Aktualności

Romantycy Lekkich Obyczajów na Pol'and'Rock Online!

2020-06-08 15:22:40

 

Kapela Romantycy Lekkich Obyczajów powstała w Olsztynie w 2011 roku. Zespół, tworzony przez duet utalentowanych muzyków gra eklektyczne, ciekawe połączenie gatunków muzycznych. Alternatywny duet, czyli Damian Lange i Adam Miller, bezbłędnie łączy ze sobą skoczny folk, żywiołowy rock, piosenkę kabaretową raz melodramatyczny pop. Siłą olsztyńskiej kapeli są teksty, które tworzy Damian — ironiczne, czasem uszczypliwe, ale zawsze szczere i wpadające w ucho słowa.

 


Zimą 2011 roku kapela wydała swój debiutancki album zatytułowany „Lejdis & Dzentelmenels”. Drugie wydawnictwo Romantyków Lekkich Obyczajów ukazało się w 2013 roku, z kolei trzeci krążek zespołu, zatytułowany „Neoromantyzm”, pojawił się na rynku w 2018 roku. Rok później muzycy zebrali swoje najlepsze utwory na składance zatytułowanej „Best OF”.

 

 
Ciesząca się niesamowitym wsparciem rzeszy fanów kapela wzięła udział w Eliminacjach, walcząc z innymi kapelami o szansę na występ na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. Panel jurorów, w skład którego wchodzi, między innymi pomysłodawca i twórca Festiwalu, Jurek Owsiak, docenił nie tylko muzyczny talent kapeli, ale też entuzjastyczne przyjęcie muzyków przez ich wiernych fanów. Romantycy Lekkich Obyczajów zagrali na Małej Scenie Przystanku Woodstock w 2016 roku, a rok później pojawili się na scenie na placu Defilad w Warszawie podczas jubileuszowego, 25. Finału WOŚP.

 
W tym roku miłośnicy brzmienia Romantyków Lekkich Obyczajów będą mieć okazję obejrzeć ich występ w studio Najpiękniejszej Domówki Świata, czyli internetowej edycji Pol’and’Rock Festival. Kapela zagra na żywo w studio w Warszawie, a ich koncert, podobnie jak inne występy i spotkania z gośćmi ASP będzie można obejrzeć na całym świecie dzięki sile Internetu. Koncerty i spotkania transmitowane będą, między innymi na profilu Pol’and’Rock Festival na Facebooku i na kanale Kręcioła.TV na YouTube.

 

Romantycy Lekkich Obyczajów. fot. Dawid Ilnicki

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ