Aktualności

Szymon znów coś zmalował! Zobaczcie 11. festiwalową gitarę

2022-08-03 15:09:05

Szymon Chwalisz już po raz jedenasty przygotował rock’and’rollową gitarę na Najpiękniejszy Festiwal Świata! Tym razem jest ona szczególnie wyjątkowa, ponieważ jest dwugryfowa – oznacza to też podwójną powierzchnię do aerografowych szaleństw!

 

Szymon Chwalisz z tegoroczną festiwalową gitarą. fot. Szymon Chwalisz

 

Czyje podobizny zobaczymy na tegorocznej gitarze?

Swoje gitary Szymon ozdabia portretami ważnych osobistości Najpiękniejszego Festiwalu Świata: muzyków, aktorów, polityków czy dziennikarzy – zarówno z Polski jak i zza granicy. W poprzednich latach zobaczyliśmy na gitarach podobizny m.in.: Majki Jeżowskiej, Wojciecha Manna, Doroty Wellman, Tomasza Sekielskiego, Andrzeja Chyry, Kazika, Grabaża, Jerzego Stuhra, Katarzyny Nosowskiej czy Renaty Przemyk, a także zagranicznych gwiazd takich jak: Ky-Mani Marley, Tom Morello, Rob Halford, Zakk Wylde, Scot Ian, John Petrucci czy Tarja Turunen.

 

Jak mówi Szymon:

Postacie uwieczniane na moich gitarach nie są wybierane przypadkowo. Zawsze wybieram osoby, które wyjątkowo mnie inspirują, w jakiś sposób zmieniają świat.

 

Przód gitary z podobiznami Marcina Dorocińskiego, Dawida Ogrodnika oraz Adama Darskiego (Nergala). fot. Szymon Chwalisz.

 

Dwugryfowa gitara pozwoliła na namalowanie większej niż zwykle liczby portretów! W tym roku na festiwalowym wiośle zobaczymy Tatianę Shmayluk – wokalistkę i autorkę tekstów z ukraińskiego zespołu Jinjer, troje aktorów – Barbarę Kurdej-Szatan, Dawida Ogrodnika oraz Marcina Dorocińskiego, a także dwójkę polskich muzyków — Nergala (Adam Darski) oraz Organka (Tomasz Organek). Podczas 28. edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata będą oni mieli okazję złożyć autografy przy swoich podobiznach na tym wyjątkowym instrumencie.

Szymona z gitarą będziecie mogli spotkać na płycie Lotniska Czaplinek-Broczyno – skorzystajcie z okazji, aby zobaczyć ją na żywo! Zapraszamy również do słuchania Radia Pol'and'Rock, w którym Szymon będzie gościem. Nadajemy prosto z festiwalowego pola!  

 

Tył gitary z podobiznami Tatiany Shmayluk, Barbara Kurdej-Szatan oraz Organka. fot. Szymon Chwalisz

 

Szymon po raz pierwszy przekazał gitarę na licytację w 2011 roku, podczas 19. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomysł ten spotkał się z ogromnym entuzjazmem i doskonale wpisał się w rock’and’rollowy klimat działań Fundacji. Od tamtej pory pięknie malowane gitary stały się tradycją tak jak ich późniejsze licytowanie podczas Finałów WOŚP! Najdroższa z nich została wylicytowana podczas 29. Finału WOŚP za rekordową kwotę 70 100 zł! Łącznie, dzięki tym muzycznym dziełom sztuki udało się zebrać ponad 350 000 złotych dla WOŚP! ♡

Tegoroczna gitara tradycyjnie zostanie przekazana na licytację podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w styczniu 2023 roku. Będziecie mogli wylicytować ją na aukcjach Allegro dla WOŚP.

 

Foka – Paulina Anna Studniczka

POKAŻ PODOBNE
2022-07-04 21:30:00

Jakub Żulczyk gościem Akademii Sztuk Przepięknych

Słyszeliście o "Belfrze" i "Ślepnąć od świateł"? Jakub Żulczyk, znany prozaik i scenarzysta, dołącza do grona gości tegorocznej Akademii Sztuk Przepięknych!

2022-07-20 13:51:43

Zabawa dniem i nocą w Strefie Play Night’and’Day!

W Strefie Play na 28. Pol’and’Rock Festival każdy bawi się tak, jak lubi – od rana do wieczora! Jesteś typem dziennego luzaka? A może wolisz nocne imprezy? Na wszystkich odwiedzających czeka mnóstwo niespodzianek. Co będzie główną atrakcją?

2022-07-13 10:42:26

Zobacz mapę 28. Pol'and'Rock Festival!

Już tylko 20 dni dzieli nas od oficjalnego rozpoczęcia tegorocznej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Spragnieni festiwalowej atmosfery uczestnicy nie mogli się już doczekać, ale nareszcie jest - przedstawiamy Wam mapę 28. Pol'and'Rock Festival!

ZOBACZ TEŻ