Aktualności

TABU na koncercie w Kwidzynie

2021-05-10 15:51:41

 

Eliminacyjne koncerty na żywo w tym roku odbędą się w malowniczym Kwidzynie. Przepiękna okolica Kwidzyna jest nam bliska nie tylko ze względu na aktywność prężnie działającego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale też za sprawą bliskości naszego Ośrodka Szkoleniowego Szadowo-Młyn, w którym odbywają się szkolenia wolontariuszy Pokojowego Patrolu. Cieszymy się, że przełożone ze względy na pandemię koncerty eliminacyjne odbędą się w Kwidzyńskim Centrum Kultury. O nagrodę główną - czyli występ na Najpiękniejszym Festiwalu Świata - zawalczy 25 obiecujących kapel. Tradycyjnie każdy dzień muzycznych zmagań uświetnia występ festiwalowej gwiazdy.  Trzeciego dnia eliminacyjnego trasy koncertowej na scenie w Kwidzynie zaprezentują się nasi przyjaciele z kapeli TABU. Z ulubieńcami festiwalowej publiczności i podwójnymi laureatami Złotego Bączka mieliśmy okazję spotkać się podczas Najpiękniejszej Domówki Świata latem ubiegłego roku. 

TABU to pochodzący ze Śląska zespół, któremu w sercu grają rytmy rodem z Jamajki. Założona w 2003 roku formacja ma na koncie pięć płyt studyjnych i jedną płytę koncertową, nagraną podczas ich występu na festiwalu Przystanek Woodstock w 2014 roku. 

Pierwsza płyta zespołu, czyli “Jednosłowo” ukazała się w 2006 roku, a najnowsze wydawnictwo TABU, płyta zatytułowana „Sambal” została wydana wiosną 2019 roku.

Muzycy tworzący TABU to długoletni przyjaciele Fundacji WOŚP. Zespół, który można śmiało zaliczyć do ścisłej czołówki polskiego reggae, równie dobrze czuje się na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, jak i na scenie podczas Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kapela miała okazję zaprezentować się zarówno na Małej, jak i na Dużej Scenie festiwalu, zyskując uznanie wielbicieli muzyki reggae. Każdy koncert TABU to okazja do wspólnej zabawy przy żywiołowych rytmach, w których prym wiedzie rozbudowana sekcja dęta. Kapela z lekkością i świeżością interpretuje tradycyjne brzmienia, wysyłając w świat przesłanie pełne optymizmu i ciepła.

 

 

Charyzmatyczny zespół dwukrotnie zdobył nagrodę Złotego Bączka, czyli wyróżnienie przyznawane przez festiwalową publiczność za najlepszy występ na Najpiękniejszym Festiwalu Świata stając się - w pełni zasłużenie zresztą - stając się jednym z największych ulubieńców festiwalowiczów.  

 

Rafał Karwot, frontman Tabu. fot. Grzegorz Adamek.

POKAŻ PODOBNE
2021-05-07 13:34:41

Spotkanie z mieszkańcami Płotów

Dziś jesteśmy gościnnie z wizytą w miejscowości Płoty, gdzie na Lotnisku Makowice w dniach 29-31 lipca bieżącego roku zagra 27. Pol'and'Rock Festival. Nowe miejsce stawia przed nami nowe wyzwania, ale także daje nowe możliwości. Przyglądamy się, rozmawiamy ze służbami i lokalną społecznością, by jak najlepiej zaplanować Najpiękniejszy Festiwal Świata.

2021-04-30 09:29:48

Koncert Justyny Steczkowskiej dostępny w streamingu

Mija 11 lat odkąd jedna z najbardziej znanych polskich artystek wystąpiła na Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Zapis koncertu, w trakcie którego zabrzmiały m.in. "Dziewczyna Szamana" czy znane z repertuaru grupy Maanam "Boskie Buenos" od 28 kwietnia dostępny jest na Spotify.

2021-05-24 16:11:05

Zgłoś swoją organizację na Akademię Sztuk Przepięknych

Akademia Sztuk Przepięknych na Pol'and'Rock Festiwal to nie tylko spotkania z niesamowitymi gośćmi, ale także przeróżne artystyczne warsztaty i możliwość dotknięcia, nawet w najmniejszym stopniu, sztuki i kultury. Stwórz tegoroczną Akademię Sztuk Przepięknych razem z nami. Zgłoś swoją organizację i poprowadź warsztaty podczas 27. Pol'and'Rock Festival.

ZOBACZ TEŻ