Aktualności

Rowerami na Pol’and’Rock Festival. To jest dopiero „kręcioła”

2022-07-11 11:07:25

 

Na dwóch kołkach możecie pokonać ostatnie kilometry do festiwalowego miasteczka, ale warto zaplanować też dłuższą wyprawę z kierunku Szczecina, Koszalina, Poznania, Trójmiasta czy… Berlina. Podróż ułatwi uruchomiona w czerwcu aplikacja „Pomorze Zachodnie”. Przygotował ją Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, a nowa apka od razu stała się hitem. Sami sprawdźcie. Wystarczy zajrzeć na Google Play lub AppStore i ściągnąć za free.

 

 

 

Jeśli kochacie Pol’and’Rock Festival, oglądacie KręciołaTV i uwielbiacie rowery - mamy świetne informacje. Na Pomorzu Zachodnim możecie „pokręcić”. Będzie ekologicznie, zdrowo, ciekawie. W regionie, który kolejny raz gości festiwal, znajdują się setki kilometrów pięknych szlaków rowerowych, a korzystanie z nich ułatwia specjalna aplikacja przygotowana przez urząd marszałkowski.

Znajdziecie tam wszystko, co potrzebne miłośnikom podróżowania na dwóch kółkach - bardzo dokładne i na bieżąco aktualizowane mapy tras, opisy i zdjęcia regionalnych atrakcji (skarbów przyrody, zabytków itp.), zapowiedzi wydarzeń odbywających się na Pomorzu Zachodnim (czyli m.in. szczegółowy program festiwalu ;) i coraz dłuższą listę Miejsc Przyjaznych Rowerzystom, czyli obiektów, w których znajdziecie nocleg, posiłek czy narzędzia do naprawy jednośladu. Apka zapewni szybki dostęp do informacji i jest prosta w obsłudze. Wybrane trasy  i miejsca, oczywiście możecie zapisać jako „Ulubione”, a interesujące was imprezy dodać do kalendarza w smartfonie czy laptopie.

 

 

Aplikacja nie tylko podpowie, jak i gdzie jechać, ale pozwoli przefiltrować różne warianty podróży, zależnie od zadanej długości lub czasu przejazdu. Pokaże, jaka nawierzchnia jest na danym odcinku, jakie nachylenie terenu itd., a także gdzie znajduje się najbliższy kemping czy dworzec kolejowy. W bazie zapisanych jest ok. 4 tysięcy punktów (tzw. POI) i cały czas ich przybywa. Apka, która wita użytkowników hasłem „Rowerem przez Pomorze Zachodnie”, wygodnie i bezpiecznie poprowadzi po całym województwie, ale też po atrakcyjnych szlakach znajdujących się po drugiej stronie Odry i Zalewu Szczecińskiego. Jeśli na Festiwal Pol’and’Rock będziecie jechać z Berlina - możecie zaplanować fascynującą wyprawę na dwóch kółkach przez krainę jezior i niedawno otwartą przeprawę Siekierki - Naurudnitz, gdzie dwa dawne mosty kolejowe przebudowano na nowoczesną ścieżkę pieszo-rowerową z efektowną platformą widokową. Jeśli nie czujecie się na siłach, by pedałować kilka dni (ponad 300 km), możecie rozpocząć np. w Choszcznie (tam zatrzymują się wszystkie pociągi Szczecin - Poznań) i przez Ińsko, Złocieniec, Drawsko Pomorskie dotrzeć do Czaplinka. Mieszkańcy Gdańska, Bydgoszczy, Torunia mogą zapakować rowery do pociągów, które jadą przez Szczecinek. I tam ruszyć w trasę (tylko 45 km), przez Borne Sulinowo - dawne miasteczko wojsk radzieckich, otoczone setkami bunkrów i… przepięknymi wrzosowiskami, a także urokliwymi jeziorami.

 

Apka jest do ściągnięcia (bezpłatnie) w Google Play i AppStore.

Dużo ciekawych informacji o Pomorzu Zachodnim i rowerach znajdziecie również na: https://rowery.wzp.pl/kategoria/48,rowerem-na-polandrock

POKAŻ PODOBNE
2022-11-15 11:45:00

Listopadowe notowanie plebiscytu Złotego Bączka!

W połowie listopada hasło „Zaraz będzie ciemno” nabiera bardzo dosłownego znaczenia. Za oknami złota jesień, więc czas na listopadowe notowanie Złotego Bączka!

2022-10-06 12:36:55

Ruszyły zapisy na kolejne szkolenie Pokojowego Patrolu!

Niesamowite przygody, udział w największych imprezach w Polsce, wspomnienia i przyjaźnie, które zostają na zawsze. Brzmi znajomo? To i wiele wiele więcej czeka na Was w Pokojowym Patrolu! Właśnie ruszyły zapisy na kolejne jesienne szkolenie. Dołącz do nas już teraz!

2022-10-07 14:50:00

Złoty Bączek powraca! Plebiscyt startuje już dzisiaj!

Kurz na festiwalowym polu już opadł — to znak, że czas wystartować z plebiscytem Złotego Bączka! W tej edycji Wy, Najpiękniejsza Publiczność Świata, będziecie mogli głosować na swojego faworyta spośród 39 zespołów!

ZOBACZ TEŻ