Aktualności

Przewozy Regionalne zrezygnowały z dodatkowych pociągów

2019-05-31 12:44:39

 

Jak co roku od 25 lat, w drugiej połowie kwietnia zwróciliśmy się do spółki Przewozy Regionalne z pytaniem o dodatkowe pociągi na 25. Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą.

 

Dziś, po ponad miesiącu oczekiwania, otrzymaliśmy odpowiedź. Czytamy w niej:

 

Spółka Przewozy Regionalne w ostatnich latach, ograniczając koszty, dostosowała ilostan eksploatowanego taboru do liczby niezbędnej do obsługi oferty zamawianej przez Marszałków Województw. Niemniej jednak ze swojej strony deklarujemy wzmocnienie naszej oferty przewozowej w relacjach Kostrzyn – Szczecin, Wrocław, Poznań, Zielona Góra i Gorzów Wielkopolski.

 

Tłumacząc zawiły kolejowy wywód – w tym roku, po raz pierwszy od 25 lat, nie będzie dodatkowych pociągów na jeden z największych festiwali muzycznych w Europie.

 

W zeszłym roku pociągami do Kostrzyna nad Odrą przyjechało blisko 70 tys. osób. Najtańsze bilety w dwie strony kosztowały 50 zł, najdroższe – 160 zł. Przyjmując średnią 100 złotych za bilet – w efekcie takiej decyzji przychód spółki Przewozy Regionalne uszczupli się w tym roku o około 7 mln złotych.

 

 fot.Michał Kwaśniewski

 

Decyzja krajowego przewoźnika jest dla nas kompletnie niezrozumiała. – mówi Jerzy Owsiak, Prezes zarządu WOŚP - Spółka odmówiła wykonania usługi, co w naszym przekonaniu jest rażącym złamaniem prawa młodych Polaków do bezpiecznego przyjazdu i wyjazdu pociągami na tak duże i ważne dla wielu z nich wydarzenie. To także jest jeden z kluczowych elementów budowania bezpieczeństwa Festiwalu. Przez tyle lat nasza współpraca była doskonała i nagle w tym roku przychodzi zmiana decyzji. Tłumaczenie jest wg mnie nieakceptowalne i niezgodne z prawdą. Niemniej – zaapelowaliśmy dziś do uczestników Festiwalu i ogłosiliśmy wielkie pospolite ruszenie – pomagajmy sobie, dowieźmy siebie wzajemnie na festiwal samochodami, autobusami, zorganizujmy się we wszelkie grupowe przyjazdy. Przed nami fantastyczny, jubileuszowy Pol’and’Rock Festiwal, który zaczyna się 1 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą!

 

 

 

Jak dojechać na tegoroczny Pol’and’Rock Festival?

  • Na pewno SAMOCHODEM – w mieście jak co roku przygotowana będzie sieć specjalnych parkingów. Razem z Miastem Kostrzyn przygotujemy się na każdą ilość aut.
  • Możecie korzystać ze wspólnych dojazdów autami wykorzystując serwis BLABLACAR (http://blbl.cr/dodaj_przejazd_na_PolandRock2019). 
  • Możecie także umawiać się na wspólną podróż korzystając z BANKU PODRÓŻY na stronach polandrockfestival.pl (rusza w przyszłym tygodniu).
  • Liczymy także na wszelkie przejazdy zorganizowane, dodatkowo wynajęte autokary (będzie dla nich specjalny parking) i na każdego przedsiębiorcę, który zechce pomóc uczestnikom Festiwalu.  

 

Wszelkie informacje o możliwościach dojazdu pojawiać się będą na bieżąco na stronie:

jakprzyjechac.polandrockfestival.pl

 

fot.Michał Kwaśniewski

POKAŻ PODOBNE
2020-07-03 22:43:01

Zgłoś swoją domówkę i weź udział w konkursie Mastercard

Najpiękniejszy Festiwal Świata to przede wszystkim Ludzie. To wspólna zabawa, spotkania i rozmowy. Podczas tegorocznej wyjątkowej edycji 26. Pol’and’Rock Festiwal ONLINE, Mastercard przygotował dla Was szereg rozwiązań technologicznych, dzięki którym Domówki będą również Najpiękniejszymi na Świecie.

ZOBACZ TEŻ
nota prawna