Aktualności

Się gra, Siema, Się wygrywa! Oto zwycięzcy Złotego Bączka!

2019-06-22 19:47:59

 

Bój na ponad 61 tysięcy głosów! Wspaniałe emocje do samego końca! Kochacie muzykę, kochacie koncerty, kochacie nasz wspólny Pol’and’Rock Festival!

 

Wyników czas nadszedł! Żeby tradycji stało się zadość, Jurek Owsiak ogłosił je podczas 11. Finału Eliminacji do Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Poznajcie ich!

 

  • Polski zespół – ŁYDKA GRUBASA – 17 496 głosów – zagrają w tym roku na DUŻEJ SCENIE!

 

Łydka Grubasa to zespół, który kocha grać koncerty i jednocześnie dobrze się przy tym bawić. Podczas ich występów nie brakuje dowcipów, psikusów, czy jak sami piszą „robienia sobie tzw. „jaj””. Zespół zbudowany z dystansu, przymrużonego oka, grają pół żartem, pół serio. Jednak wyłącznie na serio kocha ich publiczność, która zna teksty na pamięć i urządza niezłe „wesele” pod sceną, uprawiając nogą samoczynne potupywanie. Są różnorodni, wielogatunkowi, czerpią dźwięki pełnymi garściami dorzucając do tego rockową duszę, improwizację i abstrakcyjny humor. Pol’and”Rock Festival to ich drugi dom!

 

Po raz pierwszy dla Najpiękniejszej Publiczności Świata zagrali w 2011 roku na 17. Przystanku Woodstock. Zagrali wtedy na Scenie Folkowej, teraz znanej festiwalowiczom jako Mała Scena. Na Festiwal powrócili w zeszłym roku, zagrali fenomenalny koncert na Małej Scenie, podczas którego nagrali również teledysk do utworu „Rapapara”. Łydka Grubasa wyprzedziła zespół Hunter 1738 głosami.

 

 

 

  • Na drugim miejscu, z liczbą 15 713 uplasował się zespół Hunter            

Hunter - ten zespół to prawdziwa legenda naszego festiwalu! Zagrali dla nas już na 2. Przystanku Woodstock, gdy ten odbywał się jeszcze w w miejscowości Szczecin - Dąbie. Był to rok 1996, dużej części współczesnych festiwalowiczów nie było jeszcze na świecie. Następnie zaszczycili nas swoim wyjątkowym, metalowym brzmieniem na 9., 10. i 19. Przystankach Woodstock oraz w zeszłym roku - na 24. Festiwalu Pol'and'Rock. Każdorazowo grali na Dużej Scenie i zawsze na swój koncert przyciągali ogromną publiczność oraz dostawali od Was ogłuszający aplauz. UWAGA! I Zagrają po raz szósty dla Najpiękniejszej Publiczności Świata - na tegorocznym 25. Pol'and'Rock Festival!

 

 

 

 

 

  • Zagraniczny zespół – DUBIOZA KOLEKTIV – 3816 głosów!

Muzycy z Dubioza Kolektiv nie liczą się z konwenansami, nigdy też nie chcieli iść na twórczy kompromis – już na początku swojej działalności postanowili mówić o tematach trudnych, poruszać sprawy kontrowersyjne i otwarcie domagać się zwrócenia na nie uwagi. W duchu iście bałkańskiej tradycji, muzycy sięgnęli po inspiracje z najróżniejszych gatunków muzycznych, przeplatając lokalne smaczki z muzyką pochodzącą z całego świata, taką jak ska, punk, reggae, elektronika i hip-hop. Z połączenia tej żywiołowej mieszanki gatunków i powalającej energii ich występów narodził się muzyczny fenomen Dubioza Kolektiv, który nabierał rozpędu i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych koncertowych składów w Europie wschodniej. Ich najnowsze wydawnictwa – „Happy Machine” z 2016 i „Pjesmice za djecu i odrasle” z 2017 ugruntowały ich pozycję na międzynarodowym rynku. Muzycy wystąpili dwukrotnie na scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Złoty Bączek jest najlepszym dowodem, że festiwalowa publiczność ich kocha! Dubioza wyprzedziła zespół Gorija 579 głosami.

 

 

 

 

 

Dziękujemy za wszystkie głosy i Wasze zaangażowanie! Jesteście z nami przez cały rok! Nie ma takiego drugiego, który ma tylu organizatorów, co uczestników! Nie istnieje takie drugie miejsce na ziemi, gdzie w jednym domu mieszka kilkaset tysięcy osób! Jak my się nie możemy już Was doczekać.

 

 

 fot. Michał Kwaśniewski/zespół Łydka Grubasa

POKAŻ PODOBNE
2021-03-19 14:38:21

Płyta Majki Jeżowskiej z Pol'and'Rock nominowana do Fryderyka

A ja wolę...naszą płytę Majki Jeżowskiej z 25. Pol'and'Rock Festival! Świetny koncertowy krążek został nominowany do Fryderyka w kategorii płyty rockowej. Zaskoczeni? Warto wsłuchać się w nowe, rockowe aranżacje przebojów naszego dzieciństwa.

2021-03-16 16:01:54

W rytmie irlandzkiego folku

Dziś każdy na nas stanie się Irlandczykiem. Lubująca się w muzyce i ciemnym piwie nacja świętuje dziś bowiem swoje święto - dzień Świętego Patryka. Zaglądamy do naszych przepastnych archiwów i przypominamy najlepsze występy spod znaku koniczyny.

2021-03-26 13:34:38

Koncertowe środy z Kręciołą.TV!

Koncertowa środa z Kręciołą.TV. Co tydzień o godzinie 20:00 na kanale Kręcioła.TV na YouTube mamy dla was premiery świetnych koncertów z Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Co nasza niezawodna ekipa zaplanowała na kolejne tygodnie, a co już możecie obejrzeć na YouTube?

ZOBACZ TEŻ