Aktualności

Szpital Polowy już na miejscu

2017-08-02 12:15:00

Przystanek Woodstock jest jedną z najbezpieczniejszych imprez masowych w Polsce. Nad Waszym bezpieczeństwem czuwa grupa składająca się z kilku tysięcy ludzi. Podstawą jest służba informacyjna – Pokojowy Patrol. Składa się ona z ponad 1000 pełnoletnich, przeszkolonych, posiadających certyfikaty szkoleniowe zgodne z wymogami Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Ich pracę wspiera Niebieski Patrol, czyli osoby posiadające kwalifikacje pracowników służb porządkowych na imprezach masowych zgodnie z Ustawą. Pokojowy i Niebieski patrol to doświadczone ekipy, które wiedzą jak zaradzić w wielu sytuacjach.   

 

 

fot. Dawid Ilnicki

 

Na Przystanku działa również Patrol Medyczny, do którego należy ok. 300 osób posiadających wykształcenie medyczne, czyli lekarze, pielęgniarze oraz ratownicy medyczni. Działają oni w sieci punktów pierwszej pomocy, rozmieszczonych na całym terenie festiwalu oraz Szpitalu Polowym, znajdującym się w tym roku za Małą Sceną. Szpital jest miejscem wyposażonym w nowoczesne urządzenia medyczne takie jak: aparaty USG, kardiomonitory, defibrylatory, respiratory, analizatory krwi do szybkiej diagnostyki czy urządzenia do lokalizacji naczyń. Medycy poruszają się po terenie Festiwalu quadami lub ambulansami. Patrol Medyczny jest organizowany specjalnie na potrzeby Przystanku Woodstocku i jest jednostką współpracującą z systemem Państwowe Ratownictwo Medyczne, na podstawie decyzji Wojewody Pomorskiego nr 2/2013. Patrol Medyczny działa wraz z: Pogotowie Ratunkowe Walczak, ParaMedica Polska, Accu-Chcek, STIEGELMEYER, Ecolab, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Lentex, Physio Control, Medicart Healthcare, Viridian Polska współpracująca z firmą Philips, Siemens Healthinners, Art.com, Messer Polska, Laboratorium Symulacji Medycznych, Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego OSP Wrocław.

 

Wy również dbajcie o swoje i czyjeś bezpieczeństwo! PAMIĘTAJCIE – pijcie dużo wody, noście czapki i dzwońcie do rodziców :) Jeśli widzicie kogoś, kto źle się czuje lub nie wygląda dobrze – podejdźcie do niego i zapytajcie się, czy nic mu nie jest. Dbajcie o siebie nawzajem, bo to Wy sprawiacie, że Przystanek Woodstock jest Najpiękniejszym Festiwalem Świata. Jeśli nie umiecie zaradzić – zgłoście się bezwzględnie do osoby w czerwonej koszulce z napisem „Pokojowy Patrol”.

 

 

Szpital polowy znajduje się w tym roku za Małą Sceną. Wejście znajduje się między Strefą Lecha a barierkami przy Małej Scenie. Uważajcie na tamto miejsce, ponieważ jest to jedna z dwóch dróg dojazdu do szpitala – nie torujcie go. Szpital Polowy ruszył już dzisiaj (środa, 2 sierpnia) o godzinie 12:00. Działać będzie aż do niedzieli 6 sierpnia do 12:00.

 

 

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej lub szukacie odpowiedzi na pytania dotyczące Szpitala – zajrzyjcie TUTAJ. Dbajcie o siebie i innych, aby ten Woodstock stał się niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich z Was!

(Ola)

 

fot. Stanisław Wadas

 

fot. KRUPEK

 

fot. Stanisław Wadas

 

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ