Aktualności

Przystanek Woodstock nagrodzony

2010-01-28 15:39:00

 

Jako organizatorzy Przystanku Woodstock wczoraj, tj. 27 stycznia, odebraliśmy nagrodę w plebiscycie „Ale Sztuka!” zorganizowanym przez lubuskie media: Gazetę Wyborczą, Gazetę Lubuską, Radio Zachód i TVP Gorzów Wielkopolski.

Wśród kilkunastu laureatów znaleźliśmy się także my, a dokładniej – Burmistrz Kostrzyna Andrzej Kunt i ja, Jurek Owsiak z Fundacji WOŚP.

 

Podczas wręczania nagrody podkreślono ogromnie wysoki poziom prezentowanej na Przystanku Woodstock sztuki i jej, także ogromną, różnorodność. Od koncertów rockowych poprzez dyskusje na Akademii Sztuk Przepięknych, kończąc na specjalnych działaniach skierowanych do woodstockowej publiczności przez organizacje pozarządowe. Dziękując, powiedziałem, że woj. lubuskie to dla nas fantastyczne i bardzo przyjazne miejsce.

Dziś zorganizować koncert można w wielu miejscach, bo pozwalają na to możliwości techniczne. Ale bardziej potrzebna w tym wszystkim jest przyjaźń społeczności lokalnej, której także dedykujemy  zarówno otrzymaną nagrodę jak i cały Przystanek Woodstock.

Najgorszą rzeczą przy organizacji tego Festiwalu są złe ludzkie języki. To dyskredytowanie jego działań i wartości, jak chociażby kuriozalna krytyka dr Wujkowskiej, dotycząca zbiórki krwi na Przystanku Woodstock. Na takie rzeczy reagujemy i staramy się z nimi walczyć, ponieważ Przystanek Woodstock jest naszym wspólnym, wspaniałym dobrem.

Z przyjemnością przekazałem statuetkę na ręce Burmistrza, aby mógł się nią pochwalić przed swoją urzędową ekipą i mieszkańcami Kostrzyna nad Odrą. Wielkie dzięki dla Kostrzynian! Już teraz zapowiadamy kolejne spotkanie na Przystanku Woodstock, które odbędzie się w dniach 30 lipca – 1 sierpnia.

(Jurek)

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ