Aktualności

Premiera filmu „Johnny”. Biografia ks. Kaczkowskiego zawitała na wielkim ekranie!

2022-09-23 12:00:00

 

Dzisiaj, 23 września premierę ma film biograficzny „Johnny”, w reżyserii Daniela Jaroszka. Produkcja opowiada historię księdza Jana Kaczkowskiego – charyzmatycznego duchownego, który jako przyjaciel Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy występował na Akademii Sztuk Przepięknych w 2015 roku, podczas 21. Przystanku Woodstock. W produkcje filmu zaangażowany był Jurek Owsiak, który zagrał samego siebie!

 

Ksiądz Kaczkowski na ASP podczas 21. Przystanku Woodstock, fot. Lucyna Lewandowska

 

W rolę ks. Jana — wieloletniego przyjaciela WOŚP wcielił się Dawid Ogrodnik. W innych rolach występują Anna Dymna i Piotr Trojan. W 2015 roku, podczas 21. Przystanku Woodstock, ksiądz Jan Kaczkowski był pierwszym z gości Akademii Sztuk Przepięknych, gdzie odpowiadał na pytania prowadzącego spotkanie dziennikarza Błażeja Strzelczyka, ale również festiwalowej publiczności. Duchowny długo opowiadał o życiu w chorobie, przyzwoitości i wdzierającej się do Kościoła katolickiego polityce.

 

Zmarły w 2016 ksiądz Jan Kaczkowski był jednym z najbardziej charyzmatycznych i odważnych w swych wypowiedziach duchownym w Polsce. Był również twórcą i dyrektorem Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Placówka została wsparta przez WOŚP sprzętem medycznym, m.in. łóżkami, materacami przeciwodleżynowymi i podnośnikami transportowo-kąpielowymi, o łącznej wartości ponad 220 tys. PLN.

 

Ksiądz Kaczkowski na ASP podczas 21. Przystanku Woodstock, fot. Lucyna Lewandowska

 

Zdjęcia do filmu opowiadającego historię ks. Kaczkowskiego powstały na przestrzeni sierpnia i września 2021 w Konstancinie, Pucku i Sopocie. Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni reżyser filmu, Daniel Jaroszek zdobył statuetkę Nagrody Publiczności. Piotr Trojan — odtwórca roli Patryka Galewskiego, wygrał nagrodę w kategorii Główna Rola Męska.

 

Adam Kościelniak

POKAŻ PODOBNE
2022-07-20 16:50:00

Nakręć się na festiwalowy klimat z gadżetami z SiemaShop

Zaledwie kilkanaście dni dzieli nas od spotkania się na Najpiękniejszym Festiwalu Świata - czujecie już tę wyjątkową, festiwalową atmosferę? Zapraszamy Was do naszego sklepu - SiemaShopu - gdzie znajdziecie piękne i kolorowe gadżety, które super sprawdzą się na festiwalowym polu.

2022-08-05 20:00:00

Zielony klimat na Pol’and’Rock Festival

Zaraz Będzie Czysto – mówi Wam coś to hasło? Pol’and’Rock Festival po raz kolejny jest eko!

2022-08-02 22:33:56

Pol'and'Rock Festival – nowe miejsce, nowe wrażenia

Długo wyczekiwane koncerty, spotkania z inspirującymi gośćmi na ASP, a przede wszystkim, Wy – najlepsi ludzie na Ziemi! To elementy, bez których nie wyobrażamy sobie Festiwalu. Sprawdźcie, co dla Was przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami!

ZOBACZ TEŻ