Aktualności

Spotkajmy się na koncertach Eliminacji w Warszawie!

2017-06-07 11:46:19

 

Zapraszamy na koncerty Eliminacji do 23. Przystanku Woodstock! Od czwartku przez 3 dni w warszawskim klubie Progresja będzie czekać na Was moc woodstockowej muzyki, a laureaci tych rywalizacji otrzymają zaproszenie na sceny tegorocznej edycji festiwalu!

Już w tę sobotę (10 czerwca) przed północą okaże się, które zespoły z tegorocznych Eliminacji wystąpią na Najpiękniejszym Festiwalu Świata!

Podczas trzech dni koncertów wystąpi 26 zespołów z całej Polski wyłonionych we wcześniejszym etapie Eliminacji. Przed jurorami i publicznością zagrają:

 

Czwartek - 8 czerwca

start - godzina 17:00
 
8 LAT W TYBECIE
NALIAH
THE SIXPOUNDER
THE HEAVY CLOUDS
NOCNY KOCHANEK
MATERIA – laureat Eliminacji 2011
BEZJAZGH
PORTFINGER
KOLORY
KABANOS – gwiazda wieczoru
 

Piątek - 9 czerwca

start - godzina 16:00

HANZA – laureat Eliminacji 2016
POLIGON NR. 4
ELEANOR GRAY
OSTROV
YANKEE
STROJNOWY
ROMANTYCY LEKKICH OBYCZAJÓW – laureat Eliminacji 2016
SYNAPTINE
THERMIT
NEED MORE CLOUDS
CHORZY
ACID DRINKERS – gwiazda wieczoru

 

Sobota - 10 czerwca

start - godzina 16:45

CINEMON
DE INDIGO
NINJA SYNDROM
THE SUITS
TED NEMETH
BEMY – laureat Eliminacji 2014
SETHEIST
HOT WATER
HENGELO
SEVEN ON SEVEN
JELONEK – gwiazda wieczoru 

 

 Na wszystkie koncerty tradycyjnie wstęp wolny!

 

Każdy z zespołów będzie miał 20 minut, aby dać z siebie wszystko i zaprezentować swoją muzykę publiczności oraz jurorom. O tym, który zespół zostanie zaproszony do zagrania na jednej ze scenach 23. Przystanku Woodstock zadecyduje Jury w składzie:

  • Jurek Owsiak (prezes zarządu WOŚP),
  • Andrzej Puczyński (prezes ZPAV, Izabelin Studio),
  • Tomasz "Kasprol" Kasprzyk (dziennikarz muzyczny Antyradia, multiinstrumentalista),
  • Piotr Chancewicz "Dziki" (producent muzyczny, muzyk),
  • Bartosz Chodorowski "Chodor" (redaktor naczelny Radia Woodstock, wieloletni redaktor naczelny Radia Sfera)

 

Co roku na koncerty woodstockowych Eliminacji czekamy z ogromnymi emocjami - mówi Jurek Owsiak, twórca Przystanku Woodstock i przewodniczący Jury. Z roku na rok przed jurorami stoi coraz trudniejsze zadanie, bo wybrane podczas przesłuchania płyt zespoły reprezentują bardzo wysoki poziom. Czekają na nich trzy festiwalowe sceny i "Dzika Karta Lecha", więc jest o co walczyć, tym bardziej, że tegoroczny Przystanek Woodstock ma w swoim lineupie bardzo dużo różnorodnej muzyki i jest wyjątkową szansą dla zespołów, które mają odwagę startować ze swoją propozycją na tak wielkich muzycznych spotkaniach! Czekamy z niecierpliwością i liczymy, że publiczność też pomoże nam wskazać najbardziej woodstockowe kapele!

 

Przystanek Woodstock to jeden z największych na świecie festiwali rockowych, który już od kilku lat stwarza młodym zespołom szansę, aby powalczyć o występ na scenach, obok największych gwiazd każdej z edycji imprezy! Niepowtarzalny klimat przyjaźni i wolności oraz wielosettysięczna publiczność pod sceną to magnes nie tylko dla początkujących muzyków.


Eliminacje do Przystanku Woodstock, składają się z dwóch części. Pierwsza jest oparta na przesłuchaniach płyt. Po wybraniu najlepszych zespołów odbywa się seria półfinałowych koncertów na żywo, a ich celem jest wyłonienie artystów, którzy zagrają na scenach Przystanku Woodstock. Drugi etap Eliminacji to, oprócz spełnienia muzycznych marzeń, przede wszystkim niezwykła atmosfera koncertów w najlepszych klubach w Polsce, magia wspólnego grania i radość rywalizacji, w której tak naprawdę nie ma przegranych. 

 

Organizatorem Eliminacji jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

 

Zgłoszenia na kolejną edycję festiwalu zaczniemy przyjmować jesienią 2017 roku. Więcej informacji na temat zgłoszeń znajduje się na stronie "Zgłoś zespół".

 

Do zobaczenia od jutra w klubie Progresja!

 

(amm)

 

Fot. Lucyna Lewandowska

 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-03-16 21:15:00

Saint City Orchestra na Pol'and'Rock Festival

Żywiołowy zespół z St. Gallen w malowniczej Szwajcarii przeniesie publiczność z Małej Sceny Pol’and’Rock Festival prosto na Zieloną Wyspę!

2020-02-03 14:15:06

Clutch na Pol'and'Rock Festival!

Na Dużej Scenie tegorocznego Pol’and’Rock Festival zagrają weterani hard rockowego grania – kapela Clutch. Brzmienie kapeli przepełnione jest poczuciem wolności, swobodnie łączącej różne konwencje i inspiracje muzyczne. Clutch doskonale pasuje do eklektycznego line-upu Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

2020-02-03 10:41:30

Łydka Grubasa - premiera płyty winylowej

Już dzisiaj możesz nabyć winyl, który przypomni Ci wspaniałe, festiwalowe emocje! Wydaliśmy dla Was wyjątkowy występ Łydki Grubasa, którego brzmienie wpędzi każdego w dobre samopoczucie i doda energii.

ZOBACZ TEŻ