Aktualności

Tak tworzą się legendy

2016-07-15 15:05:44

Konferencję prasową drugiego dnia 22. Przystanku Woodstock rozpoczął Jerzy Owsiak. Powiedział :"Wczorajszy dzień był dniem tworzenia się legendy". Stwierdził również, że dla wszystkich uczestników festiwalu był to trudny moment, ale zarówno służby, jak i publiczność zdała egzamin z niego na pięć z plusem. Dodał, że tak złych warunków atmosferycznych nie było przez całe 22 lata i właśnie ze względu na to przesunięto godzinę rozpoczęcia koncertów. 

Nastepnie przytoczył statystyki ze szpitala, mówiące o 700 interwencjach, co pokazuje, że ludzie dbają o siebie i mimo złej aury są bezpieczni i bawią się bez problemów na festiwalu. 

Następnie nawiązał w swojej wypowiedzi do wczorajszych wydarzeń we Francji. Powiedział, że festiwal nie może się zamknąć ze względu na nie i rozwiązaniem nie jest izolacja, ale otwarcie się i rozmowy takie, jak te prowadzone na ASP. Dodał także, że po koncercie zepołu The Rumjacks organizatorzy Przystanku Woodstock przygotowują happening związany z biało-czerwoną flagą oraz coś specjalnego, poświęconego solidarności z rodzinami i bliskimi ofiar wczorajszej tragedii. Prezez Funcjacji WOŚP jeszcze raz podkreślił na koniec: "Wczorajszy dzień był niezwykle trudny, ale bardzo bogaty, budujący legendę społeczeństwa obywatelskiego"

Nastepnie Jurek Owsiak przekazał głos Andrzejowi Sewerynowi i zapytał go o wrażenia z Najpiękniejszego Festiwalu Świata. W odpowiedzi otrzymał zapewnienie, że aktor zamierza wrócić na festiwal w przyszłym roku jako uczestnik oraz, że jest mu nieco wstyd, że tak późno pojawił się tutaj po raz pierwszy. Usprawiedliwił się jednak swoim długim przebywaniem i mieszkaniem poza granicami kraju.

Nastepnie głos przejął Jan Matuszyński, reżyser filmu "Ostatnia Rodzina", który opowiadał o swoich wrażeniach ze spotkania na ASP i o strachu przed brakiem zrozumienia w miejscu z tak ogromną legendą, jakim jest Akademia Sztuk Przepięknych.

Kolejną osobą, która przekazała komunikat do dziennikarzy, była Karolina Kulinek z Lecha. Opowiadała ona o Strefie Lecha na 22. Przystanku Woodstock. Była zachwycona tym, jak bardzo zdyscyplinowani i zorganizowani są uczestnicy festiwalu w kwestii spożywania piwa w strefie oraz przynoszeniu zużytych opakowań. Również przedstawiciel Play, Krzysztof Sylwerski, zabrał głos w czasie spotkania. Mówił m.in. o atrakcjach Strefy Play oraz poinformował o możliwości oglądania u nich transmisji z Dużej Sceny.

Na koniec jeden z dziennikarzy zapytał Jurka Owsiaka o komentarz na temat słów wicewojewody, dotyczących bezpieczeństwa na festiwalu. Prezes WOŚP nie do końca się z nim zgodził. Zapewnił, że Przystanek Woodstock jest bezpieczny, a dzięki dodatkowym zabezpieczeniom jest tylko lepiej. Wyraził także nadzieję, że również inne imprezy w kraju też takie będą.   

 

(efka lobuz)

 


Fot. Damian Mękal

 

Fot. Damian Mękal

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ