Aktualności

Przystanek Woodstock jest miejscem dla wszystkich

2017-08-01 13:50:00

Dlatego, co roku dokładamy wszelkich starań, żeby każdy, kto chce być razem z nami podczas najpiękniejszego festiwalu przeżył niezapomniane chwile czując się bezpiecznie i komfortowo. Wychodzimy naprzeciw problemom, bierzemy sobie do serca Wasze prośby, opinie, pomysły i sugestie. Dla nas to Wy jesteście najważniejsi na Przystanku Woodstock – chcemy żebyście byli wypoczęci, zdrowi, uśmiechnięci. Nasz festiwal ma być dla Was najwspanialszym miejscem na Ziemi.

 

 

Bądźmy bezpieczni dla siebie nawzajem!

Co roku powtarzamy hasła „Stop przemocy!”, „Stop narkotykom!”. Niech uczciwość, pomocność i pozytywna energia będą naszą wizytówką. Pozostawiajmy po sobie dobro, unikajmy negatywnych sytuacji. Nie pozwólmy, by ktoś spróbował zniszczyć nasze najpiękniejsze miasto, do którego z utęsknieniem wracamy co roku.

Gońcie ściemniaczy, dilerów, osoby agresywne. Zgłaszajcie nam natychmiast tego typu sytuacje. Jeśli jesteście świadkami łamania regulaminu Przystanku Woodstock powiadomcie niezwłocznie Pokojowy Patrol. Twórzcie z nami ten festiwal, bądźcie jego oczami, uszami i sercem.

Prosimy nie zatrzymujcie jadących quadów i karetek! Jeśli widzisz je w ruchu, to znaczy, że ktoś potrzebuje pomocy. Pomóż nam i poproś osoby postronne aby się odsunęły i pozwoliły nam przejechać. Nie rozstawiajcie też namiotów na drogach pożarowych!

 

 

Dbajmy o siebie!

Większość z Was na Przystanek Woodstock wybiera się z przyjaciółmi. Nie zostawiajcie ich samych zamkniętych w namiocie w ciągu upalnych dni.

Jeśli widzicie kogoś leżącego w pełnym słońcu namówcie go lub spróbujcie pomóc mu przenieść się w zacienione miejsce. Jeśli Twój kolega stracił przytomność natychmiast wezwijcie pomoc! Najlepiej wyślij kogoś do najbliższego punktu Pokojowego lub Medycznego Patrolu. Możesz też o pomoc poprosić patrolowca, który znajduje się na polu woodstockowym.

Pamiętajmy też o nakryciach na głowę, kremach z filtrem i piciu dużej ilości wody.

 

 

Pilnuj swoich rzeczy!

Masz zamiar szaleć pod sceną? Zabezpiecz dobrze dokumenty, portfel, kluczyki i telefon lub poproś znajomych, by zaopiekowali się nimi na czas koncertu. Wiele osób gubi rzeczy właśnie podczas zabawy, które lubią wypaść z kieszeni.

Na terenie festiwalu 2 sierpnia o godz. 15:00 rozpocznie pracę Biuro Rzeczy Znalezionych

Godziny pracy Biura Rzeczy Znalezionych:

Środa 15:00 – 18:00

Czwartek 8:00 – do końca koncertów na Dużej Scenie

Piątek/Sobota 7:00 – do końca koncertów na Dużej Scenie

Niedziela 7:00 do 15:00

Zarejestrujcie swoje rzeczy na stronie otagio.com - jeśli z jakichś przyczyn coś zaginie znacznie łatwiej będzie łatwiej zguby poszukać.

 

 

Przechowywanie leków.

Jeśli musisz przyjmować leki, ale nie masz gdzie ich przechować możesz je zostawić w Szpitalu Polowym. Leki muszą być dokładnie opisane (imię, nazwisko, nr telefonu, nazwa leku, godziny przyjmowania), dobrze będzie jeśli przyniesiesz je w swoim opakowaniu (np. pudełko).

Pamiętaj na terenie festiwalu nie ma apteki. Ściągnij aplikację woodstockową – znajdziesz tam listę aptek w Kostrzynie nad Odrą.

 

 

Pozytywnie skomunikowani!

Po raz kolejny platforma serwerSMS.pl dba o pozytywną komunikację pomiędzy uczestnikami imprezy. Za pomocą specjalnego numeru Short Code 4330,  będziecie mogli wysyłać SMS-y do Radia Woodstock pozdrawiając swoich znajomych, przekazując im ważne informacje i podając miejsce i godzinę spotkania. Zgubiliście się w tłumie, nie możecie się dodzwonić do znajomych - nie słyszą dźwięku telefonu lub zostawili go w namiocie? Nie martwcie się - nic nie zagłuszy Radia Woodstock. Wysyłając SMS-a pod numer 4330 będziecie mogli także przekazać informacje do wszystkich woodstockowiczów lub zadać pytania gościom Radia Woodstock.

 

 

Osoby niesłyszące na festiwalu.

Dzięki firmie Seventica, w tym roku wszystkie spotkania z gośćmi na Akademii Sztuk Przepięknych będą przetłumaczone na język migowy. Prosimy Was – podzielcie się tą wiadomością z Waszymi niesłyszącymi bliskimi, pomóżcie nam dotrzeć do jak największej grupy osób głuchych. Spotkania będą tłumaczone w PJM (Polski Język Migowy).
Zapraszamy Was też w piątek o godz. 11:00 na naukę języka migowego.

Nie migaj się od migania! Zadaj pytania osobom prowadzącym, dowiedz się czym się różni język naturalny od języka hybrydowego czy systemowego. Naucz się savoir vivre w świecie ciszy. Dowiedz się co wypada, a czego nie powinniśmy robić w obecności osób niesłyszących - jak klaskać, poprosić o uwagę. Cisza nie oznacza nudy. Język migowy jest nie tylko potrzebny, jest także bardzo ciekawy.

Pamiętajcie – język polski dla osób głuchych jest językiem obcym.  

 


Przystanek Woodstock dla osób niepełnosprawnych.

 

Każdego roku na Przystanku Woodstock staramy się sprostać potrzebom osób niepełnosprawnych. Na terenie festiwalu znajdują się specjalne toalety. Jeśli będziecie chcieli z nich skorzystać wystarczy zgłosić się do Pokojowego Patrolu stojącego na bramie danej strefy. W razie potrzeby osobie niepełnosprawnej może towarzyszyć druga osoba.

Toalety dla osób niepełnosprawnych znajdziecie:

  • za Dużą Sceną,
  • na pasażu handlowym przy punkcie medycznym,
  • w okolicy Pokojowej Wioski Kryszny,
  • w szpitalu polowym,
  • na terenie ASP.

Na terenie festiwalu znajdują się również:

  • dostosowany dostęp do strefy sanitarnej – na Family Camp znajduje się kontener prysznicowy dla osób na wózkach. Wystarczy zgłosić się do obsługi strefy,
  • dostosowany dostęp do wszystkich punktów pomocy medycznej,
  • dostosowana infrastruktura wszystkich punktów gastronomicznych,
  • dostosowane podjazdy do głównych namiotów ASP.

Wszystkie wyżej wymienione punkty znajdziesz na MAPIE.

Jedziesz do nas pociągiem – zobacz co przygotował dla Ciebie POLREGIO.

Poruszasz się na wózku inwalidzkim – chroń swoje dłonie, zabierz ze sobą skórzane rękawiczki. Warto zaopatrzyć się także w łatki do dętek oraz pompkę.

Na terenie festiwalu obowiązuje zakaz wnoszenia szklanych przedmiotów, które podobnie, jak inne ostre przedmioty mogą również uszkodzić elementy wózka inwalidzkiego. Sprzątajmy po sobie, nie wyrzucajmy śmieci zwłaszcza na drogi ogólnodostępne. Myślmy o innych i pomóżmy im spędzić festiwal bez problemów i zmartwień. Wózek inwalidzki to nie zabawka – jeśli widzisz wózek obok namiotu nie zabieraj go, jeśli jest na drodze lub polu zapytaj się innych woodstockowiczów czy nie został komuś zabrany lub poinformuj Pokojowy Patrol lub Biuro Rzeczy Znalezionych.

 

 

Niebezpieczeństwo wisi w wydychanym powietrzu!

Jesteś dla nas ważny przez cały rok, nie tylko podczas festiwalu, dlatego prosimy Was o ostrożność. Wróćcie spokojnie do swoich domów. Jeśli wracacie samochodem, zanim wsiądziecie za kierownicę odwiedźcie jeden z punktów Sprawdź Promile. Sprawdź na MAPIE gdzie za darmo możesz poddać się badaniu alkomatem.

 

Pamiętaj! Przystanek Woodstock to nasz wspólny festiwal, nasze najpiękniejsze miasto pełne wyjątkowych ludzi. Kochajmy się i troszczmy się o siebie nawzajem. Kontynuujmy nasze działania, by w tym roku jak i w poprzednich latach nasz festiwal był najbezpieczniejszym miejscem na świecie.

 

(Syla)

fot. Marta Szpakowska

fot. Dominik Malik

POKAŻ PODOBNE
2022-11-21 15:10:00

Festiwalowa Lista Przebojów – czas start!

Gotowi, do startu, start! Ruszamy z Festiwalową Listą Przebojów, czyli plebiscytem, w którym wy – Najpiękniejsza Publiczność Świata – wybieracie najlepsze utwory w historii Pol’and’Rock Festival, dawniej zwanego Przystankiem Woodstock!

2022-12-05 21:40:00

Poznaliśmy kolejne zespoły, które zagrają podczas finałowego koncertu w Warszawie!

W audycji Zaraz Będzie Ciemno, Jurek Owsiak ogłosił kolejne zespoły, które zagrają 29 stycznia 2023 roku na Placu Bankowym w Warszawie! Do składu dołączają: Blenders, Kashell, Żurkowski i Dziwna Wiosna!

2022-11-15 11:45:00

Listopadowe notowanie plebiscytu Złotego Bączka!

W połowie listopada hasło „Zaraz będzie ciemno” nabiera bardzo dosłownego znaczenia. Za oknami złota jesień, więc czas na listopadowe notowanie Złotego Bączka!

ZOBACZ TEŻ