Aktualności

Rise of the Northstar na Pol'and'Rock Festival

2020-03-30 20:00:00

 

Kapela Rise of the Northstar (znana też jako ROTNS) powstała w Paryżu w 2008 roku, jednak inspiracje dla swojej twórczości muzycy czerpią z bogatej japońskiej popkultury. Zespól bezkonkurencyjnie łączy ze sobą ciężki metal, rap, hardcorowy punk z elementami zaczerpniętymi z mangi, czyli niezwykle popularnych komiksów i opowieści ilustrowanych pochodzących z Japonii. Nazwa kapeli pochodzi z mangi Fist of the Northstar, a estetyka zespołu zaczerpnięta jest z ruchliwych ulic zatłoczonego Tokio.

 
Debiutancka EPka kapeli, “Tokyo Assault” ukazała się w 2010 roku. Dwa lata później, kapela wydała drugi extended play, czyli “Demonstrating My Sayia Style”. W międzyczasie członkowie zespołu zaangażowali się w pomoc ofiarom tragicznego tsunami i katastrofy atomowej w Fukuszimie, przekazując środki na rzecz Czerwonego Krzyża w Japonii.

 
Debiut studyjny ROTNS ukazał się w 2014 roku, kiedy na półki trafił krążek “Welcame”. Podczas trasy koncertowej, która towarzyszyła promocji EPki “Demonstrating My Sayia Style” i “Welcame” zespół nosił się w stylu charakterystycznym dla młodocianych chuliganów z Japonii. RONTS koncertowali u boku zespołu Madball w 2015 roku, a w 2017 roku kapela zagrała koncert na głównej scenie festiwalu Download. Promocja krążka ”Welcame” zaowocowała występami na najbardziej znaczących europejskich scenach oraz dwoma trasami koncertowymi po Azji, podczas których kapela zagrała w Japonii, Chinach, Tajwanie, Hong-Kongu i Indonezji.

 
Drugie wydawnictwo zespołu, wyprodukowany przez Joe Duplantiera z zespołu Gojira (kapela doskonale znana gościom Najpiękniejszego Festiwalu Świata za sprawą ich elektryzującego występu w 2018 roku) krążek “The Legacy of Shi” to płyta konceptualna. Album opowiada o walce, którą członkowie ROTNS stoczyli z upiorem Yōkai. Wydana w 2018 roku płyta stanowi doskonałą prezentację wyjątkowego muzycznego stylu zespołu, który jest fuzją metalu, thrashu, hip-hopu i hardcorowego punka. Growling, agresywne gitary budzą skojarzenia z kapelami takimi jak Pantera czy Machine Head, podczas gdy siła przekazu i chwytliwe riffy przywodzą na myśl muzykę KORN i Rage Against the Machine. Elementy hip-hopowe i hardcorowy punk doskonale dopełniają brzmienie, które jest kwintesencją Rise of the Northstar.

 
Aktualnie kapela koncertuje w nowej stylizacji, a niektórzy z muzyków ukrywają twarze maskami. Ten wizerunek doskonale pasuje do atmosfery postapokaliptycznego Tokio, który towarzyszy kapeli na scenie i poza nią.

 

Rise of the Northstar. fot Berzerker


Skład kapeli:

Vithia

Eva-B

Air One

Fabulous Fab

Phantom

POKAŻ PODOBNE
2020-10-09 12:00:00

Kult powraca z wyjątkowym wydawnictwem

Taki czas zdarza się raz na 56 lat! Wyjątkowy koncert formacji Kult podczas Pol’and’Rock Festival 2019 (dawniej Przystanek Woodstock) doczekał się wydawnictwa. Nakładem wytwórni SP Records oraz firmy Złoty Melon ukaże się dwupłytowy album CD wraz z DVD oraz wydawnictwo winylowe. Premiera zaplanowana jest na 6 listopada 2020 roku.

2020-11-06 12:00:00

Premiera festiwalowego koncertu formacji Kult

Dziś swoją premierę ma wyjątkowy koncert formacji Kult. Zespół zagościł na Dużej Scenie podczas 25. Pol'and'Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą, gromadząc w nocy z 3 na 4 rekordową festiwalową publiczność. To także jeden z największych koncertów w historii Polski. Dwupłytowy album CD wraz z DVD oraz wydawnictwo winylowe dostępne jest w sklepie SiemaShop.

2020-10-30 14:49:49

Muzyka jest kobietą

Różnorodność stylistyczna, inne podejście do tworzenia muzyki, inna barwa głosu i inna wrażliwość artystyczna - artystki które zawitały na scenach Najpiękniejszego Festiwalu Świata różni wiele - jednak łączy je niezaprzeczalny talent, siła, i energia z którą zapraszają publikę w podróż do świata dźwięków. Dziś na słuchawkach mamy naszą nową ulubioną playlistę wokalistek z Pol'and'Rockowych i Woodstockowych scen!

ZOBACZ TEŻ