Aktualności

Społeczeństwo na Akademii Sztuk Przepięknych

2018-06-20 12:58:17

 

W ramach wioski Wioski Wielu Kultur na wzgórzu ASP będziecie mogli spotkać:

 

Wioska wielu kultur:

Wioska Wielu Kultur zaprasza na rozmowy i warsztaty związane z innymi kulturami, migracjami, uchodźstwem i powiązanymi sprawami społecznymi. Od malowania toreb i robienia przypinek przez dziecięce spotkania z kotem uchodźcą po rozmowy z wolontariuszami – każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Nasza Wioska Wielu Kultur podzielona jest na kilka stref, wybierzcie sami, na co macie ochotę! Czekamy na Was przez cały dzień od 10.00 do 20.00.

 1. Strefa czerwona

W tym namiocie rozbrzmiewa etniczna muzyka, a goście dają upust swojej kreatywności. Tutaj malujemy torby, koszulki (trzeba przynieść własną) i ludzi w orientalne wzory, hasła nawiązujące do praw człowieka lub wymyślone przez Was obrazy.

Tym, którzy wolą zajęcia wymagające więcej cierpliwości, nasze wolontariuszki pokażą bliskowschodnią sztukę makramy.

 

 1. Strefa niebieska

To przestrzeń dla naszych najmłodszych gości. Codziennie rano o godz. 11.00 zapraszamy dzieci na opowieść o kocie uchodźcy. A przez cały dzień możecie Państwo usiąść tutaj ze swoimi pociechami i sami im poczytać o różnych ważnych sprawach lub poprosić o czytanie kogoś z naszej ekipy. Znajdzie się też lektura dla młodszych i starszych dorosłych – przygotowaliśmy dla Was krótkie teksty i fragmenty książek, opisujące historie migrantów i uchodźców. Dzięki tej lekturze w kilka minut można zupełnie inaczej spojrzeć na świat.

Dzieci będą mogły także dać upust swojemu zamiłowaniu do rysunków. Do ich dyspozycji będą zestawy orientalnych wzorów do kolorowania oraz czyste kartki, bo czasem przecież sama kolorowanka nie wystarcza :)

 

 1. Strefa biała

Jak to jest, kiedy całe Twoje życie nagle musi się zmieścić w jednej reklamówce, jednym maleńkim pokoiku, jednym zdaniu? Wejdź do przyczepy i sprawdź.

Chcemy pokazać, kim są uchodźcy, których społeczeństwo często traktuje jako obcych i niechcianych. A oni sami niejednokrotnie żyją przez lata w zawieszeniu i niepewności. Pokazując ich punkt widzenia, stawiamy pytanie, czy w takiej sytuacji w ogóle możliwe jest pozbycie się wrażenia tymczasowości.

 

 1. Strefa zielona

To przestrzeń wyzwań i gier edukacyjnych. Co nas łączy, co mamy wspólnego z ludźmi na pierwszy rzut oka zupełnie odmiennymi? Spróbuj zaproponować hasło na ten temat, a znajdzie się ono na Twojej niepowtarzalnej przypince.

Tutaj też można dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda integracja w praktyce. Gdańsk, z którego pochodzi jedna z naszych partnerskich organizacji: Centrum Wspierania Imigrantek i Imigrantów, to pierwsze miasto w Polsce, które przyjęło własny model integracji. Co to jest i jak to działa? Przyjdźcie się dowiedzieć :)

 

Będą też na Was czekać wieloformatowe gry planszowe. Wspólnie wybierzemy się w tzw. „Drogę uchodźcy”. Uczestnicy tej gry wcielą się w rolę osoby zmuszonej uciekać z kraju, z w którym wybucha wojna i przechodzą przez kolejne etapy: dotarcie do bezpiecznego kraju, oczekiwanie na status uchodźcy, pierwsze kroki po decyzji o nadaniu statusu uchodźcy itd. Im większą grupą przyjdziecie (max. 12 osób), tym więcej niuansów losów uchodźczych uda Wam się doświadczyć.

A może chcecie przejść z nami przez „Labirynt”? Wylosowana przez Was postać przemieszcza się od stacji do stacji w labiryncie, a na jej możliwości ruchu wpływa jej historia.

Wolicie słuchać audiobooków niż ludzi? Mamy też coś dla Was! „ICHstory na leżakach” - minuty historii uchodźczych, których będziecie mogli wysłuchać na leżaku czy kocyku. To nagrania historii osób, które starają się o status uchodźcy w Polsce, stworzymy przestrzeń do refleksji i zatrzymania się oraz symbolicznego „poznania się”.

 

 1. Strefa żółta – dyskusje

Tutaj przede wszystkim rozmawiamy i rozwiewamy wątpliwości. W ubiegłym roku odpowiadaliśmy na wiele Waszych pytań, przegadaliśmy długie godziny rozmawiając o wojnie, przyczynach uchodźstwa, o strategiach państw przyjmujących, o wykluczeniu... W tym roku również jesteśmy na to gotowi. Zapraszamy do stolika z ulotkami i materiałami edukacyjnymi – tutaj uzyskacie odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

 

Zielona Grupa w ramach Wioski Wielu Kultur:

Wystawa PO|MIĘDZY, będąca opowieścią o uchodźcach w Polsce, mieści się w przyczepie kempingowej – niewielkiej i mobilnej przestrzeni, która jednak w pewnych okolicznościach może stać się domem i rodzajem azylu. Czy taka przestrzeń jest jednak wystarczająca, by poradzić sobie z nową rzeczywistością? 

 

Wystawa będzie dostępna w dniach 1-4 sierpnia 2018 r. w godzinach otwarcia Wioski Wielu Kultur.

Uchodźcy. W mediach i dyskursie publicznym dużo mówi się dziś o tym, skąd i dlaczego uciekają. Wciąż jednak nikła jest wiedza o tym, co dzieje się z nimi, kiedy już dotrą do bezpiecznego państwa, takiego jak nasze. A przecież ci ludzie, po przekroczeniu granicy nie znikają. Są wśród nas. Ze swoimi historiami, ze swoją odmiennością kultury, języka, czy koloru skóry. Po licznych trudach związanych z doświadczeniem wojny, decyzją o opuszczeniu domu, ucieczką oraz przebytą drogą, wciąż są niepewni, co ich czeka.

Chcemy pokazać, kim są uchodźcy, których społeczeństwo często traktuje jako obcych i niechcianych. A oni sami niejednokrotnie żyją przez lata w zawieszeniu i niepewności. Pokazując ich punkt widzenia, stawiamy pytanie, czy w takiej sytuacji w ogóle możliwe jest pozbycie się wrażenia tymczasowości.

 

Fundacja Banina w ramach Wioski Wielu Kultur:

W spektaklu „KOLOROWA czyli biało-czerwona”

Wydarzenie jest podzielone na dwie części: spektakl i moderowaną dyskusję nad poruszanymi w sztuce zjawiskami m.in. ksenofobii i szowinizmu. Poruszający tekst ukazuje większość socjotechnik dezinformacji stosowanych obecnie przez polskich nacjonalistów. Twórcy spektaklu wyraźnie oddzielają słowa „patriotyzm” i „nacjonalizm”, pokazując wielonarodową i wielokulturową historię Polski.

1 sierpnia 2018 r., 17:05 – 18:30

 

Fot. Basia Ltznr‎

 

Wioska Beztroska, Stowarzyszenie MAYE - Muzyka, Art, Yoga, Eko:

Wioska Beztroska, czyli wioska pozytywnie zakręconych ludzi, to miejsce na ASP, gdzie przenikają się ze sobą muzyka, sztuka, relaks, medytacja i wiele innych rzeczy. Zapraszamy – mnóstwo ciekawych tematów, ale i masa śmiechu i zabawy.

 

Program Wioska Beztroska 2018

 

Namiot Art Warsztatownia:  zajęcia środa – sobota 

10:00 – 11:00 – Warsztaty Stone Art – Malowanie mandal na kamyczkach

11:30 – 12:30 – Warsztaty Teatralne – wyzwól emocje, bądź twórczy, spontaniczny, odnajdź siebie prawdziwego.

13:00 – 15:00 – "Warsztaty zaplecione w wianki" – upleć sobie wianek!

15:30 – 16:30 – Zaklinacze deszczu - zrób własny instrument muzyczny

17:00 – 18:00 – Makijaże ze świeżych kwiatów. Udekoruj swoją twarz kwiatami i listkami

18:30 – 20:00 – Warsztaty Wyplatania Łapaczy Snów

 

Na terenie wioski

15:00 - 16:00 Warsztaty bębniarskie "Drumming Circle" - poczuj rytm własnego serca.

 

Namiot Teleportacja do Strefy Relaxu  – środa – sobota zajęcia o pełnych godzinach. Nauczysz się tu prostych ćwiczeń, technik relaksacji i medytacji a wszystko odbywać się będzie w bajkowej pełnej kolorów  scenerii.

 

10:00 – 11:00  Pięciu Tybetanów -poranne ćwiczenia na podniesienie energii

11:00 – 12:00 Odetchnij - świadome oddychanie drogą do zdrowia. Warsztaty pranajamy.

12:00 – 13:00, 13:00 – 14:00 Pol'and'Rockowe SPA – techniki medytacji relaksacji i automasażu

Chilloutowe relaksacje z lawendą i ogórkiem – 14:00 – 15:00, 15:00 – 16:00, 16:00 – 17:00

   

Namiot „Operacja Medytacja" – środa – sobota w godz.: 10:00 – 20:00. Zapraszamy na warsztaty medytacji, podczas których będziesz mógł nauczyć się bardzo prostych technik medytacji z oddechem i z dźwiękiem mantr. Wystarczy, że przyjdziesz i zabierzesz ze sobą dobre chęci. Nie masz żadnych wymówek – medytować każdy może. :)

   

Namiot Pogadanki :  zajęcia środa – sobota

    10:00 – 10:45 – Wschodnie sposoby na długowieczność - warsztaty akupresury

    11:00 – 11:45 – "Do you mind?” - Warsztaty Pracy z Umysłem

    12:00 – 12:45 – Warsztaty Redukcji Stresu

    13:00 – 13:45 – Mindfulness - praktyka pełnej obecności i rozwijanie świadomości                  

    14:00 – 14:45 – Droga Mleczna - mleka roślinne domowej roboty

    14:45 – 15:30 – Dzikie rośliny w kuchni -warsztaty zielarskie

 

Namiot Chillax – Mantra Time – środa – sobota godz. 16:00 – 20:00. Zapraszamy Cię do klimatycznej przestrzeni, gdzie możesz śpiewać, tańczyć, grać na instrumentach lub po prostu słuchać dźwięków jogi. 

Pol'and'Rockowy Ogródek Sensoryczny, czyli pachnące kwiaty, muzyka i pełen niespodzianek zakątek w samym sercu festiwalu. Środa – sobota w godz. 10:00 – 20:00

Festiwal Oglądania Księżyca – środa godz. 21:00  relaksacyjny happening wypatrywania tego, co na niebie, wsłuchiwania się w magiczne dźwięki nocy i dociekania absolutu. 

Namiot PKO – czwartek 2 sierpnia godz. 17:00 -18.30 Kwiaty we Włosach, czyli Pol'and'Rockowe SPA. Zrób sobie kwieciste ozdoby na włosy i zrelaksuj się w naszym SPA.

 

Fot. Basia Ltznr‎

 

Woytazz:

 

Zespół Tourette’a. Szczerze, wesoło i  dystansem – to coś więcej niż zwykły wykład, na którym zasypiasz. To przede wszystkim pozytywna dawka humoru oraz dystansu do świata.

Zespół Tourette’a. Szczerze, wesoło i z dystansem – to wykład, który zawiera w sobie dawkę dobrego humoru, dystansu do świata oraz szczerość. Podczas spotkania nie ma miejsca na tematy tabu. Jeśli masz jakieś wątpliwości, pytania lub chcesz usłyszeć, jak można przekuć wadę w zaletę, to nie zwlekaj i przyjdź na wykład Woytazza.

 

Koleje Dolnośląskie:

 

Kolejowe Miasteczko KD – promocja zrównoważonego transportu (nie tylko kolejowego) wśród uczestników festiwalu, transport zbiorowy jako ekologiczny wpisujący się w społeczną odpowiedzialność. Prezentacja projektów kulturalno-społecznych – Pociągi Pełne Kultury oraz Stacja Kultura, aktywizacja obywatelska oraz promocja kultury i sztuki w przestrzeniach kolejowych.

 

Kolejowe Miasteczko  KD – codziennie 11:00 – 18:00

Całość aranżacji będzie przypominała stację kolejową z tablicą z nazwą festiwalu, z „torem”, na którym będzie ustawiona drezyna kolejowa (na którą można będzie wejść, zrobić zdjęcie etc.).

Dodatkowo:

 • informacja kolejowa o rozkładzie jazdy i cenach połączeń kolejowych z i do Kostrzyna;
 • animacje dla dzieci, konkursy z nagrodami etc.

 

2 sierpnia (czwartek):

12:00 – 14:00 –  KD zaangażowane społecznie, debata „Dlaczego kolej” zrównoważony transport; prowadzący dr Michał Beim

14:00 – 16:00 – Kolej a rowery – Miasto Rowerowe, Michał Błaut, Roger Jackowski Gdańska Kampania Rowerowa

16:00 – 17:00 – Pociągi Pełne Kultury, czyli jak robić kulturę w pociągu; koordynatorka projektu Katarzyna Odrowska

17:00 – 18:00 – „KOLEJOWY GURU” –  odpowiedzi na każde pytania dotyczące kolei (prowadzenie: Prezes Kolei Dolnośląskich Piotr Rachwalski lub innej ze spółek kolejowych + eksperci )

 

3 sierpnia (piątek)

12:00 – 14:00 - KD zaangażowane społecznie, Debata: Jak się kupuje pociągi? Zamówienia Publiczne dla każdego, spotkanie z ekspertem (Tomasz Lewandowski dyr. zamówień publicznych KD)

15:00 – 16:00 – Pociągi Pełne Kultury, czyli jak robić kulturę w pociągu.

16:00 – 18:00 – „KOLEJOWY GURU”, odpowiedzi na każde pytania dotyczące kolei (prowadzenie: Prezes Kolei Dolnośląskich lub innej ze spółek kolejowych + eksperci )

 

4 sierpnia (sobota)

12:00 – 14:00 – KD zaangażowane społecznie , Debata: Finansowanie kolei, wnioski unijne, jak zdobywać dotacje, spotkanie z ekspertem (dr Paweł Rumniak – Dyr. Finansowy KD)

14:00 – 15:00 – Stacja Kultura, prezentacja projektu (prowadzenie koordynatorka projektu Katarzyna Odrowska + partnerzy projektu)

15:00 – 16:00 – Pociągi Pełne Kultury, czyli jak robić kulturę w pociągu.

16:00 – 17:00 – „KOLEJOWY GURU” –  odpowiedzi na każde pytania dotyczące kolei

 

Wioska Słowiańska: Jan Gosiewski:

 

Wioska Słowiańska – Organizujemy już trzeci raz Wioskę Słowiańską by przybliżyć wiarę i kulturę
dawnych Słowian. Zapraszamy na Wykłady, Warsztaty, Panele Dyskusyjne oraz darmowe malowanie Słowiańśkich Symboli henną.

 

Środa, 01.08.2018:

11:00 – 13:00 – Warsztat tkania Krajek - Piotr Kwas

13:00 – 15:00 – Dyskusja: Kto dziś wierzy w starych bogów? A kto wierzy w nowych? Czy odtwarzanie starych obrzędów to tylko zabawa czy coś więcej? Czy New Age jest ruchem religijnym czy tylko filozoficznym? Czy neopogaństwo i rodzimowierstwo to to samo? Czy Europa wróci do politeizmu? - Tomasz Ciach Goście: przedstawiciele różnych wyznań

15:00 – 17:00 – Darmowe Malowanie Słowiańskich wzorów z Henny Aleksanra Lemiszewska / Aleksandra Szwanke

17:00 – Bajki, Baśnie, Klechdy Nie koniecznie tylko dla najmłodszych Jan Gosiewski

 

Czwartek, 02.08.2018:

10:00 – 11:00 – Warsztat haftu - Katarzyna Grochowska / Magdalena Błażejewska

11:00 – 13:00 – Wykład: Koncepcja duszy i zaświatów w wierzeniach Słowian - Ratomir Wilkowski

13:00 – 15:00 – Dyskusja: „Jak mówić o religii? Religijność w relacjach osobistych i społecznych.” - Tomasz Ciach Goście: przedstawiciele różnych wyznań

15:00 – 17:00 – Darmowe Malowanie Słowiańskich wzorów z Henny Aleksanra Lemiszewska / Aleksandra Szwanke

17:00 – Bajki, Baśnie, Klechdy Nie koniecznie tylko dla najmłodszych Jan Gosiewski

 

 

Piątek, 03.08.2018:

10:00 – 11:00 – Warsztat haftu - Katarzyna Grochowska / Magdalena Błażejewska

11:00 – 13:00 – Nauka Lepienie z gliny przy użyciu koła garncarskiego - Piotr Kwas / Jan Gosiewski

13:00 – 15:00 – Dyskusja: „Państwo świeckie czy wyznaniowe? Rola wierzeń w przestrzeni publicznej” - Tomasz Ciach Goście: przedstawiciele różnych wyznań

15:00 – 17:00 – Darmowe Malowanie Słowiańskich wzorów z Henny Aleksanra Lemiszewska / Aleksandra Szwanke

17:00 – Bajki, Baśnie, Klechdy Nie koniecznie tylko dla najmłodszych Jan Gosiewski

Sobota, 04.08.2018:

10:00 – 12:00 – Nauka Lepienie z gliny przy użyciu koła garncarskiego - Piotr Kwas / Jan Gosiewski

12:00 – 13:00 – Wykład: Rok obrzędowy Słowian, czyli co i jak świętowali nasi przodkowie Ratomir Wilkowski

13:00 – 14:00 – Wykład: Demonologia Słowiańska Opis i kategoryzacja demonów słowiańskich Jan Gosiewski

14:00 – 15:00 – Wykład: Tatuaż Etniczny Rodzaje i techniki wykonywania tatuażu etnicznego - Katarzyna Grochowska

15:00 – 17:00 – Darmowe Malowanie Słowiańskich wzorów z Henny Aleksanra Lemiszewska / Aleksandra Szwanke

17:00 – Bajki, Baśnie, Klechdy Nie koniecznie tylko dla najmłodszych Jan Gosiewski

 

POLSKIE STOWARZYSZENIE FALUN DAFA:

 

Prezentacja starożytnej chińskiej praktyki doskonalenia wewnętrznego – Falun Dafa (nazywanej także Falun Gong) kultywującej trzy zasady uważane za zasady kosmosu jak: Prawda, Życzliwość, Cierpliwość.

 

Pokazy i nauka ćwiczeń, nauka chińskiej kaligrafii, nauka składania kwiatów lotosu, rozmowy o Falun Dafa i chińskiej tradycyjnej kulturze i jej przesłaniu dla współczesnego świata. Prezentacja aktualnej sytuacji Falun Dafa w Chinach Rozmowy o kultywacji i jej znaczeniu, o sensie życia, potrzebie wznoszenia poziomu moralnego, powrocie do pierwotnego prawdziwego „ja”, powrocie do prawdziwej natury.

 

1 SIERPNIA – GODZINY:

15 – 17 Pokaz i nauka ćwiczeń Falun Dafa
17 – 19 Pokaz i nauka ćwiczeń Falun Dafa
17 – 19 Pokaz i nauka składania kwiatów lotosu

2 SIERPNIA - GODZINY:

10 – 12 Pokaz i nauka ćwiczeń Falun Dafa
13 – 15 Pokaz i nauka ćwiczeń Falun Dafa
16 – 19 Pokaz i nauka ćwiczeń Falun Dafa
10 – 12 Pokaz i nauka składania kwiatów lotosu
13 – 15 Pokaz i nauka składania kwiatów lotosu
16 – 19 Pokaz i nauka składania kwiatów lotosu
11 – 13 Nauka chińskiej kaligrafii i jej znaczenia
14 – 16 Nauka chińskiej kaligrafii i jej znaczenia
17 – 19 Nauka chińskiej kaligrafii i jej znaczenia

3 SIERPNIA - GODZINY:

10 – 12 Pokaz i nauka ćwiczeń Falun Dafa
13 – 15 Pokaz i nauka ćwiczeń Falun Dafa

16 – 19 Pokaz i nauka ćwiczeń Falun Dafa
10 – 12 Pokaz i nauka składania kwiatów lotosu
13 – 15 Pokaz i nauka składania kwiatów lotosu
16 – 19 Pokaz i nauka składania kwiatów lotosu
11 – 13 Nauka chińskiej kaligrafii i jej znaczenia
14 – 16 Nauka chińskiej kaligrafii i jej znaczenia
17 – 19 Nauka chińskiej kaligrafii i jej znaczenia

4 SIERPNIA - GODZINY:

10 – 12 Pokaz i nauka ćwiczeń Falun Dafa
13 – 15 Pokaz i nauka ćwiczeń Falun Dafa
16 – 19 Pokaz i nauka ćwiczeń Falun Dafa
10 – 12 Pokaz i nauka składania kwiatów lotosu
13 – 15 Pokaz i nauka składania kwiatów lotosu
16 – 18 Pokaz i nauka składania kwiatów lotosu
11 – 13 Nauka chińskiej kaligrafii i jej znaczenia
14 – 16 Nauka chińskiej kaligrafii i jej znaczenia
17 – 19 Nauka chińskiej kaligrafii i jej znaczenia

Godziny są całkowicie ramowe, bo i tak cały czas uczy się ćwiczeń, składania kwiatów lotosu i
trudno jest wieczorem zakończyć 

 

FUNDACJA EDUKACJA, TOLERANCJA I RÓWNOUPRAWNIENIE POLSKI KOŚCIÓŁ LATAJĄCEGO POTWORA SPAGHETTI:

 

Pastafarianie, to ludzie otwarci i sympatyczni z dużym poczuciem humoru, których głównym celem jest szerzenie tolerancji i równouprawnienia. Opowiemy o naszym Kościele i wspólnocie, o problemach związanych z rejestracją związku wyznaniowego, a także przygotujemy szereg wykładów na temat równouprawnienia i dyskryminacji.

 

01.08.2018:

Stoisko czynne od godziny 10:00 do godziny 20:00 – na stoisku stale obecne będą 2-3 osoby, z którymi można porozmawiać, otrzymać ulotki i gadżety.

Godzina 12:00 – 12:45: wykład „Kim są pastafarianie i jaką mają filozofię?” – poznajcie
nas!

Godzina 13:00 – 12:45: wykład „Trudna droga do rejestracji KLPS w Polsce” – historia naszego kościoła i dawka wiedzy o polskim prawie w zakresie rejestrowania związków wyznaniowych.

Godzina 16:00 – 16:45: warsztaty „Jak dobrze – i bezpiecznie – się bawić?” – Potwór Spaghetti chce, byśmy dobrze się bawili, ale też używali zdrowego rozsądku. Opowiemy o sposobach obrony przed niechcianą ciążą i chorobami, o bezpiecznym spożywaniu różnych substancji, o tym, jak stanowczo i skutecznie działać, kiedy coś wykracza poza naszą granicę komfortu.

 

02.08.2018:

 

Stoisko czynne od godziny 10:00 do godziny 20:00 – na stoisku stale obecne będą 2-3 osoby, z którymi można porozmawiać, otrzymać ulotki i gadżety.

Godzina 12:00 – 13:00: warsztaty: „Jak zrobić swojego Potwora? - materiał, włóczka,
modelina” – czyli potworne rękodzieło.

Godzina 14:00 – 14:45: warsztaty „Jak dobrze – i bezpiecznie – się bawić?” – Potwór
Spaghetti chce, byśmy dobrze się bawili, ale też używali zdrowego rozsądku.
Opowiemy o sposobach obrony przed niechcianą ciążą i chorobami, o bezpiecznym
spożywaniu różnych substancji, o tym, jak stanowczo i skutecznie działać, kiedy coś
wykracza poza naszą granicę komfortu.

Godzina 16:00 – 16:45: dyskusja: „Jak pięknie się różnić – i jak się tolerować?” –
porozmawiajmy!

 

03.08.2018:

Stoisko czynne od godziny 10:00 do godziny 20:00 – na stoisku stale obecne będą 2-3 osoby, z którymi można porozmawiać, otrzymać ulotki i gadżety.

Godzina 12:00 – 12:45: wykład: „Prawa, obowiązki i przywileje związków wyznaniowych w Polsce” – co o różnego rodzaju kościołach i związkach wyznaniowych mówi polskie prawo? Jak do różnych kościołów wstąpić lub z nich wystąpić? Jakie mają możliwości, a jakie ograniczenia?

Godzina 14:00 – 14:45: powtórzenie wykładu „Kim są pastafarianie i jaką mają
filozofię?” – poznajcie nas!

Godzina 15:00 – 15:45: powtórzenie wykładu „Trudna droga do rejestracji KLPS
w Polsce” – historia naszego kościoła i dawka wiedzy o polskim prawie w zakresie
rejestrowania związków wyznaniowych.

 

04.08.2018:

 

Stoisko czynne od godziny 10:00 do godziny 20:00 – na stoisku stale obecne będą 2-3 osoby, z którymi można porozmawiać, otrzymać ulotki i gadżety.

Godzina 12:00 – 12:45: dyskusja „Jak pięknie się różnić – i jak się tolerować?” – porozmawiajmy!

Godzina 14:00 – 14:45: powtórzenie wykładu „Kim są pastafarianie i jaką mają filozofię?” – poznajcie nas!

 

Every Nation Campus Kraków:

 

Nasze wydarzenie opiera się na prowadzeniu rozmów światopoglądowych z uczestnikami
festiwalu, używając ankiety TeoTest- narzędzia używanego w ponad 130 krajach.

 

Jako Every Nation Campus Kraków jesteśmy zaangażowani w dialog na temat wiary i rozumu z chrześcijańskiego punktu widzenia na uczelniach wyższych w Krakowie. Organizujemy różnego rodzaju wydarzenia i eventy, które mają na celu stworzenie platformy do wymiany myśli oraz dyskusji na tematy światopoglądowe, przede wszystkim z młodymi ludźmi.

Jednym z narzędzi, które nam pomaga i ułatwia podjęcie rozmowy jest ankieta TeoTest (TheGodTest - ankieta używana w ponad 130 krajach). Jest ona pomocnym narzędziem ułatwiającym rozmowę w temacie istoty wiary, sceptycyzmu i sensu życia. Tej ankiety będziemy również używać na Festiwalu Pol'and'Rock.

Gdzie: Pod naszym namiotem. Stoisko TeoTest.
Kiedy: Od 12:00 do 20:00

 

Fundacja im. Kazimierza Łyszczyńskiego:

 

Ateiści dla demokracji: warsztaty, prezentacje i spotkania na rzecz integracji społecznej w oparciu o prawa człowieka i wolności obywatelskie oraz przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na światopogląd.

 

Fundacja im. Kazimierza Łyszczyńskiego zaprasza na warsztaty, prezentacje i spotkania promujące integrację społeczną w oparciu o prawa człowieka i wolności obywatelskie oraz przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na światopogląd.

 

Środa 01.08.2018, g.16.00-18.00

Prezentacja Fundacji im. Kazimierza Łyszczyńskiego i kwartalnika Fundacji „Przegląd Ateistyczny” i warsztat „Moja droga do ateizmu”.
FKŁ jest organizacją działającą na rzecz wolności sumienia, słowa i wyrazu oraz świeckości państwa, a także promującą światopogląd ateistyczny i pokrewne, oparte na wiedzy naukowej, racjonalnym myśleniu i świeckiej etyce. Akcje Fundacji dotyczą głównie działań antydyskryminacyjnych w dziedzinie praw człowieka grup dyskryminowanych z motywacji religijnej: kobiet, osób LGBT+ oraz ateistów. FKŁ należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Wolnej Myśli (AIFT). Wspiera Kongres Świeckości, była współzałożycielką komitetów „Ratujmy Kobiety”, odznaczona Federką „Zawsze po stronie kobiet”. Popularyzujemy naukę i metodę naukową, promujemy postawy równościowe, wspieramy nowoczesną edukację, w tym edukację do równości i edukację seksualną; wolność światopoglądową oświaty, nauki, kultury i mediów. Wydajemy kwartalnik Fundacji „Przegląd Ateistyczny”.

Dyskusja z gośćmi, prezentacja materiałów informacyjnych (ulotki, broszury), promowanie prenumeraty Przeglądu Ateistycznego i wydawnictw książkowych. Prowadzenie Marek Łukaszewicz, prezes Fundacji i Nina Sankari, wiceprezeska Fundacji.

 

Czwartek 02.08, 11.00 – 18.00

Warsztat nt. przeciwdziałania dyskryminacji ze względu na światopogląd

11.00 – 14.00

Omówienie procesu postępującej klerykalizacji w Polsce i jej konsekwencji dla praw grup dyskryminowanych ze względu na religię: ateistów, kobiet, osób LGBT+, innowierców. Formy i metody działań antydyskryminacyjnych, formy wsparcia społecznego i instytucjonalnego na rzecz wolności światopoglądowej. Informacja nt. statusu prawnego i praktycznego ateistów w Polsce. Warsztat „Moja droga do ateizmu”. Prowadzenie: Nina Sankari, wiceprezeska Fundacji.

16.00 – 18.00 - dyżur, informacje nt. kontaktu z Fundacją, dystrybucja ulot i wydawnictw informacyjnych, Przegląd Ateistyczny, książki.

 

Piątek 03.08, 11.00 – 18.00

Warsztat: Ateiści przeciwko faszyzmowi i ksenofobii

Przeciwdziałanie rosnącej fali faszyzmu i ksenofobii w Polsce. Oddolne działania, organizowanie protestów i akcji sprzeciwu wobec incydentów i manifestacji faszystowskich i ksenofobicznych ze strony organizacji kierujących się narodowo-katolicką ideologią wykluczenia oraz segregacji rasowej i etnicznej. Współpraca z organizacjami prawoczłowiekowymi i demokratycznymi. Prowadzenie: Anna Królikowska-Czekalska i Mariola Piotrowska.

16.00 – 18.00 - dyżur, informacje nt. kontaktu z Fundacją, dystrybucja ulot i wydawnictw informacyjnych, Przegląd Ateistyczny, książki.

 

Sobota 04.08, 11.00 - 13.00

Ateistyczny Hyde Park – Trybuna dla ateistów

Zgłoszone tematy: Świeckie źródła etyki, religia w szkole, świeckie ceremonie (śluby, pogrzeby itp.), jak rozmawiać z bliskimi o wystąpieniu z Kościoła, akcja zero dla Kościoła, jak rozmawiać z wiernymi, ateista w pracy.
Zgłoszenia kolejnych tematów będą przyjmowane na miejscu.

Zapraszamy!

 

Fundacja Habitat for Humanity Poland:

 

Zrównoważony rozwój miast to temat działań festiwalowych Fundacji Habitat for Humanity Poland. Zapraszamy na kurs stolarki użytkowej dla miejskiego ogrodnictwa, warsztaty reportażu filmowego, projekcje filmowe poświęcone wyzwaniom globalnego mieszkalnictwa, grę miejską, konkursy na temat alternatywnych modeli zamieszkiwania, budowanie makiety społecznej, opowieści o kulturze miejskiej w Afryce…

 

 • 2 sierpnia (czwartek), godz. 21:30, plenerowe Kino Pasikonik

Spotkanie z Mamadou Diouf: Kultura miejska w Afryce Zachodniej – młodzież, muzyka i protesty społeczne

W Afryce Zachodniej na początku lat 2000 pojawiła się nowa skuteczna forma protestu obywatelskiego. Nie jest nią opozycja polityczna ani związki zawodowe, tylko muzycy – raperzy, którzy mobilizują młodzież przed wyborami, tam gdzie łamana jest konstytucja, w ważnych bieżących sprawach społecznych. Prezentacja multimedialna z cytatami muzycznymi.

 

 • codziennie od 2 do 4 sierpnia, namiot Fundacji Habitat for Humanity Poland

Warsztaty stolarki użytkowej z Jędrzejem Cyganikiem: Niewielkie przedmioty drewniane dla miejskiego ogrodnictwa

Uczestnicy warsztatów poznają podstawowe techniki ręcznej obróbki drewna i nauczą się samodzielnego budowania małych przedmiotów. Efektem warsztatów będzie seria przedmiotów użytkowych dla ogrodnictwa miejskiego, od donic i pergoli przez budki lęgowe po proste ławeczki, którymi będziemy mogli przyozdobić przestrzeń miejską Kostrzyna lub teren festiwalu. Podczas wprowadzenia do zajęć, oprócz informacji z zakresu technologii drewna oraz BHP, uczestnicy dowiedzą się, jakie jest znaczenie tworzenia wysp bioróżnorodności oraz uprawy pożywienia w miastach. Ilość uczestników w części teoretycznej: bez ograniczeń. Ilość uczestników w części praktycznej: do 12 osób. Prosimy o zgłaszanie udziału z podaniem konkretnej sesji na adres mailowy [email protected] lub nr tel. 505259823.

 

Program zajęć (czas trwania jednej sesji warsztatowej: 2h):

2 sierpnia (czwartek):

sesja 1 (10:00-12:00): kwietniki dla roślin pnących

sesja 2 (13:00-15:00): budki lęgowe i karmniki

sesja 3 (16:00-18:00): ławka z pergolą

3 sierpnia (piątek):

sesja 1 (10:00-12:00): system skrzynek do uprawy pionowej

sesja 2 (13:00-15:00): hotele dla owadów

sesja 3 (16:00-18:00): kompostownik

4 sierpnia (sobota)

sesja 1 (10:00-12:00): budowa pszczołocentrycznego ula cz. 1

sesja 2 (13:00-15:00): budowa pszczołocentrycznego ula cz. 2

sesja 3 (16:00-18:00): warsztat w przestrzeni miejskiej: instalacja wytworzonych przedmiotów i obsadzenie ich roślinami

 

 • 1-4 sierpnia

Warsztaty filmowe z Lude Réno

Uczestnicy poznają zasady tworzenia filmów, które następnie zastosują w praktyce przy nagrywaniu materiału filmowego na terenie festiwalu i w Kostrzynie. Ostatniego dnia film zostanie zmontowany i pokazany w naszym festiwalowym plenerowym Kinie Pasikonik, a później dostępny będzie w internecie.

 

Program zajęć

(wprowadzające sesje warsztatowe odbywają się w środę i w czwartek w godz. 11:00-13:00, 14:00-16:00 i 17:00-19:00 w namiocie Fundacji Habitat for Humanity Poland):

 • ćwiczenie z podstaw nagrania obrazu i dźwięku – każdy uczestnik stanie przed i za kamerą, każdy nagra dźwięk i będzie reżyserem;
 • stworzenie scenariusza filmu;
 • nagranie filmu i stworzenie planu montażu;
 • podsumowanie warsztatów, montaż i pokaz filmu w ostatni wieczór festiwalu.

 

 • codziennie od 1 do 4 sierpnia, godz. 21:30

Pokazy filmowe z Habitatem w plenerowym Kinie Pasikonik

Codziennie od godz. 21:30 zapraszamy na pokazy filmów o wyzwaniach globalnego mieszkalnictwa:

 

1 sierpnia (środa): Eldorado, 2018, Niemcy/Szwajcaria, reż. Markus Imhoof

2 sierpnia (czwartek): spotkanie z Mamadou Diouf: Kultura miejska w Afryce Zachodniej – młodzież, muzyka i protesty społeczne

3 sierpnia (piątek): Rowery kontra samochody/Bikes vs Cars, 2015, Szwecja, reż. Fredrik Gertten

4 sierpnia (sobota): Lokatorki, 2015, Polska, reż. Klara Kochańska oraz pokaz filmu stworzonego przez uczestników warsztatów z Lude Réno

 

 • 3-4 sierpnia (przez cały dzień), namiot Fundacji Habitat for Humanity Poland

Jak zbudować dom w kooperatywie: Konkursy z nagrodami i tworzenie makiety społecznej z Inicjatywą SPOT

Interaktywna zabawa na temat zagadnień związanych z mieszkalnictwem społecznym oraz kooperatywą mieszkaniową. Tworzenie kooperatywy mieszkaniowej jest coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, szczególnie dla młodych osób, które nie chcą decydować się na wiązanie kredytem na kilkadziesiąt lat oraz poszukują sposobu na życie wśród zżytej społeczności. Głównym filarem cohousingu jest działanie we współpracy, dzielenie się przestrzenią oraz wspieranie w podejmowaniu decyzji. To jeden ze sposobów na współczesne bolączki społeczności, oparty na chęci wzmocnienia więzi sąsiedzkich w codziennym życiu, a jednocześnie pozostania w centrum rozbudowanych metropolii.

 

Dzięki aktywnościom na stoisku Habitatu uczestnicy będą sami na własnej skórze mogli przekonać się, co można zyskać dzięki współpracy, czy są na tyle otwarci by dzielić z kimś przestrzeń życiową oraz czy trend cohousingu jest dla nich opcją na ścieżkę życiową. Poprzez działania odpowiemy na pytanie: Jakie są w takim razie cechy idealnego lokum? – biorąc pod uwagę jego wnętrze, ale i zewnętrze, które odgrywa znaczącą rolę dla naszego komfortu psychicznego i bezpieczeństwa.

 

 • 3 i 4 sierpnia od godz. 14:00, namiot Fundacji Habitat for Humanity Poland

Popołudnie gier z Habitatem

Gry z atrakcyjnymi nagrodami wokół Celów Zrównoważonego Rozwoju i globalnego mieszkalnictwa

 

BezpiecznaJa:

 

BezpiecznaJA, bo nie musisz umieć walczyć abyś była Bezpieczna.

 

Codzienie od godziny 10:00 do 20:00 otwarte spotkania w namiocie BezpiecznaJa.
Wolne dyskusje w tematyce profilaktyki bezpieczeństwa, ważności takich działań dla społeczeństwa i jednostek.

Będziemy rozmawiać również o zjawisku i skali przemocy wobec kobiet w Polsce, systemie pomocowym, skuteczności działań.

Omówimy różne źródła w których można uzyskac pomoc prawną, ekonomiczną, psychologiczną oraz na innych poziomach.

Pojawią się tematy z pogranicza psychologii i rozwoju osobsitego:

 • ograniczeń wynikających z lęków, 
 • wpływie strachu na działanie, 
 • stawianiu granic, 
 • asertywności, 
 • kochaniu siebie


Oraz z zakresów profilaktycznych:

 • priorytetyzacji działań w zalezności od sytuacji
 • stałej kontroli
 • reagowania w sytuacjach zagrożenia
 • minimalizowania strat
 • skutecznej obronie osobistej

#Przyjdź #Posłuchaj #Zastosuj #Uniknij #BezpiecznaJa

 

Izba Adwokacka w Warszawie:

Namiot „100 lecie praw. Adwokaci na Festiwalu” to przestrzeń do debaty w różnych formach o prawach i wolnościach człowieka, prawach obywatelskich, o praworządności, demokracji,
a także o ochronie przyrody i środowiska naturalnego.

 

Gospodarzem namiotu jest Izba Adwokacka w Warszawie. Projekt współtworzą z nami organizacje pozarządowe i ruchy społeczne, aktywnie działające na rzecz praw i wolności, takie jak: Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia, Fundacja Akcja Demokracja, Stowarzyszenie Alimenty to nie prezenty, Klub Gaja, Obóz dla Puszczy, Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze, pełnomocniczki Kongresu Kobiet, Fundacja Kultury Bez Barier.

 

Chcemy pokazywać, że prawo jest nierozerwalnie związane z codziennym życiem każdego człowieka. Jego znajomość jest nie tylko nam potrzebna, ale dostarczać może również przestrzeni do ciekawych rozmów, debat i stanowić jedną z ważnych perspektyw rozumienia współczesnego świata. 

 

Środa, 01.08.2018:

14:00-15:30 - Relacja adwokata z klientem i etyka adwokacka, adw. Jakub Antoszewski
15:30-17:00  - Przestępstwa narkotykowe, adw. Adam Bajkowski
17:00 – 18:30 - Jak się bronić przed hejtem w internecie? adw. Piotr Skorupski

 

Czwartek, 02.08.2018 / Główny namiot „ADWOKACI NA FESTIWALU” 

 

10:30 – 16:00 - Gra Zagraj z nami w herstorię!- poprowadzą pełnomocniczki Kongresu Kobiet
11:00 – 12:00 - Grooming – jak zapobiegać wykorzystaniu online – na warsztat zaprasza Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

12:00 – 13.15 - Odzyskaj kontrolę nad swoimi danymi  Masz poczucie, że firmy od lat traktują Cię jak towar? Telemarketerzy z nieznanych firm mówią do Ciebie po imieniu, reklamy w sieci są "ciut" za bardzo spersonalizowane, a bank odmawia Ci kredytu bez podawania przyczyny? Wszystko przez ogrom informacji, które firmy oraz państwo zgromadziły na Twój temat, często bez Twojej wiedzy i zgody. W maju tego roku w życie weszło nowe prawo (tzw. RODO), które pomoże Ci dowiedzieć się, kto i co o Tobie wie oraz pozwoli Ci odzyskać kontrolę nad Twoimi danymi. Jak? Dowiesz się na warsztacie Fundacji Panoptykon.


13:15-14:30 - Jak rozmawiać o... (uchodźcach/ zmianach klimatu/ końcu świata/ z nacjonalistą) – warsztaty z ze sposobów skutecznego komunikowania się na trudne tematy poprowadzi Akcja Demokracja

14:30- 15:30 - Zatrzymany przez policję? Masz swoje prawa!– spotkanie poprowadzą adw. Marta Tomkiewicz, adw. Marcjanna Dębska

15:45 – 16:45 - Masz prawo do protestu. Co to jest nieposłuszeństwo obywatelskie? – wykład połączony z warsztatem poprowadzi Obóz dla Puszczy
17: 00- 18: 00 - Czy nasz głos może uratować nasze lasy? Debatę poświęconą temu, jak skutecznie chronić polskie lasy poprowadzą leśnicy i przyrodniczy z Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze
18:00- 19:00 - wernisaż wystawy herstorycznej pt: "Znamy Ojców Niepodległości, ale były też Matki. Poznajcie niektóre z nich". Spotkanie o herstorii, czyli historii kobiet i ich praw poprowadzą pełnomocniczki Konkresu Kobiet

 

 Czwartek, 02.08.2018 / mniejszy namiot „ADWOKACI NA FESTIWALU” 

12:00-13:00 - Mechanizmy działania firm windykacyjnych, adw. Agnieszka Krukowska
13:00- 13:45 - Dogadajmy się - komunikacja z osobami  g/Głuchymi - Warsztaty polskiego  języka migowego – poprowadzi Fundacja Kultury bez Barier
14:00-15:00 - Zawalcz o swoje odszkodowanie - Wypadki drogowe i dochodzenie roszczeń, adw. Michał Fertak, adw. Agata Wojciechowska
15:00- 16:00 - Masz prawo wiedzieć, że alimenty to nie prezenty – spotkanie poprowadzi Stowarzyszenie Alimenty to nie Prezenty
16:15- 17:30 - Wolni Ludzie Wolne Sądy Wolne Wybory - czyli 3W - po co Ci to?! – interaktywna gra edukacyjna, zaprasza Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia
17:30-18:30 - Prawo a sztuczna inteligencja, adw. Jakub Bartosiak

 

Piątek, 03.08.2018 / Główny namiot „ADWOKACI NA FESTIWALU” 

10:30- 16:00 - Gra Zagraj z nami w herstorię!- poprowadzą pełnomocniczki Kongresu Kobiet
11:30-12:30 Wolny Festiwal – Wolni Ludzie – Wolne Sądy - warsztat filmowy z udziałem sędziów i filmowców, zaprasza Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia
12:45-14:00 Rozmowy o naszych prawach i wolnościach z gościem specjalnym sędzią Jerzym Stępniem, Prezesem Trybunału Konstytucyjnego (2006-2008).
14:00- 14:30 - Seksting – jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci – na warsztat zaprasza Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
14:30-16:00 - Alimenty – fakty i mity – spotkanie poprowadzą adw. Marta Tomkiewicz i Stowarzyszenie Alimenty to nie prezenty
16:00- 17:30 - Nasz głos w imieniu zwierząt i przyrody – jak skutecznie walczyć o ich prawa opowiedzą adw. Karolina Kuszlewicz oraz Jacek Bożek - Prezes Klubu Gaja
17:30-18:30 - Sianie herstorycznego fermentu, czyli jak siać i pielęgnować herstorię? - warsztat o tym, co wywalczyły dla praw kobiet nasze prababki poprowadzą pełnomocniczki Kongresu Kobiet

  

Piątek, 03.08.2018 / mniejszy namiot „ADWOKACI NA FESTIWALU”

11:30-12:15 - Dogadajmy się - komunikacja z osobami niewidomymi - Co widać kiedy nic nie widać? - poprowadzi Fundacja Kultury bez Barier
12:30- 13:45 - Prawne konsekwencje aktywizmu – co Cię czeka i jak się bronić?-  wykład połączony z warsztatem poprowadzi Obóz dla Puszczy
14:00-15:15 - #mojaKonstytucja”, czyli ile naszych praw w Konstytucji, adw. Paweł Osik 
15:15-16:30 - Jak mądrze wysyłać maile do setek tysięcy ludzi i angażować ich do działania dla dobra społeczeństwa obywatelskiego?– wprowadzenie do kampaniowania online, warsztaty poprowadzi Akcja Demokracja 
16:30 – 17:30 - Jak uzyskać pomoc prawną, gdy mnie na nią nie stać?, adw. Agnieszka Krukowska
17: 30-18:00 - Happening „Wspólne miganie – o porozumieniu bez słów - poprowadzi Fundacja Kultury bez barier

 

Sobota, 03.08.2018 / Główny namiot „ADWOKACI NA FESTIWALU”

10:30-16:00 - Gra Zagraj z nami w herstorię! - poprowadzą pełnomocniczki Kongresu Kobiet
12:00-13:00 - Czy wiecie, że Pierwsza Dama, żona Marszałka Piłsudskiego, również walczyła o prawa wyborcze kobiet? – spotkanie poprowadzą pełnomocniczki  Kongresu Kobiet
13:30- 15:00 - Rozmowy o naszych prawach i wolnościach z gościem specjalnym prof. Ewą Łętowska - sędzią Naczelnego Sądu Administarcyjnego w latach 1999-2002 i Trybunału Konstytucyjnego w latach 2002 - 2011, pierwszą Rzecznik Praw Obywatelskich (1988-1992)
13:00 -13:45 - Ptaki, jeże i wiewiórki. Pomoc dzikim zwierzętom w przestrzeni miejskiej – na warsztat zaprasza Klub Gaja
14:00- 14:45 - Zaginął pies - uciekł kot. Gdzie szukać, kiedy reagować, jak pomagać? – na warsztat zaprasza Klub Gaja
15:15-16:45 - Niezależny Sąd. Niezależny PolAndRock - spotkanie z sędziami: Krystianem Markiewiczem i Igorem Tuleyą
16:45 – 17:45 - QUIZ z nagrodami – prowadzi adw. Marta Tomkiewicz
17:45 – 18: 30 - Finisaż wystawy herstorycznej "Znamy Ojców Niepodległości, ale były też Matki. Poznajcie niektóre z nich". Spotkanie o herstorii, czyli historii kobiet i ich praw poprowadzą pełnomocniczki Kongresu Kobiet

 

Sobota, 03.08.2018 / mniejszy namiot „ADWOKACI NA FESTIWALU” 

11:00-12:00 - Gdzie szukać pomocy – o bezpłatnym Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 - na warsztat zaprasza Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
12:00 – 13:00 - Procedura sądowa: przebieg procesów sądowych, adw. Jakub Antoszewski
13:00-14:15 - Odzyskaj kontrolę nad swoimi danymi- Masz poczucie, że firmy od lat traktują Cię jak towar? Telemarketerzy z nieznanych firm mówią do Ciebie po imieniu, reklamy w sieci są "ciut" za bardzo spersonalizowane, a bank odmawia Ci kredytu bez podawania przyczyny? Wszystko przez ogrom informacji, które firmy oraz państwo zgromadziły na Twój temat, często bez Twojej wiedzy i zgody. W maju tego roku w życie weszło nowe prawo (tzw. RODO), które pomoże Ci dowiedzieć się, kto i co o Tobie wie oraz pozwoli Ci odzyskać kontrolę nad Twoimi danymi. Jak? Dowiesz się na warsztacie Fundacji Panoptykon.
14:15-15:30 - Jak przekuć nienawiść we wspólne działanie – warsztaty poprowadzi Akcja Demokracja
15:30-16:30 - Dogadajmy się - komunikacja z osobami ze spektrum autyzmu - Mam to na końcu języka – warsztaty poprowadzi Fundacja Kultury bez Barier
16:30-17:30 - Cała Puszcza Parkiem Narodowym – dlaczego w Polsce jest tak mało parków narodowych i co możemy zrobić? - wykład połączony z warsztatem poprowadzi Obóz dla Puszczy

 

 

Stowarzyszenie na rzecz Osób LGBT Tolerado:

 

Jesteśmy organizacją działającą lokalnie na Pomorzu w obronie praw człowieka, w szczególności osób nieheteronormatywnych. Od kilku lat uczestniczymy w ASP prezentując naszą działalność, propagując wiedzę na temat społeczności LGBT+ , oswajając temat (ulotki, tęczowe gadżety, nieustające rozmowy i dyskusje z festiwalowiczami).

Woodstock to  miejsce gdzie każdy może swobodnie być sobą, pewnie dlatego reprezentacja osób LGBT+ na Festiwalu wydaje się wielokrotnie większa niż w codziennym życiu :D.

Nasze stoisko zawsze jest kolorowe, akty hejtu zdarzają się bardzo rzadko, właśnie takiej Polski byśmy chcieli i o taką zabiegamy.

 

Oprócz stoiska chcielibyśmy podobnie jak w zeszłych latach przeprowadzić warsztaty dla większej ilości osób. W zeszłym roku warsztat pt. „dlaczego warto organizować Marsze Równości” cieszył się dużą frekwencją, być może warto go powtórzyć, jeszcze się zastanowimy.

 

Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT Tolerado zaprasza do rozmowy na swoje stoisko festiwalowe. Codziennie w godzinach między 11:00 a 19:00 będą czekały/li na Was przedstawicielki i przedstawiciele Tolerado, który chętnie odpowiedzą na zadane pytania.

 

Zachęcamy także do wzięcia udziału w dwóch warsztatach:

 • 08.2018, godzina 13:00 - 15:00 – "Feminizm, polityka i gender w czasach populizmu"

Barbara Kijewska, doktor nauk politycznych, aktywistka, feministka, badaczka aktywności politycznej kobiet zaprasza do dyskusji o polityczności i upolitycznieniu.

Punktem wyjścia do rozmowy jest tekst prof. Ewy Graczyk o obecności kobiet w sferze publicznej pt. Kobiecy desant na patriarchalną agorę.

 • 08.2018, godzina 14:00 - 16:00 – "Tęczowe Rodziny pełne sił i blasku"

Marta Magott, wiceprezeska Stowarzyszenia, psycholożka, zaprasza do dyskusji na temat sytuacji Tęczowych Rodzin w Polsce.

 

Fundacja Widzimy inaczej i Blind Tenis Polska:

 

Warsztaty z Blind Tenisa mają na celu przede wszystkim przybliżyć wiedzę o istnieniu takiej dyscypliny. Uczestnicy dowiedzą się o różnicach, zasadach gry. Oraz samodzielnie z opaskami na oczach spróbować własnych sił w odbijaniu piłki. (odbijanie piłki na rakiecie, turlanie do wyznaczonego miejsca, czy odbicie z kozła.)

 

W godzinach od 10.00 do 15.00 fundacja Widzimy inaczej i Blind Tenis Polska będą przybliżać uczestnikom raczkującą jeszcze w Polsce dyscypline sportową jaką jest tenis ziemny dla niewidomych. Uczestnicy poznają różnice między klasyczym tenisem a tym dostosowanym dla niewidomych, będą mogli porozmawiać z zawodnikami I w Polsce klubu tenisa ziemnego dla niewidomych, oraz ze specjalnymi opaskami i rakietą w dłoni spróbować własnych sił w kontakcie z piłką.

 

SPUNK Fundacja Nowoczesnej Edukacji: 

 

Zapraszamy na warsztaty z zakresu edukacji seksualnej, równościowej i bezpieczeństwa w sieci. Wolisz skonsultować jakąś sprawę indywidualnie? Znakomicie! Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

 

Stoisko będzie czynne w godz. 10 – 20.

 

1.08. środa – aktywności na stoisku (quizy, gry, zabawy i warsztaty)

godz. 11 – 13 Warsztaty z edukacji seksualnej: Ćwiczenia językowe

godz. 14 – 16 Warsztaty równościowe: Agender, Queer, Pansexual – co to za potwór?

godz. 17 – 19 Warsztaty z bezpieczeństwa w sieci: Przemoc w sieci, jak reagować?

 

2.08 czwartek - aktywności na stoisku (quizy, gry, zabawy i warsztaty)

godz. 11 – 13 Warsztaty równościowe: Tożsamość płciowa i seksualna – jak to rozgryźć?

godz. 14 – 16 Warsztaty z edukacji seksualnej: Skąd się biorą dzieci, czyli jak rozmawiać z dziećmi o seksualności?

godz. 17 – 19 Warsztaty z bezpieczeństwa w sieci: Za ile sprzedajemy prywatność w sieci?

 

3.08 piątek - aktywności na stoisku (quizy, gry, zabawy i warsztaty)

godz. 12 – 14 Warsztaty z bezpieczeństwa w sieci: Kto nas śledzi w sieci?

godz. 15 – 17 Warsztaty równościowe: Krok naprzód

godz. 17 – 19 Warsztaty z edukacji seksualnej: Wszystko, co chcieliście wiedzieć o antykoncepcji.

 

4.08 sobota - aktywności na stoisku (quizy, gry, zabawy i warsztaty)

godz. 12 – 14 Warsztaty z edukacji seksualnej: HIV/AIDS

godz. 15 – 17 Warsztaty z bezpieczeństwa w sieci: jak zminimalizować swój cyfrowy ślad?

godz. 18 – 20 Warsztaty równościowe: You Soup, czyli zupa z Ciebie

 

 

5.08 niedziela - aktywności na stoisku (quizy, gry, zabawy)

godz. 10 – 16 Quizy, gry, zabawy

 

Dodatkowo: piątek 18.30, duży namiot warsztatowy

Dyskusja: Wszyscy rodzimy się równi. Wzniosła idea, czy szkodliwy slogan?

 

Stowarzyszenie 61:

 

"Jak być wyborcą, a nie tylko zagłosować”

Stowarzyszenie 61, wydawca serwisu MamPrawoWiedziec.pl, zaprasza na cykl intensywnych warsztatów o samorządzie. Podczas warsztatów porozmawiamy o tym, czego możemy wymagać od naszych lokalnych przedstawicieli, omówimy ważne zmiany w sposobie organizacji wyborów, a przede wszystkim podpowiemy jak włączyć się w wybory samorządowe jesienią 2018 roku np. organizując debaty, przepytując kandydatów lub obserwując prace komisji wyborczych.

 

Uczestników festiwalu zapraszamy do naszego namiotu o 10:00, 12:00, 14:00, 16:00 i 18:00. Co dwie godziny będziemy rozpoczynać warsztat od nowa, ale nie wahajcie się włączyć do dyskusji w dowolnym momencie. Plan warsztatu "Jak być wyborcą, a nie tylko zagłosować”:

 

1. Wybory samorządowe 2018

Zaczniemy od odpowiedzi na pytania: Czemu służą wybory samorządowe? Jak wyglądają kampanie wyborcze na poziomie lokalnym i kiedy odbędzie się głosowanie? Jakie najważniejsze zmiany wprowadza znowelizowany Kodeks wyborczy? Wspólnie podyskutujemy o rolach, jakie pełnią w wyborach obywatele i która z nich odpowiada nam najbardziej. W wybory możemy się włączyć na każdym etapie i od nas zależy, czy będziemy krytycznie pytać kandydatów o ich obietnice, współorganizować wybory jako członkowie komisji, czy może monitorować przebieg głosowania jako obserwatorzy społeczni.

 

2. Nasze potrzeby

Nowa kadencja samorządu to okazja, by śmiało wypowiedzieć nasze oczekiwania wobec lokalnych przedstawicieli. W grupach wypracujemy listę najważniejszych zmian, które powinny nastąpić po wyborach w 2018 roku w naszych miejscowościach. Podzielimy się naszymi postulatami, poszukamy podobieństw i różnic. Sprawdzimy, od czego zależą nasze potrzeby i jak dobrze potrafimy je uzasadnić.

 

3. Co może samorząd?

Sprawdzimy, ile z naszych potrzeb samorząd rzeczywiście może zrealizować. Przyjrzymy się kompetencjom samorządu w obszarach takich, jak edukacja, kultura czy przestrzeń publiczna i opowiemy, za co odpowiadają gmina, powiat i województwo. Wspólnie przygotujemy listę pytań i wątpliwości dotyczących poszczególnych zadań i prześlemy ją do naszych przedstawicieli w samorządzie.

 

4. Obywatele non-stop

Organizacja jesiennych wyborów wymaga niespotykanego dotąd wsparcia obywateli, ale będziemy potrzebni jeszcze bardziej przez następne pięć lat trwania kadencji samorządu. Dlatego porozmawiamy o tym, jak na co dzień angażować się w sprawy naszej wspólnoty. Sprawdzimy, kim są nasi obecni przedstawiciele i czy zabierali głos w ważnych dla nas sprawach. Poszukamy rozwiązań, które mogłyby poprawić współpracę między samorządem i obywatelami.

 

Dla uczestników przygotowaliśmy ulotki-poradniki o samorządzie oraz specjalny newsletter z informacjami dla zaangażowanych lokalnie obywateli. Podzielimy się również propozycjami aktywności, od których można zacząć obywatelskie działania w swojej miejscowości.

 

Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza:

 

Małżeństwa dla wszystkich! Bo miłość nie wyklucza. Przyjdź do nas i posłuchaj, po co osobom LGBT+ śluby i dzieciaki.

 

1 sierpnia:

12.00 – 20.00 – Zrób sobie własną "tęczową" przypinkę.

 

2 sierpnia:

10.00 – 20.00 – Koło Fortuny - sprawdź swoją wiedzę o LGBT+

13.00 – 14.30 – "Orientuj się!” (warsztat). Dlaczego jedni ludzie są hetero-, a inni homoseksualni? Czy to się leczy? Czy dziecko wychowywane przez parę gejów lub lesbijek będzie homoseksualne?

 

3 sierpnia:

10.00 – 20.00 – Tęczowe tatuaże!

13.00 – 14.30 – Jak zrobić tęczowy ruch w swoim mieście? (warsztat) O lokalnych organizacjach, ruchach nieformalnych i grupach wsparcia LGBT+

4 sierpnia:

10.00 – 20.00 – Zdjęcia małżeńskie w ramce! Dla par różno- i jednopłciowych, przyjaciół i znajomych!

 

 

FUNDACJA IMPOSSIBLE:

 

Warsztaty i szkolenia z umiejętności, których nie uczą w szkołach, dla dużych i małych Festiwalowiczów.

 

Wracamy na najpiękniejszy festiwal świata z naszymi szkoleniami. W tym roku przygotowaliśmy dla Was warsztaty ze współpracy w zespole, inteligencji emocjonalnej, komunikacji bez przemocy, empatii, skutecznego realizowania celów, improwizacji, komunikacji międzypokoleniowej i skutecznego planowania.

Wpadnij też na nasze stoisko i daj się zakochać w fundacji i tym, co robimy na co dzień;) W ostatnim roku byliśmy w Malezji, by uczyć dzieci, które nie mogą chodzić do szkoły rzeczy, które pomogą im wejść w dorosłość, nauczyliśmy kolejne setki uczniów radzenia sobie z własnymi emocjami, wyruszyliśmy w podróż Polonezem przez Europę, by zbierać środki na rzecz domów dziecka, biegliśmy w maratonie z obciążeniem, by zebrać środki na platformę wspierającą w wyjściu z traumy, która <łapie oddech> właśnie powstaje, rozbudowaliśmy nasz portal dotyczący wyboru kariery i dodaliśmy do niego kurs eLearning, wybraliśmy się w podróż po kraju, by pomóc setkom organizacji w Polsce działać sprawniej. Działamy, rozkręcamy się, zmieniamy, odwiedź nas, może Ci się spodoba i zostaniesz na dłużej!

 

Środa, 01.08.2018:

10:00 – 13:00 – Uwolnij emocje! Jak działają emocje? Jaki mają wpływ na nas, a jaki na innych? Zapraszamy dzieci i dorosłych - dowiemy się tych i wielu innych rzeczy, które pozwolą nam zupełnie inaczej patrzeć na emocje. Poznamy bezpieczne sposoby ich wyrażania pamiętając o trosce o nasze zdrowie psychiczne. Krótkie mini-wykłady, praktyczne ćwiczenia i gry, dzięki którym rozmowa na ciężkie tematy może okazać się przyjemnością. Przyjdź i przekonaj się sam!

13:23 – 14:23 – Scrum Yourself Cele to marzenia z terminem wykonania. Ale co, jeżeli mamy tych marzeń tysiące? Jak odnaleźć się w całym gąszczu swoich ambicji i śledzić postępy? Potrzebny jest do tego system! Dobrze byłoby, żeby był prosty w obsłudze, dostępny, żeby można w nim łatwo wprowadzać zmiany, układać sobie rzeczy priorytetami, szybko planować kolejne tygodnie i śledzić czas spędzony w poszczególnych obszarach życia. System do ogarniania siebie. Udało nam się stworzyć coś takiego na podstawie zarządzania projektami Scrum. Wpadnij na nasz warsztat, żeby go poznać.

15:32 – 16:32 – Komunikacja międzypokoleniowa Każdy powinien rozumieć swoją babcię, swoje dziecko, swoich rodziców, młodsze czy starsze rodzeństwo. Dzięki temu możemy budować trwalsze więzi międzyludzkie. Potrafiąc odpowiednio zakomunikować swoje intencje i uczucia, możemy skuteczniej przekazać wartość jaką każdy z nas wnosi do świata. Dobrze opowiedziana historia, to nie tylko storytelling. To także zrozumienie potrzeb drugiej osoby. Jeśli chcemy dzielić się historiami, musimy poznać naszego odbiorcę, zrozumieć jego doświadczenia i warunki w jakich się wychowywał.

17:07 – 18:07 – Portret Emocjonalny W czasie warsztatu uczestnicy przyjrzą się swoim emocjom: jak je przeżywają, jak je komunikują, jak odbierają emocje innych. Praca rozwojowa uzupełniona będzie przez proces twórczy. Każdy z uczestników stworzy swój własny portret emocjonalny, twórczo przetwarzając i eksponując te emocje, które go/ją określają, lub zainspirowały do kreatywnego działania. Celem jest akceptacja własnych emocji i zobaczenie korzyści ze świadomego ich przeżywania. Przyjrzenie się sobie z innej perspektywy. Uruchomienie twórczego potencjału. Technika artystyczna jaką będziemy się posługiwać, to kolaż z wykorzystaniem materiałów z recyklingu. Inspiracja tu!

 

Czwartek, 02.08.2018:

10:00 – 13:00 – Uwolnij emocje! Jak działają emocje? Jaki mają wpływ na nas, a jaki na innych? Zapraszamy dzieci i dorosłych - dowiemy się tych i wielu innych rzeczy, które pozwolą nam zupełnie inaczej patrzeć na emocje. Poznamy bezpieczne sposoby ich wyrażania pamiętając o trosce o nasze zdrowie psychiczne. Krótkie mini-wykłady, praktyczne ćwiczenia i gry, dzięki którym rozmowa na ciężkie tematy może okazać się przyjemnością. Przyjdź i przekonaj się sam!

12:37 – 13:37 – Portret Emocjonalny W czasie warsztatu uczestnicy przyjrzą się swoim emocjom: jak je przeżywają, jak je komunikują, jak odbierają emocje innych. Praca rozwojowa uzupełniona będzie przez proces twórczy. Każdy z uczestników stworzy swój własny portret emocjonalny, twórczo przetwarzając i eksponując te emocje, które go/ją określają, lub zainspirowały do kreatywnego działania. Celem jest akceptacja własnych emocji i zobaczenie korzyści ze świadomego ich przeżywania. Przyjrzenie się sobie z innej perspektywy. Uruchomienie twórczego potencjału. Technika artystyczna jaką będziemy się posługiwać, to kolaż z wykorzystaniem materiałów z recyklingu. Inspiracja tu!

14:12 – 15:42 – Nie analizuj Nie analizowanie stało się znakiem naszego pokolenia. "YOLO i do przodu!" parafrazując pewnego księcia. Jednak są w naszym życiu momenty kiedy lepiej analizować - w czym może pomóc nam analiza danych? Z tego szkolenia dowiesz się jak np. mądrzej szukać mieszkania, jak bez awantur wybrać kierunek wakacji, rasy psa, modelu auta lub innych decyzji, które od czasu do czasu musimy podjąć w naszym życiu. Będziesz też przygotowany zdobyć informacje samemu i łatwo wykryć i obalić te fałszywe , które mogą pojawić się w mediach.

16:03 – 17:03 – Labirynt - gra zespołowa Czy jesteś w stanie przeprowadzić swoich ludzi przez labirynt, w którym każdy zły krok grozi wpadnięciem w paszczę krokodyla? Co, jeśli nie da się go przejść nie popełniając błędów? Jaką strategię obierzesz? Zapraszamy do udziału w grze, która uczy ważnych elementów współpracy w zespole w przyjemnej atmosferze. Na ten warsztat można, ale nie trzeba przychodzić ze znajomymi.

17:00 – 18:30 – Idź pan po emocje do głowy W czasie wykładu poruszymy kwestie emocjonalności. Spróbujemy przyjrzeć się temu, skąd się biorą emocje, po co nam są i o czym tak naprawdę nas informują. Porozmawiamy też o tym jak się z nimi obchodzić zarówno w relacjach z innymi, jak i z samym sobą. Wszystko po to, żeby przypomnieć jakie są ważne. Wykład oparty jest na projekcie Uwolnij emocje!, w którym od trzech lat pomagamy w kształtowaniu inteligencji emocjonalnej dzieci oraz dorosłych.

17:38 – 18:38 – Tic Tac - gra zespołowa Tic Tac – Tic Tac, android próbujący zająć Wasze terytorium cicho przypomina o sobie i nieuchronnym końcu. Jak długo uda się Wam go powstrzymać? Zależy tylko od Was i Waszych decyzji. Wielu zagotują się głowy, wielu będzie chciało je studzić innym, panika dosięgnie każdego. Zapraszamy do udziału w grze, która uczy ważnych elementów współpracy w zespole w przyjemnej atmosferze. Na ten warsztat można, ale nie trzeba przychodzić ze znajomymi.

 

Piątek, 03.08.2018:

10:00 – 13:00 – Uwolnij emocje! Jak działają emocje? Jaki mają wpływ na nas, a jaki na innych? Zapraszamy dzieci i dorosłych - dowiemy się tych i wielu innych rzeczy, które pozwolą nam zupełnie inaczej patrzeć na emocje. Poznamy bezpieczne sposoby ich wyrażania pamiętając o trosce o nasze zdrowie psychiczne. Krótkie mini-wykłady, praktyczne ćwiczenia i gry, dzięki którym rozmowa na ciężkie tematy może okazać się przyjemnością. Przyjdź i przekonaj się sam!

11:11 – 12:41 – Praca z ciałem i techniki relaksacyjne a postrzeganie siebie i drugiego człowieka Poprzez techniki relaksacyjne i teatralne ćwiczenia ruchowe spróbujemy poznać swoje ciało i wpływ jego postrzegania na spostrzeganie siebie. Spróbujemy otworzyć się na poznanie drugiego człowieka poprzez ruch i stworzyć krótkie etiudy opierające się na ruchu i relacji.

13:13 – 14:13 – Komunikacja międzypokoleniowa - Wysłuchaj, zrozum, opowiedz Każdy powinien rozumieć swoją babcię, swoje dziecko, swoich rodziców, młodsze czy starsze rodzeństwo. Dzięki temu możemy budować trwalsze więzi międzyludzkie. Potrafiąc odpowiednio zakomunikować swoje intencje i uczucia, możemy skuteczniej przekazać wartość jaką każdy z nas wnosi do świata. Dobrze opowiedziana historia, to nie tylko storytelling. To także zrozumienie potrzeb drugiej osoby. Jeśli chcemy dzielić się historiami, musimy poznać naszego odbiorcę, zrozumieć jego doświadczenia i warunki w jakich się wychowywał.

15:23 – 16:53 – Peace, Empathy, Rock'n'heart Komunikacja to umiejętność której nie uczymy się w szkole. Wkuwamy na pamięć tabliczkę mnożenia i układ okresowy pierwiastków, a nie znamy klucza do języka serca. Porozumienie bez Przemocy (NVC) to nie tylko narzędzie poprawiające komunikację. To również filozofia życia koncentrująca się na doświadczaniu własnych uczuć i potrzeb, brania ich pod uwagę i komunikowania ich innym. To bycie w kontakcie ze sobą i innymi.

 Podczas warsztatu:

 • poznasz koncepcję NVC,
 • przyjrzysz się swoim potrzebom, dowiesz się skąd się biorą uczucia,
 • przećwiczysz dialog skoncentrowany na potrzebach,
 • dowiesz się dlaczego NIE zawsze znaczy jakieś TAK,
 • poznasz moc budowania relacji pochodzącą z konfliktu.

 

16:17 – 17:17 – Arachnofobia - gra zespołowa Aragog tkał każdą jedną nić swojej sieci z najwyższą starannością, dzięki czemu jest w stanie wykryć drgania nawet w najodleglejszej części tego systemu, wywołane nawet przez najmniejszego owada. Czy docenisz ten cud natury, gdy Aragog przyjdzie Cię pożreć? Zapraszamy do udziału w grze, która uczy ważnych elementów współpracy w zespole w przyjemnej atmosferze. Na ten warsztat można, ale nie trzeba przychodzić ze znajomymi.

17:21 – 18:51 – EN: Improvised Boss: Improv for Leadership Would you like to understand how to use improvisational theatre techniques in order to better lead your team (and still enjoying the process)? This is your opportunity!

 

Sobota, 04.08.2018:

10:00 – 13:00 – Uwolnij emocje! Jak działają emocje? Jaki mają wpływ na nas, a jaki na innych? Zapraszamy dzieci i dorosłych - dowiemy się tych i wielu innych rzeczy, które pozwolą nam zupełnie inaczej patrzeć na emocje. Poznamy bezpieczne sposoby ich wyrażania pamiętając o trosce o nasze zdrowie psychiczne. Krótkie mini-wykłady, praktyczne ćwiczenia i gry, dzięki którym rozmowa na ciężkie tematy może okazać się przyjemnością. Przyjdź i przekonaj się sam!

11:07 – 12:37 – Peace, Empathy, Rock'n'heart Komunikacja to umiejętność której nie uczymy się w szkole. Wkuwamy na pamięć tabliczkę mnożenia i układ okresowy pierwiastków, a nie znamy klucza do języka serca. Porozumienie bez Przemocy (NVC) to nie tylko narzędzie poprawiające komunikację. To również filozofia życia koncentrująca się na doświadczaniu własnych uczuć i potrzeb, brania ich pod uwagę i komunikowania ich innym. To bycie w kontakcie ze sobą i innymi.

 Podczas warsztatu:

 • poznasz koncepcję NVC,
 • przyjrzysz się swoim potrzebom, dowiesz się skąd się biorą uczucia,
 • przećwiczysz dialog skoncentrowany na potrzebach,
 • dowiesz się dlaczego NIE zawsze znaczy jakieś TAK,
 • poznasz moc budowania relacji pochodzącą z konfliktu.

13:11 – 14:41 – "Nie analizuj" Nie analizowanie stało się znakiem naszego pokolenia. "YOLO i do przodu!" parafrazując pewnego księcia. Jednak są w naszym życiu momenty kiedy lepiej analizować - w czym może pomóc nam analiza danych? Z tego szkolenia dowiesz się jak np. mądrzej szukać mieszkania, jak bez awantur wybrać kierunek wakacji, rasy psa, modelu auta lub innych decyzji, które od czasu do czasu musimy podjąć w naszym życiu. Będziesz też przygotowany zdobyć informacje samemu i łatwo wykryć i obalić te fałszywe , które mogą pojawić się w mediach.

15:09 – 16:39 – Krok naprzód Wyobraź się, że budzisz się pewnego dnia w ciele innej osoby, dostając jej życie gratis. Od Twojego poziomu empatii zależy to jak szybko będziesz w stanie przyzwyczaić się do nowej codzienności. W pewnym momencie musisz dokonać wyboru - czy mogę sobie na to pozwolić? Decydujesz stawiając krok naprzód lub zostając tam gdzie jesteś. Weź udział w symulacji, która bardzo wyraźnie obrazuje współczesne społeczeństwo.

17:00 – 18:30 – Zaprogramuj swoje życie ze Scrum Na wykładzie uczestnicy poznają podstawy zarządzania projektami w ramach Scrum i dowiedzą się w jaki sposób mogą sprawnie realizować swoje cele i postanowienia z jego pomocą. To połączenie najskuteczniejszego podejścia do projektów IT z najważniejszymi odkryciami w dziedzinie wprowadzania zmian w życiu i formowania nawyków.

17:03 – 18:33 – Improv for Introverts Are you introvert? Join us and find some easy, playful trick to tackle with social obstacles and mental blocks to succeed at life (or sucking a bit less at it).

 

Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym:

 

Wioska Avalon to przestrzeń do spotkania i rozmowy o sile i radości życia, zwłaszcza tego oglądanego z poziomu wózka inwalidzkiego. W naszej wiosce będzie można spojrzeć właśnie z tej perspektywy biorąc udział w zawodach sumo i pokonując tor przeszkód na wózkach do rugby. Na odwiedzających czeka również  trening równowagi, sprzęt do Street Workoutu, panel Q&A o niepełnosprawności oraz quizy i konkursy.

 

Na naszą wioskę składa się: tor przeszkód do pokonania na wózku, klatka do Street Workoutu oraz strefa, w której pod naszą opieką będzie można przejść trening równowagi na specjalnym sprzęcie. Planujemy organizację zawodów sumo na wózkach do rugby, a także quiz i konkursy mające na celu przybliżenie uczestnikom zagadnień związanych z niepełnosprawnością ruchową. Zobaczcie co dla Was przygotowaliśmy!

Tor przeszkód na wózku stanowi nie lada wyzwanie. Podjazd, tarka to tylko nieliczne z przeszkód, które można pokonać dzięki umiejętności balansu. Nie umiesz balansować na wózku? Nie martw się, wszystkiego Cię nauczymy! Zapraszamy codziennie od 8.00 do 20.00.

Sprzęt do Street Workout w Wiosce Avalon to specjalna niespodzianka przygotowana przez naszego partnera firmę FlowParks. Jesteś pasjonatem sportu? Dołącz do nas i zobacz, jak uprawiać sport polegający na wykonywaniu ćwiczeń wykorzystujących masę własnego ciała. Klatka treningowa dostępna od 8.00 do 20.00. Pokazy wyczynowe Street Workout od 14.00 do 14.30.

Na lubiących rywalizację czeka coś naprawdę wyjątkowego: zawody sumo na wózkach do rugby. Udostępnimy Wam wózki i arenę. Gotowi na pojedynek? Zapraszamy codziennie od 10.00 do 12.00 i od 16.00 do 18.00.

Trening równowagi poprowadzi nasz fizjoterapeuta od 1 do 4 sierpnia w godzinach 12.30 – 14.30. W ramach treningu mamy dla Was niespodziankę!

Czy jeżdżąc na wózku można uprawiać sport i seks? Przyjdź i dowiedz się jak zrobić to co do tej pory wydawało się niemożliwe. Bidon prawdę Ci powie – panel Q&A o niepełnosprawności. Bez tabu i bez cenzury codziennie od 16.00 do 17.00.

Helpuj – Baw się i rób coś dla innych, to założenie naszej nowej platformy crowdfundingowej. Przyjdź. Poznaj ją. Włącz się do zabawy razem z nami. Podziel się swoimi pomysłami. Najlepsze inicjatywy zostaną nagrodzone. Czekamy na Ciebie codziennie od 10.00 do 15.00.

Konkursy Avalon - Przygotowaliśmy dla Was ciekawe quizy. Codziennie w godzinach 14.00 – 15.00, w wiosce Avalon będzie można sprawdzić swoją wiedzę o niepełnosprawnych muzykach i umiejętności kreatywnego pisania. Dla zwycięzców mamy wyjątkowe nagrody.

 

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN: 

 

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza do obejrzenia „Muzeum na kółkach” – jedynej w Polsce podróżującej wystawy edukacyjnej, która przybliża tradycję i kulturę polskich Żydów, a także przywraca pamięć o wydarzeniach z naszej wspólnej historii. Wystawie towarzyszyć będą wydarzenia koncentrujące się wokół rocznicy kampanii antysemickiej, którą rozpętały władze komunistyczne w marcu 1968 roku.

 

Muzeum na kółkach. Podróżująca wystawa edukacyjna

1-4 sierpnia, godz. 10.00-20.00

 

Poprzez nowoczesną formę Muzeum pozwala bezpośrednio „doświadczyć historii”: trójwymiarowa makieta przybliża miejsca polsko-żydowskiego miasteczka, wypowiedzi młodych polskich Żydów pozwalają odpowiedzieć na pytania: „kto jest Żydem?” oraz „co to znaczy być polskim Żydem dzisiaj?”. Na wystawie zostaną także przybliżone 3 języki polskich Żydów – polski, jidysz i hebrajski. Goście będą mieli okazję dowiedzieć się o polsko-żydowskich relacjach, a także spróbować napisać swoje imię po hebrajsku.

 

Program działań towarzyszących wystawie "Muzeum na kółkach":

 

Między religiami. Dyskusja z przedstawicielami judaizmu, chrześcijaństwa i islamu

2 sierpnia, godz. 13.30-15.00, namiot warsztatowy

W trakcie dyskusji zastanowimy się nad możliwością dialogu w czasach przyjmowania coraz bardziej radykalnych postaw, a także spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytania, czy dialog międzyreligijny przynosi zamierzone korzyści i czy chęć porozumienia jest autentyczna.

 

Obcy w domu. Spotkanie ze świadkiem antysemickiej kampanii w marcu 1968 roku

3 sierpnia, godz. 13.30-15.00, namiot warsztatowy

 

Ideą spotkania jest poznawanie historii poprzez rozmowę: chcemy przybliżyć wydarzenia sprzed 50 lat i pokazać ich konsekwencje.

W marcu 1968 roku przez Polskę przelała się fala studenckich protestów wobec komunistycznej cenzury i represji, sterowanych – zdaniem władzy – przez wrogich krajowi „syjonistów”. W rezultacie aresztowano ponad 2,5 tysiąca osób a tysiące studentów zostało relegowanych z uczelni. Najsilniej uderzono w ludzi żydowskiego pochodzenia – wielu z nich z własnej woli lub pod przymusem opuściło kraj.

 

Młodzi Żydzi, młodzi Romowie. Pamięć o Zagładzie w trzecim pokoleniu

4 sierpnia, godz. 13.30-15.00, namiot warsztatowy

 

Na początku sierpnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zagładzie Romów. Podczas dyskusji chcemy porozmawiać o tym, jak przebiegają te obchody i kto w nich uczestniczy. Odniesiemy się także do tego, jak w młodym pokoleniu Romów i Żydów kształtuje się pamięć o czasach II wojny światowej.

W dyskusji wezmą udział dr Joanna Talewicz-Kwiatkowska i dr Patrycja Dołowy, prowadzenie: Magdalena Kicińska

Joanna Talewicz-Kwiatkowska - antropolożka kultury, prezeska Fundacji Dialog-Pheniben i redaktor naczelna kwartalnika „Dialog – Pheniben”. Autorka artykułów naukowych i popularnonaukowych poświęconych tematyce romskiej.

Patrycja Dołowy - działaczka społeczna, popularyzatorka wiedzy, artystka multimedialna. Ma w dorobku ponad 60 wystaw w Polsce i za granicą. Od lat pracuje z pamięcią, posługując się historiami mówionymi i performansem.

 

OgólnoPolski Strajk Kobiet:

 

Stało się! Po raz drugi będziemy na Najpiękniejszym Festiwalu Świata! Po raz drugi nasz namiot będzie stał na wzgórzu Akademii Sztuk Przepięknych!

 

Jako oddolny, niezależny ruch społeczny wkurzonych kobiet i wspierających nas rozumnych mężczyzn uważamy, że kobiety są siłą, która może powstrzymać marsz populizmu, neofaszyzmu przez świat- w końcu #jesteśmywszędzie a #solidarnośćjestnasząbronią

 

Nasza siłę pokazałyśmy już wiele razy w Polsce i na świecie. Należymy do różnych organizacji, po części jesteśmy niezrzeszone, ale kiedy łamane są prawa człowieka potrafimy wyjść na ulicę i mocno się temu sprzeciwić.

#CzarnyPoniedziałek #CzarnyPiątek

 

Na Pol'And'Rock Festiwal w tym roku ponownie będziemy chciały i chcieli pokazać Wam jak działamy i czym zajmujemy się na co dzień jako ruch społeczny. Opowiemy Wam o naszych postulatach, skąd są takie a nie inne, dlaczego o nie walczymy i jak ta walka wygląda na co dzień.

 

Oczywiście ponownie porozmawiamy o feminizmie, zapoznamy Was z pojęciem kultury gwałtu, wyjaśnimy czym jest seksizm i jak się objawia oraz w jakich środowiskach zawodowych jest go więcej a w innych mniej.

 

Więcej informacji już wkrótce na naszym oficjalnym wydarzeniu!

 

#OSKNaPolandRock #StrajkKobietNaPolandRock #KobietyNaPolandRock

 

Polska Akcja Humanitarna:

 

Polska Akcja Humanitarna robi szum na temat wody, której brakuje w wielu miejscach na świecie! Przyjdź, zrelaksuj się , zagraj z nami w gry, porozmawiaj z pracownikami i pomóż zapewniać wodę ludziom na całej planecie!

 

Na naszym stoisku można porozmawiać z pracownikami Polskiej Akcji Humanitarnej i dowiedzieć się więcej o zawodzie pracownika humanitarnego, a także o działaniach prowadzonych przez PAH w Sudanie Południowym, Somalii, Syrii, Ukrainie, czy Iraku.

Każdego dnia o godzinie 13:00 i 16:00 zapraszamy na godzinną, wielkoformatową grę planszową dla dorosłych i młodzieży „Studnia w Sudanie Południowym”, w której wcielicie się w rodzinę z Sudanu Południowego, której rytm życia wyznacza woda lub jej brak.

Dodatkowo przez cały dzień będzie można zagrać w różne, interaktywne gry i zrelaksować się na pufach, jednocześnie dowiadując się więcej o  sytuacji ludzi na świecie i tego jak im pomóc.

 

 

Amnesty International

Stwórz aktywistyczny baner i poznaj aktywistów i aktywistki Amnesty z całej Polski!

Będziemy dużo mówić o pokojowych demonstracjach – każda osoba powinna mieć równe prawo pokojowego gromadzenia się i wyrażania swojej opinii, bez ponoszenia konsekwencji. Pokojowa demonstracja to nie przestępstwo, ale nasze prawo!

Będzie można podpisać petycje w sprawie wolności pokojowych zgromadzeń w Polsce i obrońców praw człowieka w Rosji, a także dołączyć do Stowarzyszenia Amnesty International!

Podczas festiwalu Pol’and’Rock zaprosimy do wspólnej akcji – szczegóły w namiocie! Odwiedź nasz namiot od 2 do 4 sierpnia w godz. 10-20!

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ