Aktualności

Służby w pełnej gotowości na swoich posterunkach

2016-07-12 22:28:20

 

Z godziny na godzinę rośnie liczba miłośników jednego z największych festiwali w Europie- „Przystanku Woodstock”. Raporty związane z obsługą zdarzeń podczas Przystanku Woodstock co kilka godzin uzupełniane są nowymi informacjami o stanie bezpieczeństwa. Z uwagi na to, że do rozpoczęcia festiwalu zostały jeszcze dwa dni, liczby zawarte w tych zapisach nie są na tę chwilę wielocyfrowe. Nie doszło do żadnych sytuacji, które w jakikolwiek sposób mogłyby zagrażać bezpieczeństwu przybyłych osób.

Póki co możemy mówić, że do przygranicznego Kostrzyna przybyło około 15 tysięcy miłośników festiwalu (stan na wtorek, godz. 11:00). Łącznie odnotowano przyjazdy 25 pociągów rejsowych oraz 15 z Niemiec. Ważną informacją dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo jest ta, że do Kostrzyna przyjechały już 4 pociągi specjalne, którymi blisko 1600 woodstockowiczów dotarło na festiwal.

Szef lubuskich policjantów sprawdził, czy wszystkie rozwiązania na stanowisku dowodzenia oraz systemy monitorujące działają bez zastrzeżeń. Sztab podoperacji jako serce policyjnych działań na Woodstocku jest Komendantowi doskonale znany. Jako Naczelnik Sztabu Policji lubuskiego garnizonu sam był przez lata odpowiedzialny za jego koordynację. Częścią zamykającą wizytę Komendanta było spotkanie z Kierownikiem ds. Bezpieczeństwa Radosławem Mysłkiem- przedstawicielem organizatora, z którym współpraca lubuskiej Policji odbywa się od wielu lat.

Podczas spotkania nie mogło zabraknąć zagadnień związanych z ruchem drogowym. To ważny element policyjnej służby w tym miejscu. Wiadomo, że duża część uczestników corocznych wizyt na Przystanku będzie zmotoryzowana. Ich swobodny dojazd do małej przygranicznej miejscowości, której liczebność na czas Woodstocku wzrasta do kilkuset tysięcy nie byłby możliwy bez policyjnej drogówki. Blisko 160 funkcjonariuszy w białych czapkach będzie do dyspozycji wszystkich kierowców. Wicewojewoda Lubuski Robert Paluch z uwagą przysłuchiwał się także relacjom ze strony przedstawicieli pozostałych służb zespolonych czy też organizatora.

Tegoroczny Przystanek Woodstock zabezpieczało będzie blisko 1600 policjantów, którzy służby swe pełnić będą przez całą dobę. Wszystko po to, aby każdy mógł być bezpieczny i bezpiecznym się czuć.

Żródło i fot.: Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp. kom. Marcin Maludy

BF

 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2023-02-17 15:40:00

Wolontariat w rytmie rock'n'rolla

200 szkoleń Pokojowego Patrolu za nami! W ostatni weekend czerwone koszulki otrzymało 21 kursantów, a to oznacza, że w szeregach PP, czyli grupie wolontariuszy wspierających działania WOŚP m.in. podczas Finału i Pol'and'Rock Festival, jest już łącznie 11 775 osób. Na czym polega wolontariat w rytmie rock'n'rolla?

ZOBACZ TEŻ