Energy Team.

Grają: groove / metal

Miasto: Wrocław

Wydane płyty: „Going to Hell? Permission Granted!” (2010), „The Sixpounder” (2013)

Skład zespołu: Filip Sałapa - wokal, Paweł Ostrowski - gitara, wokal, Michał Woźniak - gitara, Krzysiek Olejniczak - bas, Artur Konarski - perkusja

 

 The Sixpounder na Eliminacjach, fot. Stanisław Wadas

 

 

Strojnowy

Zespół „Strojnowy” to projekt założony z inicjatywy Piotra „Struny” Strojnowskiego (współzałożyciela, pierwszego wokalisty i lidera zespołu DAAB) , który po latach nieobecności postanowił nagrać płytę nawiązującą do dobrej tradycji polskiego reggae.

Muzyczna bezpretensjonalność oraz teksty, które są mocną stroną Piotra mają wypełnić niszę w liryce polskich rozgłośni, w których tak niewiele się słyszy komentarzy do czasów współczesnych oraz śpiewa się o miłości w sposób bardziej wyrafinowany.

Zespół aktualnie pracuje nad 12 kompozycjami utrzymanymi w szeroko rozumianej stylistyce reggae. Wrażliwość muzyczna lidera nadaje kompozycjom niebanalną melodyjność, która sprawia, że utwory pozostają w pamięci. Koncerty zagrane przez ostatnie kilka miesięcy pokazały, że na twórczość Piotra czeka sporo osób i to im chcą wyjść naprzeciw. Doświadczenie producenckie Michała Mareckiego i Grzegorza Rytki (Studio Srebrna) zaowocuje płytą o wysokiej jakości muzycznej. No i co najważniejsze i co oczywiste, Piotr śpiewa w języku polskim.

Grają: reggae

Skład zespołu: Piotr "Struna" Strojnowski - wokal; Michał Marecki - instrumenty klawiszowe, śpiew; Grzegorz Rytka - saksofony, melodyka, śpiew; Paweł Mazurczak - kontrabas elektryczny, śpiew; Krzysztof Niedźwiecki - gitara, śpiew; Piotr Hrycyk - perkusja, perkusjonalia; Jacek Orłow - perkusja; Łukasz Hodor - puzon

 

Strojnowy na Eliminacjach, fot. Stanisław Wadas

 

 

Setheist

Lubelski Setheist powstał w 2013 roku jako reinkarnacja założonego w 2008 roku zespołu Seth. Ich muzykę można określić jako awangardowy metal - połączenie pięknych melodii i mocnego, gitarowego uderzenia, okraszonego charakterystycznym głosem wokalistki.

Pod koniec 2014 roku zespół wydał EPkę i zagrał kilka większych koncertów, w międzyczasie przygotowując i rejestrując materiał na pierwszy długograj zespołu. Album "They" ukazał się wiosną tego roku i znalazło się na nim dziewięć premierowych, autorskich utworów.

Grają: awangardowy metal

Miasto: Lublin

Wydane płyty: EP "The Flash Of Creation" (2014), „They” (2017)

Skład zespołu: Maksymina "Maxi" Kuzianik - wokal, Tomek "Longo" Ciecieląg - gitara, Tomek "Kieł" Lato - gitara, Tomek "Długi" Krawczyk - perkusja, Konrad "Tomek" Lisicki - bas

 

Koncert Setheist, fot. Stanisław Wadas

 

 

De Indigo

De Indigo to skład grający z rozmachem i charyzmą. Alternatywne, rock'n'rollowe brzmienie i charakterystyczny głos wokalisty pozyskują serca fanów. Zespół odnosi sukcesy na scenach klubowych jak i festiwalowych, dowodem czego może być liczba zagranych koncertów oraz nagród.

Zespół powstał w 2007 roku w Kaliszu pod pierwotną nazwą "Dzieci Przemysłowej". W 2008 roku poszukiwanie artystycznych inspiracji doprowadziło ich do zmiany nazwy na "De Indigo", odwołującej się do koncepcji tak zwanych "Dzieci Indygo".

W dorobku muzycznym znajdziecie studyjny album "Światłocień" oraz promocyjny maxi singiel "Your Obsession", oba wydane własnym nakładem. Niedawno band zarejestrował nowy materiał który pojawi się już wkrótce.

Grają: alternativ rock / rock'n'roll

Miasto: Kalisz

Niektóre nagrody i wyróżnienia:

- finaliści Seven Festival - Węgorzewo (2015)
- finaliści Life On Stage - Oświęcim (2015) nagroda: sesja nagraniowa w legendarnym Izabelin Studio
- nagroda UnderGramy dla najbardziej innowacyjnego zespołu (2015)
- finaliści Jarocińskich Rytmów Młodych (2015)
- pierwsze miejsce na Rockowych Andrzejkach w Kostrzynie Wielkopolskim (2016) oraz nagroda dla Dawida Stańka za najlepszy wokal festiwalu.

Wydane płyty: „Światłocień”

Skład zespołu: Dawid Staniek - wokal, gitara; Paweł Marciniak - gitara solowa; Piotr Maciej Papierski - perkusja; Adam Polkowski - gitara basowa

 

Koncert De Indigo na Eliminacjach, fot. Mateusz Pulit

 

 

Hot Water

Zespół Hot Water to  legenda rockowego grania lat 90-tych w Wielkopolsce. Mimo wieloletniego milczenia nadal mają wierne grono fanów. Teraz nadszedł czas na powrót z nowym materiałem. Po latach lepszych i gorszych, które zainspirowały nowe dźwięki i teksty utworów.

Hot Water skończył właśnie pracę nad nową płytą "Elektryczny kot", która ukazała się w 2017 roku. Na płycie znajduje się dziewięć nowych kompozycji. Ciekawostką jest cover "One silver dollar" – jest to piosenka wykonywana przez Marylin Monroe w filmie "Rzeka bez powrotu" (1953), tutaj w męskiej interpretacji Maćka Sobczaka.

Muzycy od prawie trzydziestu lat stanowią podstawy sceny muzycznej Poznania. Hot Water już w latach 90-tych koncertowało w klubach i na uznanych festiwalach rockowych i bluesowych m.in. Olsztyńskich Nocach Bluesowych, Jazz Fair czy Rawa Blues. Hot Water doceniany jest zarówno przez muzyków, krytyków, jak i publiczność. Razem z grupą koncertowali m.in.: Małgorzata Ostrowska, Dariusz Kozakiewicz, Wojciech Waglewski, Krzysztof Ścierański, Michał Urbaniak, Tadeusz Nalepa, Christian Rannenberg i wielu innych.

Zespół ma za sobą współpracę z aktorem filmów akcji - Stevenem Seagalem, któremu akompaniował w kilku występach muzycznych. Seagal koncertował w Polsce przy okazji pobytu na planie zdjęciowym w Warszawie. Okazało się, że aktor jest niezłym gitarzysta zakochanym w Jimim Hendrixie.

Grają: rock

Miasto: Poznań

Wydane płyty: "Hot Water" (1993), "Wolne od świąt" (1995),"Dwa słowa" (2003), "Elektryczny kot" (2017)

Skład zespołu: Maciej Sobczak - gitara, wokal, Dariusz Nowicki - perkusja, Piotr Tarnawski - bas, keyboard

 

Hot Water na Eliminacjach, fot. Stanisław Wadas

 

 

Ted Nemeth

Nazywani przez niektórych nadzieją polskiego rocka alternatywnego. Zespół powstał latem 2010 roku w Łodzi, w garażu, który nie chce z nich wyjść, choć oni wyszli z niego już dawno.

Ich muzyka to spotkanie energii z nostalgią, brudu łódzkich kamienic i czystego szaleństwa zamkniętego w formie, która może zarazem zachwycać, jak i wprowadzać niepokój. Nieprzypadkowo warstwa liryczna ma w tym swój udział, bowiem jako jeden z nielicznych zespołów na rodzimej scenie posiadają teksty po polsku, które mają głębszy sens.

Lider zespołu, Patryk Pietrzak, trafia w sedno problemów swojego pokolenia. Swoboda oraz prostota przekazu sprawiają, że całość jest chwytliwa i wzbudza sympatię wśród słuchaczy. Czasem jednak pozostawia ich w stanie skrajnego dyskomfortu, z całą gamą pytań bez jednej, właściwej odpowiedzi. Ted Nemeth, to nie zespół dla każdego, choć każdy powinien go posłuchać i zrozumieć. Zespół grał m.in. u boku takich zespołów jak: Organek, Pidżama Porno, T.Love Alternative czy Happysad. W zeszłym roku ich debiutancki album „Ostatni Krzyk Mody” zdobył łódzką Armatkę Kultury, za najlepsze, co mogło się zdarzyć w ostatnim roku w tym mieście.

Grają: garażowa muzyka z miasta Łodzi

Miasto: Łódź

Wydane płyty: „Ostatni Krzyk Mody”

Skład zespołu: Patryk Pietrzak - gitara, głos, teksty, Michał Gibki - gitara, głos, Wojtall Wierzba - gitara basowa, korg, głos, Mateusz Dziworski - perkusja

 

Ted Nemeth na Eliminacjach, fot. Stanisław Wadas

 

 

Portfinger

Lubelski zespół grający rocka z dominacją grunge’owego brzmienia. Cechy które wyróżniają grupę to progresywne podejście do kompozycji, różnorodność brzmieniowa oraz aranżacyjna, unikalny styl i charyzma członków grupy.

Początki zespołu sięgają 2012 roku, kiedy gitarzysta Janek Getler i basista Mateusz Hejno po wspólnym jamie postanawiają założyć zespół. Następnie powstały pierwsze szkielety utworów. W 2013 sekcje rytmiczną zasila perkusista Mateusz Jakubczyk. Po wielu komplikacjach skład grupy na stałe formuje się w 2015 roku, gdzie oprócz wcześniej wspomnianych członków do zespołu dołącza wokalista Robert Sowiński. W takim składzie grupa pracuje nad materiałem, który mają nadzieję, że jak najprędzej ukaże się na debiutanckiej płycie.

2016 rok przyniósł grupie udział w kilku festiwalach oraz przeglądach muzycznych m. in.: Pro Rock w Olsztynku (nagroda dla najlepszego wokalisty), czy też Rock Alert Festival (I nagroda dla zespołu). 

Grają: progressive grunge

Miasto: Lublin

Skład zespołu: Janek Getler - gitara, Mateusz Hejno - bas, Mateusz Jakubczyk - perkusja, Robert Sowiński - wokal

 

Portfinger na Eliminacjach, fot. Anna Migda

 

 

Seven on Seven

Mimo, że znają się znacznie dłużej, Seven on Seven powstało w 2012 roku. Charakteryzuje ich amerykański styl kompozycji, nieprzeciętny wokal i chwytliwe melodie obkute mocnym brzmieniem gitar. Wcześniej każdy z nich grał w innych projektach - od składów popowych do trash metalowych. Nieraz mijali się na lokalnych scenach, żeby wreszcie założyć Seven on Seven. Teraz grają coraz więcej i częściej, a ich skład nie zmienił się od dnia rozpoczęcia współpracy.

Festiwale takie jak Ursynalia, RockNoc, Juwenalia, Igry nie są im obce, ale chcą trafiać na coraz większe sceny, żeby grać dla coraz szerszej publiczności. Niedawno skończyli prace nad pierwszym studyjnym albumem, który powstawał przez długie dwa lata.

Grają: rock

Miasto: Siemianowice Śląskie

Wydane płyty: "Matter of time" (2017)

Skład zespołu: Gabriel Doleżyk - wokal, Michał Jędrszczyk - gitara, Jacek Wesołowski - gitara, Patryk Szarafiński - bas, Michał Nowaczyk - perkusja

 

Koncert Seven on Seven, fot. Stanisław Wadas

 

 

POKAŻ PODOBNE
2022-12-05 20:15:00

Cały koncert Kwiatu Jabłoni na YouTubie!

Wraz z Kwiatem Jabłoni przygotowaliśmy mikołajkową niespodziankę dla wszystkich fanów! Długo wyczekiwany i niezwykły koncert zespołu z tegorocznego Najpiękniejszego Festiwalu Świata będzie do obejrzenia w całości na kanale KręciołaTV na YouTubie od 6 grudnia od godziny 19:00.

2022-12-05 21:40:00

Poznaliśmy kolejne zespoły, które zagrają podczas finałowego koncertu w Warszawie!

W audycji Zaraz Będzie Ciemno, Jurek Owsiak ogłosił kolejne zespoły, które zagrają 29 stycznia 2023 roku na Placu Bankowym w Warszawie! Do składu dołączają: Blenders, Kashell, Żurkowski i Dziwna Wiosna!

2023-01-16 20:50:00

Napalm Death zagra na 29. Pol'and'Rock Festival!

Grindcore w czystej postaci zabrzmi podczas Pol'and'Rock Festival 2023! W tym roku na lotnisku Czaplinek-Broczyno czeka na nas spotkanie z ekstremalną mieszanką muzyki w wykonaniu brytyjskiej grupy metalowej. Razem poczujemy moc „Campaign For Musical Destruction"!

ZOBACZ TEŻ