Aktualności

Ratujemy i Uczymy Ratować na Pol'and'Rock Festival

2019-07-31 14:15:00

 

Oficjalne rozpoczęcie Najpiękniejszego Festiwalu Świata dopiero jutro, ale pole festiwalowe już tętni życiem. Namiot Ratujemy i Uczymy Ratować już działa. Zobacz, co Cię tam czeka!

 

Festiwal w Kostrzynie nad Odrą to nie tylko rozrywka i beztroska zabawa - możesz też zdobyć wiele nowych umiejętności lub przećwiczyć te, które już posiadasz. Jednym z takich miejsc jest namiot programu edukacyjnego Ratujemy i Uczymy Ratować.

 

Punkt wyposażony jest w fantomy (dorosłych i dzieci) do nauki RKO. Tam dowiecie się również jak poradzić sobie w przypadku zadławienia oraz jak prawidłowo wygląda pozycja boczna ustalona.

 

 

Dziewczyni i fantomy gotowe do pracy! fot. Dominik Malik

 

 

Najmłodsi odwiedzający punkt dostaną apteczki, papierowy telefon i książeczkę do ćwiczeń. Ponad to rodzice, którzy przyjdą do namiotu z pociechami, przeszkolą się z zakresu pierwszej pomocy i zostawią swój numer telefonu, wezmą udział w losowaniu nagród. Codziennie są 3 takie losowania!

 

 

Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość pomoże fot. Dominik Malik

 

 

W punkcie znajduje się również gra planszowa „Pierwsza Pomoc”- zdobywca nagrody „Perełka 2019” w konkursie zorganizowanym przez magazyn Świat Zabawek Gier Planszowych i Książek.

 

 

 

 

W namiocie Ratujemy i Uczymy Ratować znajdziecie też opaski dla dzieci. Prosimy, żeby rodzice przyjeżdżający ze swoimi pociechami zadbali o ich bezpieczeństwo i zapisali na takiej opasce swój numer telefonu! Pozostałe punkty, gdzie znajdziecie opaski to: 

  • Namiot Ratujemy i Uczymy Ratować
  • Biuro Rzeczy Znalezionych
  • Brama "Gucio"
  • Brama "Milenijna"
  • Akademia Sztuk Przepięknych

Więcej na temat dzieci na Pol’and’Rock znajdziecie TU.

 

 

Podwójna nauka przez zabawę. fot. Dominik Malik

 

 

Nad wszystkimi działaniami odbywającymi się w namiocie Ratujemy i Uczymy Ratować działają wolontariusze Pokojowego Patrolu.

 

 

Namiot Ratujemy i Uczymy Ratować na Festiwalu Pol'and'Rock funkcjonuje od wtorku 30 lipca do soboty 3 sierpnia w godzinach 9:00-21:00. Znajdziecie go na pasażu handlowym naprzeciwko sklepu SiemaShop!

 

 

(Celka & M. Marciniak)

POKAŻ PODOBNE
2019-06-22 19:47:59

Się gra, Siema, Się wygrywa! Oto zwycięzcy Złotego Bączka!

Bój na ponad 61 tysięcy głosów! Wspaniałe emocje do samego końca! Kochacie muzykę, kochacie koncerty, kochacie nasz wspólny Pol’and’Rock Festival!

2019-07-12 15:09:24

Co zmieniło się na lepsze na Najpiękniejszym Festiwalu Świata?

Wraz z grupą IQS po zeszłorocznym festiwalu zadaliśmy części z Was pytanie - co zmieniło się na lepsze względem lat poprzednich? Zobacz, jakie odpowiedzi padały najczęściej i jakie będą nasze dalsze działania z nimi związane.

2019-07-11 15:32:25

Na Pol’and’Rock Festival 2019 klimatyzowanymi wagonami piętrowymi Kolei Mazowieckich

Koleje Mazowieckie uruchomią specjalne połączenie, dzięki któremu będziecie mogli wygodnie dojechać z Warszawy do Kostrzyna nad Odrą i wrócić!

ZOBACZ TEŻ