Aktualności

Szymon znów coś zmalował! Zobaczcie 11. festiwalową gitarę

2022-08-03 15:09:05

Szymon Chwalisz już po raz jedenasty przygotował rock’and’rollową gitarę na Najpiękniejszy Festiwal Świata! Tym razem jest ona szczególnie wyjątkowa, ponieważ jest dwugryfowa – oznacza to też podwójną powierzchnię do aerografowych szaleństw!

 

Szymon Chwalisz z tegoroczną festiwalową gitarą. fot. Szymon Chwalisz

 

Czyje podobizny zobaczymy na tegorocznej gitarze?

Swoje gitary Szymon ozdabia portretami ważnych osobistości Najpiękniejszego Festiwalu Świata: muzyków, aktorów, polityków czy dziennikarzy – zarówno z Polski jak i zza granicy. W poprzednich latach zobaczyliśmy na gitarach podobizny m.in.: Majki Jeżowskiej, Wojciecha Manna, Doroty Wellman, Tomasza Sekielskiego, Andrzeja Chyry, Kazika, Grabaża, Jerzego Stuhra, Katarzyny Nosowskiej czy Renaty Przemyk, a także zagranicznych gwiazd takich jak: Ky-Mani Marley, Tom Morello, Rob Halford, Zakk Wylde, Scot Ian, John Petrucci czy Tarja Turunen.

 

Jak mówi Szymon:

Postacie uwieczniane na moich gitarach nie są wybierane przypadkowo. Zawsze wybieram osoby, które wyjątkowo mnie inspirują, w jakiś sposób zmieniają świat.

 

Przód gitary z podobiznami Marcina Dorocińskiego, Dawida Ogrodnika oraz Adama Darskiego (Nergala). fot. Szymon Chwalisz.

 

Dwugryfowa gitara pozwoliła na namalowanie większej niż zwykle liczby portretów! W tym roku na festiwalowym wiośle zobaczymy Tatianę Shmayluk – wokalistkę i autorkę tekstów z ukraińskiego zespołu Jinjer, troje aktorów – Barbarę Kurdej-Szatan, Dawida Ogrodnika oraz Marcina Dorocińskiego, a także dwójkę polskich muzyków — Nergala (Adam Darski) oraz Organka (Tomasz Organek). Podczas 28. edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata będą oni mieli okazję złożyć autografy przy swoich podobiznach na tym wyjątkowym instrumencie.

Szymona z gitarą będziecie mogli spotkać na płycie Lotniska Czaplinek-Broczyno – skorzystajcie z okazji, aby zobaczyć ją na żywo! Zapraszamy również do słuchania Radia Pol'and'Rock, w którym Szymon będzie gościem. Nadajemy prosto z festiwalowego pola!  

 

Tył gitary z podobiznami Tatiany Shmayluk, Barbara Kurdej-Szatan oraz Organka. fot. Szymon Chwalisz

 

Szymon po raz pierwszy przekazał gitarę na licytację w 2011 roku, podczas 19. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomysł ten spotkał się z ogromnym entuzjazmem i doskonale wpisał się w rock’and’rollowy klimat działań Fundacji. Od tamtej pory pięknie malowane gitary stały się tradycją tak jak ich późniejsze licytowanie podczas Finałów WOŚP! Najdroższa z nich została wylicytowana podczas 29. Finału WOŚP za rekordową kwotę 70 100 zł! Łącznie, dzięki tym muzycznym dziełom sztuki udało się zebrać ponad 350 000 złotych dla WOŚP! ♡

Tegoroczna gitara tradycyjnie zostanie przekazana na licytację podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w styczniu 2023 roku. Będziecie mogli wylicytować ją na aukcjach Allegro dla WOŚP.

 

Foka – Paulina Anna Studniczka

POKAŻ PODOBNE
2023-02-01 16:25:00

Końcówka pierwszego etapu Złotego Bączka już 6 lutego!

Zbliżamy się do końcówki pierwszego etapu plebiscytu Złotego Bączka 2023! Zachęcamy do zagłosowania na ulubionych artystów wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji! Pierwszy etap Złotego Bączka zamyka się 6 lutego.

2023-01-13 16:29:19

Premiera płyty Pull The Wire z 28. Pol'and'Rock Festival!

Pull The Wire prezentuje pierwszy w swoim dorobku album koncertowy, zarejestrowany podczas ubiegłorocznego 28. Pol'and'Rock Festival! Kapela zagrała na Małej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata na lotnisku Czaplinek-Broczyno. Wróćcie razem z nami do tego wyjątkowego występu!

ZOBACZ TEŻ