Aktualności

Premiera filmu „Johnny”. Biografia ks. Kaczkowskiego zawitała na wielkim ekranie!

2022-09-23 12:00:00

 

Dzisiaj, 23 września premierę ma film biograficzny „Johnny”, w reżyserii Daniela Jaroszka. Produkcja opowiada historię księdza Jana Kaczkowskiego – charyzmatycznego duchownego, który jako przyjaciel Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy występował na Akademii Sztuk Przepięknych w 2015 roku, podczas 21. Przystanku Woodstock. W produkcje filmu zaangażowany był Jurek Owsiak, który zagrał samego siebie!

 

Ksiądz Kaczkowski na ASP podczas 21. Przystanku Woodstock, fot. Lucyna Lewandowska

 

W rolę ks. Jana — wieloletniego przyjaciela WOŚP wcielił się Dawid Ogrodnik. W innych rolach występują Anna Dymna i Piotr Trojan. W 2015 roku, podczas 21. Przystanku Woodstock, ksiądz Jan Kaczkowski był pierwszym z gości Akademii Sztuk Przepięknych, gdzie odpowiadał na pytania prowadzącego spotkanie dziennikarza Błażeja Strzelczyka, ale również festiwalowej publiczności. Duchowny długo opowiadał o życiu w chorobie, przyzwoitości i wdzierającej się do Kościoła katolickiego polityce.

 

Zmarły w 2016 ksiądz Jan Kaczkowski był jednym z najbardziej charyzmatycznych i odważnych w swych wypowiedziach duchownym w Polsce. Był również twórcą i dyrektorem Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Placówka została wsparta przez WOŚP sprzętem medycznym, m.in. łóżkami, materacami przeciwodleżynowymi i podnośnikami transportowo-kąpielowymi, o łącznej wartości ponad 220 tys. PLN.

 

Ksiądz Kaczkowski na ASP podczas 21. Przystanku Woodstock, fot. Lucyna Lewandowska

 

Zdjęcia do filmu opowiadającego historię ks. Kaczkowskiego powstały na przestrzeni sierpnia i września 2021 w Konstancinie, Pucku i Sopocie. Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni reżyser filmu, Daniel Jaroszek zdobył statuetkę Nagrody Publiczności. Piotr Trojan — odtwórca roli Patryka Galewskiego, wygrał nagrodę w kategorii Główna Rola Męska.

 

Adam Kościelniak

POKAŻ PODOBNE
2022-12-12 21:15:00

Kolejni artyści zasilają line-up 31. Finału WOŚP!

Do składu zespołów, które zagrają na Placu Bankowym w Warszawie, dołączają: WaluśKraksaKryzys, Gutek, Dagadana oraz Dirty Shirt! Wszystkie ogłoszenia padły na antenie Antyradia podczas audycji Jurka Owsiaka, Zaraz Będzie Ciemno!

2022-12-30 16:15:00

Co to był za ROcK! Podsumowanie 2022!

Wyczekując sylwestrowych zabaw, patrzymy wstecz i podsumowujemy nasze działania w 2022 roku.

2022-11-07 21:15:00

Pierwsza gwiazda 29. Pol’and’Rock Festival!

Doczekaliście się! W swojej autorskiej audycji Zaraz Będzie Ciemno, Jurek Owsiak ogłosił pierwszy zespół, który wystąpi na Dużej Scenie 29. Pol’and’Rock Festival! Prawdziwa legenda hardcore punka — Biohazard.

ZOBACZ TEŻ