Aktualności

Sport to zdrowie

2018-08-05 05:23:34


Sport i zdrowie nieodłącznie idą w parze. Na Pol’and’Rock Festival przygotowaliśmy mnóstwo stoisk, dzięki którym nasi Festiwalowicze mogli pogłębić swoją wiedzę odnośnie sprawności fizycznej i tego, jak o siebie zadbać.


Dzięki Towarzystwu Rozwoju Rodziny odwiedzający mogli zdobyć wiele informacji z zakresu edukacji seksualnej – czyli wszystko, czego chcieliby dowiedzieć się o seksie, a bali się zapytać. W namiocie można było zagrać w przeróżne gry i quizy edukacyjne oraz porozmawiać z pracownikami organizacji.


Problemy z cukrzycą można było przedyskutować z przedstawicielami Fundacji Diabeciaki. Tu na festiwalu dbali oni o zdrowie Festiwalowiczów dotkniętych tą chorobą. Propagowali też wiedzę na temat profilaktyki cukrzycowej.

Foto: Edyta Kurycka


Twoje działania mogą uratować komuś życie – trafiając do namiotu DKMS nasi Festiwalowicze mogli zarejestrować się jako dawcy szpiku, do czego gorąco wszystkich namawiamy, także po Festiwalu.

 

Foto: Marta Szpakowska


Na temat edukacji seksualnej mogliśmy też porozmawiać z działaczami grupy „Ponton”. Rodzice mogli zasięgnąć porady jak rozmawiać z dziećmi na „te” tematy, były też pogadanki o przemocy i wiele innych ważnych, czasem trudnych tematów.

Foto: Marta Szpakowska


Czasem stajemy przed sytuacją, która nas przerasta – tak często jest na wieść o nowotworze. Z pomocą specjalistów z Fundacji W związku z rakiem nasi Festiwalowicze mieli możliwość dowiedzieć się, jak opanować stres i zasięgnąć wszelkich informacji profilaktycznych odnośnie raka piersi.


Technologia pomaga nam w życiu każdego dnia, w przypadku projektu Fundacji JiM została ona wykorzystana do tego aby przedstawić odwiedzającym świat z perspektywy osoby z autyzmem. Festiwalowicze z ciekawością zaglądali do namiotu JiM aby zrozumieć czym jest autyzm i jak postępować, gdy mamy do czynienia z osobą, która jest nim dotknięta.

 

Foto: Marta Szpakowska


Ania Rubik jest osobą, która znana jest ze swojej działalności społecznej. Kampania sexedpl jest na to znakomitym przykładem. Dzięki tej niej młodzi ludzie mają dostęp do rzetelnej informacji na temat aktywności seksualnej. Jak pokazała popularność namiotu #sexedpl – bardzo potrzebne są takie informacje.

 

Foto: Edyta Kurycka


Kolejnymi organizacjami, które mają na celu edukację seksualną młodzierzy są Stowarzyszenia Program Stacja oraz Stowarzyszenie Lambada Warszawa. Wiedza, rozmowa i jeszcze raz wiedza. W taki sposób działacze organizacji edukowali młodych Festiwalowiczów w tematyce tak istotnej dla młodego człowieka.


Żeby utrzymać formę, nie ma jak poranna joga. Zadbała o to Natalia Knopek prowadząca codzienne sesje Simplife Joga w namiocie Kręcioły. Joga jest dobra i dla ciała i dla ducha. Po wieczorze wypełnionym zabawą jest to znakomity sposób na regenerację.


Prawda, Życzliwość, Cierpliwość – trzy wartości kultywowane przy praktykowaniu Falun Dafa, która jest chińską sztuką doskonalenia wewnętrznego. Nasi Festiwalowicze zdecydowanie czuli się w nastroju do samodoskonalenia, biorąc pod uwagę, jakim powodzeniem cieszyły się prowadzone tam warsztaty.

Foto: Marta Szpakowska


Z Capoeira przenieśliśmy się w Brazylijskie klimaty. Walka, filozofia, muzyka i akrobacja te słowa zazwyczaj nie stoją obok siebie. Nie w wypadku Capoeira – Brazylijskiej Sztuki Walki. Dzięki trenerom z różnych części Polski nasi Festawilowicze mieli możliwość poznać różne style i sztuki walki.

Foto: Edyta Kurycka


Akademicki Związek Sportowy to największe stowarzyszenie w Polsce i jak na takie przystało przygotowali dla nas przebogaty program rozgrywek z różnych dyscyplin sportu. Spragnieni aktywności fizycznej, nie zawiedli się, odwiedzając przygotowane przez organizacje atrakcje.


Ważnym jest, aby pozostawać zdrowym i w dobrej kondycji. Dzięki organizacjom, które rozstawiły swoje stoiska na ASP w tym roku, możemy być pewni, że nasi Festiwalowicze wrócili do domu zdrowsi i lepiej wyedukowani jak o wspomniane zdrowie dbać. 

 

(Anna)

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ