Aktualności

Spotkanie z Januszem Kondratiukiem oraz Bożeną Stachurą

2019-07-05 13:05:00

 

Spotkanie z Januszem Kondratiukiem oraz Bożeną Stachurą odbędzie się w środę 31 lipca o godzinie 12:30. Koniecznie bądźcie wtedy razem z nami w Dużym Namiocie na Akademii Sztuk Przepięknych!

Spotkanie będzie dotyczyło filmu „Jak pies z kotem” oraz generalnie twórczości Janusza Kondratiuka.

 

 

Bożena Stachura - aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna.

Przez 18 lat związana była z Teatrem Narodowym w Warszawie, gdzie współpracowała z wybitnymi reżyserami, m.in. z Jerzym Grzegorzewskim, Kazimierzem Kutzem, Stanisławem Różewiczem. Grała też w warszawskim Teatrze Kamienica, a dziś można ją spotkać na scenie Och Teatru u Krystyny Jandy.

Na dużym ekranie debiutowała rolą Solange w filmie Jerzego Antczaka ,,Chopin. Pragnienie miłości ’’. Zagrała też sędzię w dramacie sądowym ,,Bezmiar sprawiedliwości’’ Wiesława Saniewskiego. Szerokiej publiczności znana jest przede wszystkim z ról serialowych (Grażyna w ,,M jak Miłość’’, Urszula w ,,Barwach szczęścia”).

W ubiegłym roku wszedł na ekrany film Janusza Kondratiuka ,,Jak pies z kotem”, w którym zagrała rolę Beaty (żona Janusza), która opiekuje się umierającym Andrzejem Kondratiukiem.

Od lat wspiera WOŚP, a od 27. Finału stoi murem za Jurkiem Owsiakiem i mówi nie hejtowi. 

 

 

 

Janusz Kondratiuk - polski reżyser i scenarzysta filmowy.

Młodszy brat reżysera filmowego Andrzeja Kondratiuka. Autor wielu kultowych polskich filmów, m.in.:

  • ,,Niedzieli Barabasza” (1971),
  • ,, Dziewczyn do wzięcia” ( 1972),
  • ,, Czy jest tu panna na wydaniu?”( 1976),
  • ,,Złote runo” (1996),
  • ,,Milion dolarów” (2010),
  • ,,Jak pies z kotem” (2018) i wielu innych.

Jako aktor wystąpił w filmach swojego brata Andrzeja Kondratiuka: ,,Wrzeciono czasu”, ,,Cztery pory roku” i ,,Córa marnotrawna”. Był też współtwórcą ,, Wniebowziętych”  Andrzeja Kondratiuka (1973).

Reżyser osobny, dowcipny, tropiący absurdy rzeczywistości, z cudowną przenikliwością i poczuciem humoru. Nigdy nie ulega modom, konwencjom, nie poddaje się definicjom. W jego filmach tragizm zawsze miesza się z komizmem, a gorzkie ma nutę słodką, nic nie jest jednoznaczne.

Ostatnim filmem ,,Jak pies z kotem” pożegnał się ze swoim bratem Andrzejem Kondratiukiem. Opowiedział bardzo osobistą historię o chorobie i odchodzeniu brata, jednocześnie ukazując, jak rodzina, w takiej sytuacji, jest zostawiona w Polsce sama sobie, jak państwo i służby medyczne są nieobecne i obwarowane procedurami. ,,Jak pies z kotem” to wzruszający film o rodzinie, miłości, odpowiedzialności, o sprawach ważnych i ostatecznych, pełen niepowtarzalnego, Kondratiukowskiego poczucia humoru.    

 

 

Spotkanie poprowadzi Michał Broniatowski – szef polskiej sekcji Politico Onet.

POKAŻ PODOBNE
2019-07-08 13:00:00

Najważniejsze idee Festiwalu Pol'and'Rock

Jaka jest według Was główna idea Najpiękniejszego Festiwalu Świata? Czy identyfikujecie się z nią?

2019-06-26 11:05:55

Zwycięzca Antyfestu Antyradia 2019 na Małej Scenie Pol'and'Rock Festiwal

Powstali zaledwie rok temu, a już wygrali występ na Najpiękniejszym Festiwalu Świata i zagrają dla was na Małej Scenie już 1 sierpnia. Poznajcie Bruklin!

2019-06-22 19:47:59

Się gra, Siema, Się wygrywa! Oto zwycięzcy Złotego Bączka!

Bój na ponad 61 tysięcy głosów! Wspaniałe emocje do samego końca! Kochacie muzykę, kochacie koncerty, kochacie nasz wspólny Pol’and’Rock Festival!

ZOBACZ TEŻ