Aktualności

The Adicts na Dużej Scenie

2019-03-25 15:19:43

 

The Adicts to królowie klasycznego punk rocka, których twórczość jest dziś równie istotna dla gatunku, co w latach 70-tych XX wieku. Muzycy tworzący tę kapelę to legendy punka, grający niepokorną muzykę już od 40 lat. Punk rock z prawdziwego zdarzenia zawsze miał na celu przekazanie światu ważnego przesłania, jednak jeszcze ważniejsze są wierność sobie i swoim przekonaniom, pamięć o tym, skąd się pochodzi. The Adicts nigdy nie udawali kogoś, kim nie są, zawsze byli i pozostali wierni swoim korzeniom i grali czysty, surowy punk rock.

 

Kapela została założona w 1975 roku w Ipswitch w Wielkiej Brytanii. Co niezwykłe w przypadku kapel punkowych, The Adicts grają w niezmienionym od samego początku składzie: Keith ‘Monkey’ Warren, wokale; Mel Ellis, na gitarze basowej; Pete Dee Davison, na gitarze; and Michael ‘Kid Dee’ Davison, na perkusji. Nowszym członkiem kapeli jest grający na gitarze John Scruff Ellis.  Lider zespołu uważa, że „Jesteśmy z siebie bardzo zadowoleni. Jesteśmy szczęśliwi. Jesteśmy, kim jesteśmy, a najpiękniejsze w tym jest to, że to, co robimy podoba się dzieciakom. Otacza nas wiele pozytywnej energii, więc będziemy dalej grać, dalej doskonale się przy tym bawić.”

 

The Adicts. fot. B. Bochinski

 

Na początku muzycy występowali jako Afterbirth & the Pinz, jednak swoją pierwszą płytę wydali w 1981 już jako The Adicts. „Songs Of Praise” zapoczątkowały pełną sukcesów karierę, a singiel z tej płyty „Viva la Revolution” stał się hymnem pokolenia buntowników i punkowców. Kapela bardzo szybko zyskała uznanie fanów – na uwagę zasłużyły ich brutalne brzmienia, pełne wściekłości teksty oraz ciekawy sceniczny image. The Adicts stylizują się na ekipę z gangu „Droogs” z „Mechanicznej Pomarańczy” wykreowanego przez ekranizację książki Anthony’ego Burgessa: ubrani są zawsze w białe stroje z kontrastującymi czarnymi melonikami. Frontman The Adicts, Keith "Monkey" Warren pojawia się na scenie w przerażającym makijażu mrocznego klauna z horroru. Z pomalowaną na biało twarzą wyróżnia się na tle innych członków zespołu. Ich występy to prawdziwe show – na scenę wnoszą confetti i serpentyny, bawią się plażowymi piłkami, grają na instrumentach-zabawkach i rzucają brokatem. W połączeniu z surowym, emocjonalnym przekazem pełnej agresji muzyki, sceniczne wybryki nadają występom The Adicts dodatkowego, bardzo specyficznego, groteskowego posmaku.

 

The Adicts fot. B. Bochinski

 

Najnowszy album kapeli to dowód na to że ich muzyka pozostaje świeża i ważna. Według członków kapeli to krążek, który doskonale uchwycił ducha The Adicts – nie brakuje tam agresywnych, pełnych emocji kawałków takich jak "You'll Be The Death of Me”. Z kolei utwór „Picture The Scene" to piosenka opowiadająca o artystach surrealizmu. Do korzeni gatunku sięga utwór „Talking Shit", w którym artyści opowiadają o typowej pełnej alkoholu i szalonych wybryków nocy na mieście.

 

Gitarzysta Pete Dee podsumowuje płytę w prosty sposób: „Piszemy świetne kawałki. Mamy nadzieję, że ludzie będą się świetnie przy tym bawić, bo to o to w tym wszystkim chodzi”.

 

Kapela nadal intensywnie koncertuje, a ich siłą jest fenomenalny kontakt który mają z publicznością na swoich koncertach – chętnie spotykają się z fanami, a to, że na ich koncerty przychodzą nie tylko wierni fani, pamiętający początki kapeli, ale też młodzi fani punka napełnia ich siłą i radością z tworzenia.

 

 

Nie może was zabraknąć przed Dużą Sceną pierwszego dnia festiwalu Pol’and’Rock. Czeka na Was kawał historii punka w ponadczasowym wydaniu!

 

POKAŻ PODOBNE
2020-07-03 15:16:48

Zobacz koncerty live z festiwalu

Zaczynamy muzyczne inspiracje na weekend! Wiemy, że kochacie nasze festiwalowe wspominki podczas Najpiękniejszej Domówki Świata, dlatego polecamy Wam 4 nagrania, które sprawią że wasz weekend będzie pełen pozytywnych emocji i wspaniałych chwil.

2020-05-18 20:00:00

Złoty Bączek 2020 - notowanie 22

Złoty Bączek to nagroda publiczności dla najlepszego zespołu występującego na scenie Pol’and’Rock Festival. W Plebiscycie Złotego Bączka biorą udział wszystkie zespoły, które wystąpiły na Dużej i Małej Scenie Festiwalu oraz Scenie ASP.

2020-07-17 09:30:00

Płyta z wyjątkowym koncertem Renaty Przemyk już w sprzedaży

Jeden z najbardziej emocjonalnych występów 25 Pol'and'Rock Festival, który zgromadził w Namiocie ASP ogromne tłumy fanów twórczości artystki, został wydany na płycie CD/DVD. Wydawnictwo CD/DVD z zapisem koncertu trafiło właśnie do sprzedaży.

ZOBACZ TEŻ