Aktualności

Spotkanie z Januszem Kondratiukiem oraz Bożeną Stachurą

2019-07-05 13:05:00

 

Spotkanie z Januszem Kondratiukiem oraz Bożeną Stachurą odbędzie się w środę 31 lipca o godzinie 12:30. Koniecznie bądźcie wtedy razem z nami w Dużym Namiocie na Akademii Sztuk Przepięknych!

Spotkanie będzie dotyczyło filmu „Jak pies z kotem” oraz generalnie twórczości Janusza Kondratiuka.

 

 

Bożena Stachura - aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna.

Przez 18 lat związana była z Teatrem Narodowym w Warszawie, gdzie współpracowała z wybitnymi reżyserami, m.in. z Jerzym Grzegorzewskim, Kazimierzem Kutzem, Stanisławem Różewiczem. Grała też w warszawskim Teatrze Kamienica, a dziś można ją spotkać na scenie Och Teatru u Krystyny Jandy.

Na dużym ekranie debiutowała rolą Solange w filmie Jerzego Antczaka ,,Chopin. Pragnienie miłości ’’. Zagrała też sędzię w dramacie sądowym ,,Bezmiar sprawiedliwości’’ Wiesława Saniewskiego. Szerokiej publiczności znana jest przede wszystkim z ról serialowych (Grażyna w ,,M jak Miłość’’, Urszula w ,,Barwach szczęścia”).

W ubiegłym roku wszedł na ekrany film Janusza Kondratiuka ,,Jak pies z kotem”, w którym zagrała rolę Beaty (żona Janusza), która opiekuje się umierającym Andrzejem Kondratiukiem.

Od lat wspiera WOŚP, a od 27. Finału stoi murem za Jurkiem Owsiakiem i mówi nie hejtowi. 

 

 

 

Janusz Kondratiuk - polski reżyser i scenarzysta filmowy.

Młodszy brat reżysera filmowego Andrzeja Kondratiuka. Autor wielu kultowych polskich filmów, m.in.:

  • ,,Niedzieli Barabasza” (1971),
  • ,, Dziewczyn do wzięcia” ( 1972),
  • ,, Czy jest tu panna na wydaniu?”( 1976),
  • ,,Złote runo” (1996),
  • ,,Milion dolarów” (2010),
  • ,,Jak pies z kotem” (2018) i wielu innych.

Jako aktor wystąpił w filmach swojego brata Andrzeja Kondratiuka: ,,Wrzeciono czasu”, ,,Cztery pory roku” i ,,Córa marnotrawna”. Był też współtwórcą ,, Wniebowziętych”  Andrzeja Kondratiuka (1973).

Reżyser osobny, dowcipny, tropiący absurdy rzeczywistości, z cudowną przenikliwością i poczuciem humoru. Nigdy nie ulega modom, konwencjom, nie poddaje się definicjom. W jego filmach tragizm zawsze miesza się z komizmem, a gorzkie ma nutę słodką, nic nie jest jednoznaczne.

Ostatnim filmem ,,Jak pies z kotem” pożegnał się ze swoim bratem Andrzejem Kondratiukiem. Opowiedział bardzo osobistą historię o chorobie i odchodzeniu brata, jednocześnie ukazując, jak rodzina, w takiej sytuacji, jest zostawiona w Polsce sama sobie, jak państwo i służby medyczne są nieobecne i obwarowane procedurami. ,,Jak pies z kotem” to wzruszający film o rodzinie, miłości, odpowiedzialności, o sprawach ważnych i ostatecznych, pełen niepowtarzalnego, Kondratiukowskiego poczucia humoru.    

 

 

Spotkanie poprowadzi Michał Broniatowski – szef polskiej sekcji Politico Onet.

POKAŻ PODOBNE
2019-04-23 14:00:49

Ojciec Ludwik Wiśniewski OP gościem ASP

Jurek Owsiak zapowiedział kolejnego gościa tegorocznej Akademii Sztuk Przepięknych - będzie nim ojciec Ludwik Wiśniewski – dominikanin, teolog, duszpasterz, publicysta i były działacz opozycji antykomunistycznej.

2019-05-29 16:00:00

Katarzyna Nosowska na Akademii Sztuk Przepięknych

Kobieta petarda. Niekwestionowany muzyczny autorytet, a ostatnio również… nietuzinkowa osobowość internetowa i autorka bestsellerowej książki „A ja żem jej powiedziała”. Katarzyna Nosowska gościem Akademii Sztuk Przepięknych!

2019-05-27 16:48:49

Złoty Bączek 2019 – notowanie 11

Trwa II etap Plebiscytu Złotego Bączka. Głosowanie będzie aktywne jeszcze tylko niecały miesiąc. Zobacz, jak wygląda jedenaste notowanie.

ZOBACZ TEŻ