Aktualności

Premiera filmu „Johnny”. Biografia ks. Kaczkowskiego zawitała na wielkim ekranie!

2022-09-23 12:00:00

 

Dzisiaj, 23 września premierę ma film biograficzny „Johnny”, w reżyserii Daniela Jaroszka. Produkcja opowiada historię księdza Jana Kaczkowskiego – charyzmatycznego duchownego, który jako przyjaciel Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy występował na Akademii Sztuk Przepięknych w 2015 roku, podczas 21. Przystanku Woodstock. W produkcje filmu zaangażowany był Jurek Owsiak, który zagrał samego siebie!

 

Ksiądz Kaczkowski na ASP podczas 21. Przystanku Woodstock, fot. Lucyna Lewandowska

 

W rolę ks. Jana — wieloletniego przyjaciela WOŚP wcielił się Dawid Ogrodnik. W innych rolach występują Anna Dymna i Piotr Trojan. W 2015 roku, podczas 21. Przystanku Woodstock, ksiądz Jan Kaczkowski był pierwszym z gości Akademii Sztuk Przepięknych, gdzie odpowiadał na pytania prowadzącego spotkanie dziennikarza Błażeja Strzelczyka, ale również festiwalowej publiczności. Duchowny długo opowiadał o życiu w chorobie, przyzwoitości i wdzierającej się do Kościoła katolickiego polityce.

 

Zmarły w 2016 ksiądz Jan Kaczkowski był jednym z najbardziej charyzmatycznych i odważnych w swych wypowiedziach duchownym w Polsce. Był również twórcą i dyrektorem Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Placówka została wsparta przez WOŚP sprzętem medycznym, m.in. łóżkami, materacami przeciwodleżynowymi i podnośnikami transportowo-kąpielowymi, o łącznej wartości ponad 220 tys. PLN.

 

Ksiądz Kaczkowski na ASP podczas 21. Przystanku Woodstock, fot. Lucyna Lewandowska

 

Zdjęcia do filmu opowiadającego historię ks. Kaczkowskiego powstały na przestrzeni sierpnia i września 2021 w Konstancinie, Pucku i Sopocie. Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni reżyser filmu, Daniel Jaroszek zdobył statuetkę Nagrody Publiczności. Piotr Trojan — odtwórca roli Patryka Galewskiego, wygrał nagrodę w kategorii Główna Rola Męska.

 

Adam Kościelniak

POKAŻ PODOBNE
2023-09-15 14:51:55

Jurek Owsiak spotka się z mieszkańcami Czaplinka

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz Burmistrz Czaplinka Marcin Naruszewicz zapraszają wszystkich chętnych na spotkanie podsumowujące 29. Pol'and'Rock Festival.

2023-09-25 12:00:00

Czaplinek, dziękujemy!

Na dokładnie 7 tygodni od zakończenia 29. Pol'and'Rock Festival Jurek Owsiak spotkał się z mieszkańcami Czaplinka, by podsumować wydarzenie i porozmawiać o planach na przyszłość.

2023-11-02 15:33:54

European Festival Awards - zagłosuj na Pol'and'Rock!

Pol'and'Rock Festival walczy o wygraną European Festival Awards, w kategorii Best Major Festival! Plebiscyt właśnie wystartował. Czas oddać głos na Najpiękniejszy Festiwal Świata!

ZOBACZ TEŻ