Aktualności

Ruszyły koncerty na Viva Kultura

2018-08-04 14:05:00

Scena Viva Kultura pod taką nazwą działa od dwóch lat. Wcześniej znana była jako Scena Pokojowej Wioski Kryszny. Koncerty na Viva Kultura przyciągają sporą publikę. Najczęstszymi artystami, którzy tam występują są muzycy punkrockowi, grupy grające muzykę niszową, bądź zaliczaną do tzw. undergroundu oraz ci, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na rynku muzycznym.  

 

fot. Artur Rawicz

 

1 sierpnia

 

Tego dnia na scenie zagrają debiutujący w Kostrzynie muzycy z grupy Moron, rockowo-alternatywny duet Sobotni Rosół, pilska grupa grająca reggae - Jafia (dawniej Jafia Namuel), która działa od 1994 roku. A dodatkowo w rytm skocznego ska z dodatkiem reggae pobawimy się na koncercie zespołu Cała Góra Barwinków. Wystąpią także Chorzy, którzy w zeszłym roku zagrali na eliminacjach do Przystanku Woodstock i dali emocjonujący koncert na Małej Scenie. Na zakończenie zagrają dwa death metalowe zespoły – jeleniogórski Warbell z charyzmatyczną wokalistką na czele oraz The Unguided ze Szwecji.

 

fot. Dominik Malik

 

fot. Damian Mekal

 

fot. Damian Mekal

 

2 sierpnia

 

Drugi dzień koncertów na Viva Kultura rozpocznie ciekawy projekt ze Śląska, grający Crossover Thrash – Tester Gier. Następnie posłucha my trochę rapu na Pol’and’Rock! Reprezentantem sceny rapowej będzie Tymoteusz Bucki, czyli Tymek. Charakteryzuje go zachrypnięty wokal i śpiewane refreny z nutką bluesa. Mieszankę hard rocka, grunge’u oraz metalu zaprezentuje nam zespół Snowblind. Żądnych punkowego buntu zapraszamy na koncert Iraas Band. Na pewno wielu z Was wybierze się na występ Kapeli Ze Wsi Warszawa. Na ich muzykę składa się awangardowa interpretacja muzyki tradycyjnej z szeroko pojętego terenu Mazowsza. Koncerty Farben Lehre na naszym festiwalu to zawsze wielkie przeżycie. Zespół z 30-letnim stażem w tym roku da dwa koncerty. Dziś występ akustyczny, a w piątek już z prądem! Na zakończenie zapraszamy na punkrockowe Transsexdisco!

 

fot. Paweł Krupka

 

3 sierpnia

 

Piątkową zabawę na Viva Kultura zaczniemy od energetycznego punk rocka w wykonaniu The Bastard. Następnie na scenie pojawi się aż 10-osobowy skład, który rozbuja publiczność w rytm reggae. Mowa tu o The Djangos. Po nich wyjdzie prawdziwa legenda punku, niestety już bez zmarłego w tym roku Tomasza „Siwego” Wojnara. Defekt Muzgó zagrają dla swojego nieżyjącego charyzmatycznego lidera. Piątek na Viva Kultura to dzień przepełniony buntem! Na scenie zobaczymy kolejnych tytanów punku, czyli dolnośląską Prawdę! Blade Loki zagrają przeplatankę punk rocka z reggae i ska z charyzmatyczną Anette na wokalu. The Analogs to marka sama w sobie w środowisku buntowniczej muzyki, a po ich występie na scenę wyjdzie Farben Lehre, którzy wczoraj zagrali świetny akustyczny koncert, a dziś zabrzmią już na wzmacniaczach!

 

fot. Dominik Malik

 

 

4 sierpnia

 

Mieszanka ska z punkiem w wykonaniu The Pajx rozpocznie ostatni dzień koncertów na Viva Kultura. Po nim nastąpi rozluźnienie w rytmach reggae połączonego z duchową kulturą i głęboką poezją. To wszystko od Babaji. Zespół, który na festiwalu zrobił już furorę w ubiegłych latach, tym razem rozniesie namiot Viva Kultura! Mowa tutaj o Pull The Wire. Przy dźwiękach lekkiego rocka pobawimy się w towarzystwie katowickiej kapeli De Łindows. Klasyczny folk ze smyczkami i instrumentami dętymi na czele zaprezentują nam Bubliczki. Swoje 30-lecie obchodzić będzie zespół, który na festiwalu jest prawie co rok! Tym razem Ga-Ga Zielone Żabki przygotuje specjalną listę utworów i wystąpi w towarzystwie zaproszonych na scenę gości. W rytmach reggae Damiana Syjonfama zakończymy koncerty na Viva Kultura.  

 

(DŚ)

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ
nota prawna