Aktualności

Romantycy Lekkich Obyczajów na Pol'and'Rock Online!

2020-06-08 15:22:40

 

Kapela Romantycy Lekkich Obyczajów powstała w Olsztynie w 2011 roku. Zespół, tworzony przez duet utalentowanych muzyków gra eklektyczne, ciekawe połączenie gatunków muzycznych. Alternatywny duet, czyli Damian Lange i Adam Miller, bezbłędnie łączy ze sobą skoczny folk, żywiołowy rock, piosenkę kabaretową raz melodramatyczny pop. Siłą olsztyńskiej kapeli są teksty, które tworzy Damian — ironiczne, czasem uszczypliwe, ale zawsze szczere i wpadające w ucho słowa.


Zimą 2011 roku kapela wydała swój debiutancki album zatytułowany „Lejdis & Dzentelmenels”. Drugie wydawnictwo Romantyków Lekkich Obyczajów ukazało się w 2013 roku, z kolei trzeci krążek zespołu, zatytułowany „Neoromantyzm”, pojawił się na rynku w 2018 roku. Rok później muzycy zebrali swoje najlepsze utwory na składance zatytułowanej „Best OF”.

 

 
Ciesząca się niesamowitym wsparciem rzeszy fanów kapela wzięła udział w Eliminacjach, walcząc z innymi kapelami o szansę na występ na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. Panel jurorów, w skład którego wchodzi, między innymi pomysłodawca i twórca Festiwalu, Jurek Owsiak, docenił nie tylko muzyczny talent kapeli, ale też entuzjastyczne przyjęcie muzyków przez ich wiernych fanów. Romantycy Lekkich Obyczajów zagrali na Małej Scenie Przystanku Woodstock w 2016 roku, a rok później pojawili się na scenie na placu Defilad w Warszawie podczas jubileuszowego, 25. Finału WOŚP.

 
W tym roku miłośnicy brzmienia Romantyków Lekkich Obyczajów będą mieć okazję obejrzeć ich występ w studio Najpiękniejszej Domówki Świata, czyli internetowej edycji Pol’and’Rock Festival. Kapela zagra na żywo w studio w Warszawie, a ich koncert, podobnie jak inne występy i spotkania z gośćmi ASP będzie można obejrzeć na całym świecie dzięki sile Internetu. Koncerty i spotkania transmitowane będą, między innymi na profilu Pol’and’Rock Festival na Facebooku i na kanale Kręcioła.TV na YouTube.

 

Romantycy Lekkich Obyczajów. fot. Dawid Ilnicki

POKAŻ PODOBNE
2020-06-15 16:06:01

Majka Jeżowska na Najpiękniejszej Domówce Świata

Diva polskiej piosenki dziecięcej wystąpi na internetowej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Majka Jeżowska pojawi się w festiwalowym studio w Warszawie w podwójnej roli. Piosenkarka nie tylko zagości na scenie, by zagrać dobrze znane wszystkim przeboje, ale też weźmie udział w spotkaniu na ASP.

2020-06-03 13:00:00

13 rzeczy, które już wiemy o Najpiękniejszej Domówce Świata

Przygotowania do Najpiękniejszej Domówki Świata idą pełną parą! Po raz pierwszy zagramy w tym roku na 26. Pol'and'Rock Festival w innej formie. Przez blisko 70h będziemy na żywo, specjalnie dla Was, nadawać online! Zobacz, jak dokładnie będzie wyglądać tegoroczny Festiwal i co będzie się działo.

2020-06-10 17:15:00

12 powodów radości z Festiwalu ONLINE

26. Pol'and'Rock Festival to blisko 70 godzin transmisji ONLINE. Przygotowania idą pełną parą. Jesteś rozczarowany, że nie spotkamy się w tym roku w Kostrzynie nad Odrą? Im więcej pomysłów domykamy, tym więcej mamy wniosków co fajnego jest w tym, że festiwal odbędzie się ONLINE. Zobacz 12 powodów radości z #polandrock2020 ONLINE:

ZOBACZ TEŻ
nota prawna