Aktualności

Poznaliśmy kolejne zespoły, które zagrają podczas finałowego koncertu w Warszawie!

2022-12-05 21:40:00

 

W audycji Zaraz Będzie Ciemno, Jurek Owsiak ogłosił kolejne zespoły, które zagrają 29 stycznia 2023 roku na Placu Bankowym w Warszawie! Do składu dołączają: Blenders, Kashell, Żurkowski i Dziwna Wiosna!

 

Blenders

 

Początek grupy to 1991 rok. Debiut koncertowy kapeli nastąpił zaledwie w dwa miesiące od utworzenia składu i miał miejsce na jednym z bardziej kultowych wydarzeń artystycznych — na scenie festiwalu Yach Film. Muzyka zespołu Blenders cechuje się łączeniem gatunków z pogranicza funku, rocka, rapcore i disco. Wszystko to okraszone satyrycznymi tekstami składa się na idealną mieszankę skocznej, pozytywnej energii i dobrego humoru!

 

 

Blendersi wystąpili na Najpiękniejszym Festiwalu Świata w 1999 roku (5. Przystanek Woodstock), w 2009 roku (15. Przystanek Woodstock) oraz na ostatnim, 28. Pol’and’Rock Festival!

 

Dziwna Wiosna

 

Zespół założony w 2020 roku szturmem zdobył serca publiczności wydaną w 2021 roku „self-titled” płytą Dziwna Wiosna. Trio sprawnie lawiruje między brudnymi odmianami rock’n’rolla – grungem, hard rockiem i alternative. Na Najpiękniejszym Festiwalu Świata w 2022 roku Dziwna Wiosna zaprezentowała się na Małej Scenie i porwała publikę do tańca.

 

 

Jak sami o sobie mówią – Gramy to, czego niektórzy się boją, to znaczy piosenki, takie z fuzzem i delayem. Gramy pięknie i tylko wokalista nierówno.

 

Żurkowski

 

Żurkowski to grupa założona w 2016 roku przez Łukasza Żurkowskiego — wokalistę, gitarzystę, autora tekstów oraz kompozytora. Muzycznie oscyluje wokół alternatywnego rocka z silnym wsparciem brzmień elektronicznych.  Debiutancki album pt. "Włóczęga" ukazał się 30 listopada 2019 roku nakładem Mystic Production. Producentem płyty był Paweł Cieślak znany ze współpracy z wieloma artystami - (COMA, Little White Lies, Ralph Kamiński, ZABROCKI).

 

 

Singiel grupy Żurkowski pt. „Zmiennicy”, pochodzący z płyty „Kurz” figurował w pierwszej dziesiątce utworów Turbo Top Antyradia.

 

Kashell

 

Grają mocno, bezkompromisowo, ale też przebojowo. Kashell to zespół stworzony przez Marcina (AbradAba) Martena oraz muzyków zespołu Coma: Dominika (Witosa) Witczaka, Marcina (Kobeza) Kobzę, Rafała (Matusza) Matuszaka i Adama (Von Marszala) Marszałkowskiego.

Abradab to muzyk dobrze znany z formacji Kaliber 44 i z działalności solowej. W jego dyskografii znajdziemy kilkanaście albumów i niezliczoną ilość wspólnych nagrań, dokonanych z innymi artystami związanym ze sceną hip-hopową. Wszystkie są doskonale znane, wiele z nich to już klasyka polskiego rapu.

 

 

Muzycy zespołu Coma na koncie mają dziewięć albumów studyjnych, z których jeden uzyskał status złotej płyty, a dwa platynowej.

 

   

Zespoły, które już zostały ogłoszone!

W poniedziałek 28 listopada Jurek Owsiak ogłosił na antenie Antyradia pierwsze gwiazdy, które wystąpią 29 stycznia 2023 roku na Placu Bankowym w Warszawie. Były to: Pull The Wire, Sztywny Pal Azji, Spięty i Kirszenbaum.

 

 

 

Żurkowski podczas 28. Pol'and'Rock Festival, fot. Dominik Zachariasz

 

POKAŻ PODOBNE
2023-02-03 20:00:00

Wybieramy utwór wszech czasów Pol'and'Rock Festival!

Macie ulubiony utwór z Najpiękniejszego Festiwalu Świata? Festiwalowa Lista Przebojów czeka na Wasze głosy!

2023-03-13 20:25:00

Duża Scena na celowniku Bullet for My Valentine

Zapowiada się mocne uderzenie - Bullet for My Valentine zagości na Dużej Scenie 29. Pol'and'Rock Festival. Przygotujcie się na mrożące krew w żyłach riffy i nieokiełznany wokal!

2023-03-13 21:25:00

The Scratch zasila line-up Małej Sceny 29. Pol'and'Rock Festival!

Miłość do tradycyjnej muzyki irlandzkiej, metalu i ducha rock'n'rolla — z tych elementów zrodził się dubliński zespół The Scratch, który dołącza do składu Małej Sceny 29. Pol'and'Rock Festival!

ZOBACZ TEŻ