Aktualności

Szymon znów coś zmalował! Zobaczcie 11. festiwalową gitarę

2022-08-03 15:09:05

Szymon Chwalisz już po raz jedenasty przygotował rock’and’rollową gitarę na Najpiękniejszy Festiwal Świata! Tym razem jest ona szczególnie wyjątkowa, ponieważ jest dwugryfowa – oznacza to też podwójną powierzchnię do aerografowych szaleństw!

 

Szymon Chwalisz z tegoroczną festiwalową gitarą. fot. Szymon Chwalisz

 

Czyje podobizny zobaczymy na tegorocznej gitarze?

Swoje gitary Szymon ozdabia portretami ważnych osobistości Najpiękniejszego Festiwalu Świata: muzyków, aktorów, polityków czy dziennikarzy – zarówno z Polski jak i zza granicy. W poprzednich latach zobaczyliśmy na gitarach podobizny m.in.: Majki Jeżowskiej, Wojciecha Manna, Doroty Wellman, Tomasza Sekielskiego, Andrzeja Chyry, Kazika, Grabaża, Jerzego Stuhra, Katarzyny Nosowskiej czy Renaty Przemyk, a także zagranicznych gwiazd takich jak: Ky-Mani Marley, Tom Morello, Rob Halford, Zakk Wylde, Scot Ian, John Petrucci czy Tarja Turunen.

 

Jak mówi Szymon:

Postacie uwieczniane na moich gitarach nie są wybierane przypadkowo. Zawsze wybieram osoby, które wyjątkowo mnie inspirują, w jakiś sposób zmieniają świat.

 

Przód gitary z podobiznami Marcina Dorocińskiego, Dawida Ogrodnika oraz Adama Darskiego (Nergala). fot. Szymon Chwalisz.

 

Dwugryfowa gitara pozwoliła na namalowanie większej niż zwykle liczby portretów! W tym roku na festiwalowym wiośle zobaczymy Tatianę Shmayluk – wokalistkę i autorkę tekstów z ukraińskiego zespołu Jinjer, troje aktorów – Barbarę Kurdej-Szatan, Dawida Ogrodnika oraz Marcina Dorocińskiego, a także dwójkę polskich muzyków — Nergala (Adam Darski) oraz Organka (Tomasz Organek). Podczas 28. edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata będą oni mieli okazję złożyć autografy przy swoich podobiznach na tym wyjątkowym instrumencie.

Szymona z gitarą będziecie mogli spotkać na płycie Lotniska Czaplinek-Broczyno – skorzystajcie z okazji, aby zobaczyć ją na żywo! Zapraszamy również do słuchania Radia Pol'and'Rock, w którym Szymon będzie gościem. Nadajemy prosto z festiwalowego pola!  

 

Tył gitary z podobiznami Tatiany Shmayluk, Barbara Kurdej-Szatan oraz Organka. fot. Szymon Chwalisz

 

Szymon po raz pierwszy przekazał gitarę na licytację w 2011 roku, podczas 19. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomysł ten spotkał się z ogromnym entuzjazmem i doskonale wpisał się w rock’and’rollowy klimat działań Fundacji. Od tamtej pory pięknie malowane gitary stały się tradycją tak jak ich późniejsze licytowanie podczas Finałów WOŚP! Najdroższa z nich została wylicytowana podczas 29. Finału WOŚP za rekordową kwotę 70 100 zł! Łącznie, dzięki tym muzycznym dziełom sztuki udało się zebrać ponad 350 000 złotych dla WOŚP! ♡

Tegoroczna gitara tradycyjnie zostanie przekazana na licytację podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w styczniu 2023 roku. Będziecie mogli wylicytować ją na aukcjach Allegro dla WOŚP.

 

Foka – Paulina Anna Studniczka

POKAŻ PODOBNE
2023-09-15 14:51:55

Jurek Owsiak spotka się z mieszkańcami Czaplinka

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz Burmistrz Czaplinka Marcin Naruszewicz zapraszają wszystkich chętnych na spotkanie podsumowujące 29. Pol'and'Rock Festival.

2023-09-12 15:40:00

Czym jest dla Was Pol'and'Rock Festival?

Dla nas jest to Najpiękniejszy Festiwal Świata - nasz kawałek ziemi, o który będziemy dbać! A czym Pol'and'Rock Festival jest dla Was? Zobaczcie!

2023-09-25 12:00:00

Czaplinek, dziękujemy!

Na dokładnie 7 tygodni od zakończenia 29. Pol'and'Rock Festival Jurek Owsiak spotkał się z mieszkańcami Czaplinka, by podsumować wydarzenie i porozmawiać o planach na przyszłość.

ZOBACZ TEŻ