Aktualności

Przemek Kossakowski i ekipa Down the road na ASP

2021-05-31 15:22:21

 

Na Akademii Sztuk Przepięknych spotkamy się z gwiazdami drugiej edycji programu "Down the road". Poznamy bliżej szóstkę głównych bohaterów programu i porozmawiamy z prowadzącym program Przemkiem Kossakowskim. Spotkanie, które jest zaplanowane na 31 lipca o godzinie 11:30,  poprowadzi dziennikarz Onetu, Janusz Schwertner.

 

„Down the road” to polska wersja belgijskiego formatu. Program Przemka Kossakowskiego opowiada o szóstce młodych osób z zespołem Downa, które wraz z prowadzącym ruszają w podróż swojego życia. Program, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem widzów, zmienił to, w jaki sposób opinia publiczna postrzega osoby z zespołem Downa. Uczestnicy show, którzy w pierwszym sezonie wyruszyli z Kossakowskim na wyprawę dookoła Europy, skonfrontowali się z niesprawiedliwymi stereotypami i pokazali że chcą i mogą żyć pełnią życia. Wzruszający, pełny empatii, dynamiczny program sprawił, że oglądający mogli zmienić nastawienie do osób z zespołem Downa, poznać ich bliżej, docenić i zrozumieć ich punkt widzenia. 

 

Po pierwszym sezonie chciałem, żeby chociaż jedna osoba zmieniła nastawienie do ludzi z zespołem Downa. Okazało się, że jest nas o wiele więcej. Ten program udowodnił, że jesteśmy w stanie zmienić świat, jeśli jesteśmy w stanie zmienić perspektywę i myśleć inaczej, niż myślimy na co dzień. To był skok do głębokiej wody, a zarazem coś, w czym chcę uczestniczyć, bo każdy dzień w obecności osób z zespołem Downa jest nieprawdopodobnym i kształcącym doświadczeniem.

 Przemek Kossakowski, prowadzący program Down the road

 

Uczestnicy drugiej serii programu wyruszyli w podróż życia z Przemkiem Kossakowskim, by nauczyć się nowych rzeczy oraz przełamać własne bariery z dala od domu i rodziców. W dwunastoodcinkowej serii widzowie poznają szóstkę nowych bohaterów – Paulinę Ochocką, Paulę Rakowską, Paulinę Pigan, Adama Wdówkę, Janka Skibę oraz Szymona Grzech, którzy tym razem odbyli podróż po Chorwacji i Grecji. 

Na Akademii Sztuk Przepięknych spotkamy się z całą ekipą drugiego sezonu programu "Down the road". Spotkanie z gośćmi poprowadzi dziennikarz Onetu, Janusz Schwertner. 

 

 

Jan Skiba 

Ma 28 lat. Dowcipny i towarzyski gaduła, który lubi być w centrum uwagi. Uwielbia scenę i mikrofon, zdarza mu się przemawiać na różnych uroczystościach. Świetnie gra na saksofonie, należy do zespołu Remont Pomp, z którym wyjeżdża w trasy koncertowe. Jest leniuchem, unika obowiązków domowych, ale lubi rządzić i wydawać polecenia. Chciałby zostać prezydentem lub policjantem. Lubi siebie, a najbardziej swoje kręcone włosy. Jest świetnym aktorem, bardzo inteligentny, hipster wśród uczestników.

 

Adam Wdówka

To najmłodszy uczestnik programu, ma 20 lat. Jest mocno związany z rodzicami, ale bardzo chciałby być dorosłym twardzielem. Sportowiec, bardzo ambitny, kocha sport, ma świetną tężyznę fizyczną, zdobywa medale w pływaniu i trenuje boks. Jego pasją jest również gra na perkusji i bębenku. Jest animatorem w przedszkolu. Często się wzrusza. Jest odważny jeżeli chodzi o swój wygląd, jest ekstrawagancki.

 

Paula Rakowska

Ma 28 lat. Jest intelektualistką, feministką walczącą o prawa kobiet. Spokojna, dobrze zorganizowana i opanowana, chociaż przemawia przez nią lęk przed nieznanym i wtedy zdarza jej wpadać w panikę. Jest nieufna, ostrożnie podchodzi do nowo poznanych osób i potrzebuje czasu, żeby komuś zaufać. Marzy o wyprowadzce z domu, usamodzielnieniu i. założeniu rodziny. Paula pisze książki erotyczne oraz kryminały. Poważna, momentami można odnieść wrażenie, że nie zna się na żartach i nie potrafi żartować. Jest samotniczką, nie ma koleżanek ani chłopaka. Najbardziej inteligentna i dojrzała wśród uczestników tej edycji, ale najmniej rozwinięta fizycznie. Ma dystans do facetów, chociaż marzy o prawdziwej miłości, Fanka Marysi Sadowskiej, bardzo chciałaby zostać reżyserką i muzykiem. Najbardziej dojrzała uczestniczka programu. 

 

Paulina Ochocka

Również ma 28 lat. W programie została okrzyknięta Szefową, pozytywny łobuz, dziewczyna kumpel do tańca i do różańca. Paulina jest wesoła, bardzo często się śmieje - ma charakterystyczny śmiech, lubi żartować, ale jest też bardzo wrażliwa i empatyczna, zawsze spieszy z pomocą i radą. Tańczy zumbę, pomaga mamie w zakładzie fryzjerskim, ma czerwone włosy - stylizuje się na Rihannę to jej ulubiona piosenkarka. Odważna, nowe wyzwania traktuje jak przygodę. Lubi rządzić i chce być gwiazdą marzy o występie w DDTVN, lubi rządzić. Wzrusza ją temat zmarłego ojca.

 

Szymon Grzech

Ma 25 lat  - szarmancki podrywacz, kreuje się na amanta.., sypie jak z rękawa tekstami do podrywu, ale to tylko poza, w rzeczywistości jest nieśmiały. Jest raczej małomówny, lubi przebywać wśród ludzi i nie ma problemu z nawiązywaniem kontaktów. Bardzo oczytany. Jest trochę flegmatyczny, ale odważny, niczego się nie boi, nie płacze. Chciałby zostać sławnym piosenkarzem zamieszkać w LA w wypasionym apartamencie i jeździć wypasionym autem. Mówi, że ubrania są dla niego darem i najchętniej ubierałby się w ubrania znanych projektantów. James Bond tej edycji,. Najodważniejszy w tej edycji, wykonał wszystkie zadania.

 

Paulina Pigan

Jest najmłodszą uczestniczką programu. Ma 22 lata, bardzo szybko nawiązuje nowe znajomości, jest otwarta, towarzyska i imprezowa. Kokietka, uwielbia być w centrum uwagi i jak na prawdziwą Ślązaczkę przystało lubi śląskie jedzenie i stara się zawsze postawić na swoim. Uwielbia biżuterię i cekiny. Tańczy zumbę i kibicuje Górnikowi Zabrze. Chciałaby zostać stylistką paznokci. Bardzo dużo mówi i robi wokół siebie sporo szumu. Chciałby zostać aktorką, kamery to jej żywioł. Najbardziej kobieca ze wszystkich uczestniczek. Bardzo lubi być adrowana i podrywana przez chłopaków. Bardzo przeżywa wszystkie aktywności.

 

Na ASP będziemy mieli okazję spotkać się z prowadzącym program Przemkiem Kossakowskim.  Przemek Kossakowski to dziennikarz, dokumentalista i podróżnik. Za sprawą niezwykle bogatego życiorysu zawodowego - Kossakowski podejmował się różnych zajęć - był malarzem, nauczycielem, drwalem czy mechanikiem samochodowym - dziennikarz ma wyjątkową perspektywę w spojrzeniu na otaczający nas świat. Od 2012 roku powstało pięć cyklów programów z udziałem Przemka Kossakowskiego, które zapraszają widzów do świata, do którego nie mieliby inaczej dostępu. Programy dziennikarza pokazują nieoczekiwane zjawiska, nieznane miejsca, nieoczywiste wyzwania. Kossakowski gościł na ASP w 2017 roku. 

 

Ekipa "Down the road" fot. materiały prasowe TVN

 

 

Rozmowę z ekipą "Down the road" poprowadzi Janusz Schwertner, dziennikarz Onetu. Zdobywca Grand Press 2018 w kategorii "News". Laureat Nagrody im. Fikusa za dziennikarstwo najwyższej próby i finalista Nagrody im. Torańskiej. Dwukrotnie zdobywał Grand Prix Nagrody Dziennikarzy Małopolski oraz trzykrotnie zwyciężał w konkursie "People Awards" Ringier Axel Springer Polska. Nominowany do Grand Press i Mediatorów za tekst o mobbingu w "Szlachetnej Paczce". Zwycięzca plebiscytu "Dobry Dziennikarz 2019". Współautor książek "Smoleńsk. 96 wspomnień" oraz "Antyterroryści. Polskie siły specjalne w akcji". Prowadzi zajęcia z dziennikarstwa internetowego na SWPS. 

Wszystkie spotkania Akademii Sztuk Przepięknych, gdzie rozmawiamy z wybitnymi postaciami ze świata kultury, nauki, polityki czy życia społecznego, będą transmitowane w Internecie, a naprzeciwko naszych gości w roli prowadzących zaprezentują się dziennikarze Onetu. Mecenasem Akademii Sztuk Przepięknych na Pol'and'Rock Festival jest mBank.  

 

 

Poznaj wszystkich gości, z którymi spotkamy się podczas 27. Pol'and'Rock Festival na Akademii Sztuk Przepięknych: 

 

 

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ