Aktualności

Rise Of The Northstar zabłyszczy na Dużej Scenie 29. Pol'and'Rock Festival!

2023-03-27 20:25:00

 

Francuski metal spotyka japoński hardcore! Rise of the Northstar to niezwykłe zjawisko muzyczne, które wyłania się z paryskiej sceny metalowej, łącząc w sobie elementy hip-hopu, japońskiej kultury oraz hardcorowego punka. Z radością ogłaszamy, że zespół dołącza do line-upu Dużej Sceny podczas 29. edycji Pol'and'Rock Festival!

 

Z milionami odsłon i odtworzeń, Rise Of The Northstar to fenomen w świecie metalu. Dwa albumy, 3 EP-ki (w tym koncertowe wydawnictwo z 2020 roku Live In Paris) oraz hity takie jak Demonstrating My Saiya StyleHere Comes The BoomSounds Of Wolves i Again And Again: ROTN to wybuchowe połączenie dźwięku i wizualizacji. Trzeci z kolei album, Showdown, wyraźnie deklaruje swój jedyny cel: skakać, headbangować i pogować!

 

Ogłoszenie Rise Of The Northstar na 29. Pol'and'Rock Festival, fot. materiały promocyjne zespołu

 

Styl muzyczny Rise of the Northstar łączy w sobie hardcore z lat 90. z Nowego Jorku z metalem, elementami hip-hopu oraz japońską kulturą pop, mieszankę, którą zespół sam określa jako "crossover". Grupę inspirowali wykonawcy metalowi, tacy jak Rage Against the Machine, Slayer, Suicidal Tendencies, Machine Head, Pantera i Biohazard, a także hip-hopowi artyści Wu-Tang Clan, Onyx i Mobb Deep. Ich teksty opowiadają o realiach życia zespołu, posługując się odniesieniami do mangi, zwłaszcza takich jak Fist of the North StarDragon Ball, Akira, Rookies Great Teacher Onizuka.

 

Jak mówi wokalista Vithia," [...] nasze mundurki symbolizują, że wszyscy pięciu jesteśmy zjednoczeni tymi samymi celami i sprzeciwiamy się ustalonemu kodeksowi branży. Mamy własne kodeksy, własne zasady, tworzymy własną drogę". Obecnie zespół nosi oryginalne czarne mundurki, które nawiązują do mang shōnen, z którymi dorastali.

 

 

29. Pol'and'Rock Festival

29. Najpiękniejszy Festiwal Świata odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2023 r., już po raz drugi na płycie byłego lotniska Czaplinek-Broczyno w województwie zachodniopomorskim. Festiwal jest darmowy i niebiletowany. Poza Rise Of The Northstar na festiwalu zagrają też Apollo 440Spin DoctorsBiohazardCarpenter BrutNapalm DeathBrodkaDRAINWhile She SleepsZalewskiBullet for My ValentineRoyal RepublicSaint City OrchestraThe Scratch oraz Get The Shot. Obecność na ASP potwierdził m.in. Kabaret Paranienormalni.

 

 

POKAŻ PODOBNE
2023-07-21 12:29:59

Praca wre na festiwalowym polu!

Zaledwie 11 dni przed otwarciem bram na lotnisku Czaplinek-Broczyno, 29. Pol'and'Rock Festival intensywnie nabiera kształtu. Ekipy i sprzęt pracują bez ustanku, aby stworzyć miejsce pełne Miłości, Przyjaźni i Muzyki!

2023-07-11 10:00:00

Muzyczne ASP od podszewki

Nie ma festiwalu bez muzyki, a muzyki bez ludzi, którzy ją tworzą. Dlatego też dziś zapraszamy na kolejną część opowieści o spotkaniach na Akademii Sztuk Przepięknych. To będzie słów kilka o rozmowach z ludźmi tworzącymi świat muzyki.

2023-07-10 12:00:00

Najpiękniejszy ODLOT Świata – trzecia edycja Kreatywnego Biegu!

Kolejny raz mamy przyjemność zaprosić Was do wzięcia udziału w Kreatywnym Biegu ODLOT! Impreza jednocząca kreatywne umysły i pasjonatów lotnictwa powraca!

ZOBACZ TEŻ