Aktualności

Sztabowcy WOŚP z całego świata na Pol'and'Rock Festival

2022-08-05 19:17:03

Pol'and'Rock Festival jest podziękowaniem za hojność, jaką okazujecie podczas zimowego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A warto podkreślić, że styczniowa zbiórka już dawno wykroczyła poza granice Polski. Ludzie na całym świecie zakładają sztaby i organizują finały. Jest ich już tak dużo, że postanowili założyć Międzynarodową Wioskę Sztabów WOŚP.

Zamysł Wioski powstał 4 lata temu, zaraz po pierwszym zlocie sztabów zagranicznych w Belgii. Tam powiedzieliśmy sobie «Kurcze, może fajnie byłoby zrobić coś na Pol'and'Rock [Festival]. Żebyśmy się do kupy wszyscy zebrali i przyjechali w jedno miejsce. Pokazać, że jesteśmy, robimy Finały WOŚP za granicami kraju.» No i tak to poszło.

– Kamil "Sołtys" Arszagi vel Harszagi (sołtys wioski), Sztab w Brukseli

 

Kamil Arszagi vel Harszagi, znany jako Sołtysem. Foto Nikola Naus

W tym roku w Wiosce możecie spotkać ponad 70 osób z ponad 16 sztabów. Są tam ludzie ze sztabów z Belgii, Chorwacji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Niemiec, Szwecji, Wielkiej Brytanii czy Szanghaju.
To grupa wielu wesołych i różnorodnych osób. Są tutaj zarówno festiwalowi wyjadacze, jak i ci, dla których to pierwszy raz z Festiwalem.

Zawsze chciałem przyjechać, co roku, tylko nie miałem możliwości. Teraz tak się stało, że poznałem bardzo fajnych ludzi, ze sztabów – u nas w Niemczech – zaproponowali mi przyjazd i od razu się zgodziłem.

- Damian, Sztab Munster (Niemcy)

Przyjechali na Pol’and’Rock Festival, bo łączy ich chęć do działania i niesamowita energia, którą widać już na pierwszy rzut oka. Kiedy odwiedziliśmy Wioskę okazało się, że ciężko spotkać ich wszystkich na raz Są wszędzie – na koncertach, ASP czy na spotkaniach ze znajomymi z Polski, których dawno nie wiedzieli.

Oprócz tego, że są rozsiani po całym globie, łączą ich też wspólne wyzwania. I chodzi tutaj nie tylko o organizację finałów, ale np. też o to, jak wytłumaczyć obcokrajowcom czym jest Finał czy Festiwal i o co w tym wszystkim chodzi.

Oni też mają coś podobnego u siebie w Katalonii, także porównujemy [...]. U nich cały region, u nas cały kraj pomaga. [...] nawet jak im się to mówi, a potem dostają ulotkę [o Finale] i widzą skalę w Polsce. Widzą, jaki jest zakres na świecie. Widzą, że Pol'and'Rock jest tak potężnym festiwalem. Niektórzy są w szoku.

- Marzena, Sztab Girona (Hiszpania)

Zobaczcie naszych bohaterów. Kiedy spotkacie ich na polu – przybijcie z nimi piątkę. Niech poczują naszą wspólną wdzięczność za tytaniczną pracę, jaką wykonują, niosąc wieść o działaniach Fundacji dookoła świata.

Część ekipy z Międzynarodowej Wioski Sztabów WOŚP. Foto Nikola Naus

 

POKAŻ PODOBNE
2022-11-03 13:40:00

Ostatnie szkolenie PP przed 31. Finałem WOŚP

Trwają przygotowania do zimowego szkolenia Pokojowego Patrolu! Zachęcamy do wzięcia udziału i dołączenia do grupy najbardziej rock’n’rollowych wolontariuszy!

2022-10-25 10:32:12

Jak układają się głosy w plebiscycie Złotego Bączka?

Aktualnie trwający plebiscyt Złotego Bączka, czyli naszej nagrody publiczności, wystartował 7 października. Od tamtego czasu łącznie oddaliście 6 390 głosów na zespoły, które według Was zagrały najlepiej i powinny wystąpić na Najpiękniejszym Festiwalu Świata ponownie.

2022-10-06 12:36:55

Ruszyły zapisy na kolejne szkolenie Pokojowego Patrolu!

Niesamowite przygody, udział w największych imprezach w Polsce, wspomnienia i przyjaźnie, które zostają na zawsze. Brzmi znajomo? To i wiele wiele więcej czeka na Was w Pokojowym Patrolu! Właśnie ruszyły zapisy na kolejne jesienne szkolenie. Dołącz do nas już teraz!

ZOBACZ TEŻ