Aktualności

Rise of the Northstar na Pol'and'Rock Festival

2020-03-30 20:00:00

 

Kapela Rise of the Northstar (znana też jako ROTNS) powstała w Paryżu w 2008 roku, jednak inspiracje dla swojej twórczości muzycy czerpią z bogatej japońskiej popkultury. Zespól bezkonkurencyjnie łączy ze sobą ciężki metal, rap, hardcorowy punk z elementami zaczerpniętymi z mangi, czyli niezwykle popularnych komiksów i opowieści ilustrowanych pochodzących z Japonii. Nazwa kapeli pochodzi z mangi Fist of the Northstar, a estetyka zespołu zaczerpnięta jest z ruchliwych ulic zatłoczonego Tokio.

 
Debiutancka EPka kapeli, “Tokyo Assault” ukazała się w 2010 roku. Dwa lata później, kapela wydała drugi extended play, czyli “Demonstrating My Sayia Style”. W międzyczasie członkowie zespołu zaangażowali się w pomoc ofiarom tragicznego tsunami i katastrofy atomowej w Fukuszimie, przekazując środki na rzecz Czerwonego Krzyża w Japonii.

 
Debiut studyjny ROTNS ukazał się w 2014 roku, kiedy na półki trafił krążek “Welcame”. Podczas trasy koncertowej, która towarzyszyła promocji EPki “Demonstrating My Sayia Style” i “Welcame” zespół nosił się w stylu charakterystycznym dla młodocianych chuliganów z Japonii. RONTS koncertowali u boku zespołu Madball w 2015 roku, a w 2017 roku kapela zagrała koncert na głównej scenie festiwalu Download. Promocja krążka ”Welcame” zaowocowała występami na najbardziej znaczących europejskich scenach oraz dwoma trasami koncertowymi po Azji, podczas których kapela zagrała w Japonii, Chinach, Tajwanie, Hong-Kongu i Indonezji.

 
Drugie wydawnictwo zespołu, wyprodukowany przez Joe Duplantiera z zespołu Gojira (kapela doskonale znana gościom Najpiękniejszego Festiwalu Świata za sprawą ich elektryzującego występu w 2018 roku) krążek “The Legacy of Shi” to płyta konceptualna. Album opowiada o walce, którą członkowie ROTNS stoczyli z upiorem Yōkai. Wydana w 2018 roku płyta stanowi doskonałą prezentację wyjątkowego muzycznego stylu zespołu, który jest fuzją metalu, thrashu, hip-hopu i hardcorowego punka. Growling, agresywne gitary budzą skojarzenia z kapelami takimi jak Pantera czy Machine Head, podczas gdy siła przekazu i chwytliwe riffy przywodzą na myśl muzykę KORN i Rage Against the Machine. Elementy hip-hopowe i hardcorowy punk doskonale dopełniają brzmienie, które jest kwintesencją Rise of the Northstar.

 
Aktualnie kapela koncertuje w nowej stylizacji, a niektórzy z muzyków ukrywają twarze maskami. Ten wizerunek doskonale pasuje do atmosfery postapokaliptycznego Tokio, który towarzyszy kapeli na scenie i poza nią.

 

Rise of the Northstar. fot Berzerker


Skład kapeli:

Vithia

Eva-B

Air One

Fabulous Fab

Phantom

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ