Aktualności

The Casualties na Pol'and'Rock Festival

2019-04-01 14:57:22

 

Kapela The Casualties powstała w Nowym Jorku – stolicy amerykańskiej sceny awangardowej – w 1990 roku. Jorge Herrera, Hank, Colin Wolf, Mark Yoshitomi i Yureesh Hooker postanowili powołać do życia formację, która odwoływać się będzie do złotych lat muzyki punkowej. Powstała kapela nietuzinkowa, niepokorna i niepoprawna politycznie – prawdziwe uosobienie buntowniczego ducha ulicznego punka. Wzorując się na twórczości legendarnych zespołów punkowych takich jak The Exploited, Charged, czy GBH, członkowie The Casualties postawili na odważne, surowe brzmienia i teksty naładowane wybuchowym, żywiołowym przekazem.  Hardcorowe, bojowe utwory idą w parze z wizerunkiem scenicznym zespołu, którego członkowie dumnie noszą wielobarwne irokezy i ozdobione ćwiekami kurtki. Jednym słowem, kapela jest żywą definicją punkowego stylu i nastawienia do życia oraz muzyki.

 

The Casualties. Materiały prasowe zespołu.

 

Kapela wydała pierwszy album w 1997 roku, a rok później muzycy wyruszyli w światową trasę. Z czasem zdobywali coraz większe uznanie fanów, krytyków i dziennikarzy muzycznych, udowadniając, że klasyczny, wybuchowy punk ma się doskonale. Ich pozycję na rynku muzyki punkowej ugruntowały wspólne trasy koncertowe z kapelami, które początkowo zainspirowały ich twórczość. The Casualties towarzyszyli w trasach koncertowych kapelom takim jak The Exploited, GBH, Cockney Rejects, czy English Dogs.  W 2013 roku The Casualties zagrali też Rebellion Festival, czyli na największym festiwalu punkowym na świecie, który odbywa się w nadmorskim mieście Blackpool w Wielkiej Brytanii. Występy zespołu to lekcja prawdziwego ulicznego punka, gdzie bunt i dzikie sceniczne wybryki łączą się z techniczną precyzją i doskonałym warsztatem muzycznym i wokalnym.

 

 

Na uwagę zasługuje fakt, że mimo tego, że członkowie kapeli pozostają wierni ideałom złotej ery punka, to udało im się trafić do świadomości mainstreamowych fanów muzyki.  Kapela ma na koncie 11 albumów studyjnych, wśród których szczególnie wyróżnia się debiutancki krążek „For The Punx” z 1997 roku i albumy „Stay Out Of Order” z 2001 i „Under Attack” z 2006 roku. Fani muzyki nagranej na żywo doskonale znają 3 albumy live tej kapeli, które jednak nie są w stanie oddać w pełni charyzmy i scenicznej energii The Casualties.

Najnowsze wydawnictwo kapeli, krążek zatytułowany „Written in Blood” z 2018 odwołuje się do najlepszych tradycji punka, jednocześnie prezentując najnowszego członka zespołu - wokalistę Davida Rodrigueza, który zastąpił ostatniego z założycieli zespołu, Jorge Herrerę. Pierwszy singiel, promujący 11 studyjny krążek zespołu to prawdziwie punkowy komentarz na temat skorumpowanej policji. W rozmowie z The Loundwire frontman zespołu opowiada o singlu jako komentarzu do zjawiska społecznego.

 „Jeżeli zwyczajni obywatele muszą ponieść konsekwencje związane z tak nazywanym długim ramieniem sprawiedliwości, to policjanci muszą być odpowiedzialni za swoje czyny. Możemy patrzeć im na ręce. Z wielką mocą przychodzi też wielka odpowiedzialność za czyny”, mówi Rodriguez.

Pozostali członkowie kapeli to gitarzysta Jake Kolatis, basista Rick Lopez i perkusista Mark Meggers.

 

The Casualties. Materiały prasowe zespołu.

POKAŻ PODOBNE
2020-07-03 14:41:54

3 najczęściej oglądane rozmowy Akademii Sztuk Przepięknych

Już za miesiąc będziemy świętować ostatni dzień 26 Pol’and’Rock Festival, dlatego przygotowaliśmy Wam kilka wspominek z zeszłorocznego festiwalu. Dzisiaj skupimy się nad wspaniałymi, wyjątkowymi rozmowami, jakie mają miejsce co roku na wzgórzu ASP, a w tym roku podczas Najpiękniejszej Domówki Świata.

2020-08-01 11:33:01

Godzina W na Najpiękniejszym Festiwalu Świata

Godzina W na Najpiękniejszym Festiwalu Świata to wzruszająca chwila na stałe wpisana w oprawę wydarzenia. Jednoczymy się z Warszawą i wszystkimi Polakami.

2020-06-03 13:00:00

13 rzeczy, które już wiemy o Najpiękniejszej Domówce Świata

Przygotowania do Najpiękniejszej Domówki Świata idą pełną parą! Po raz pierwszy zagramy w tym roku na 26. Pol'and'Rock Festival w innej formie. Przez blisko 70h będziemy na żywo, specjalnie dla Was, nadawać online! Zobacz, jak dokładnie będzie wyglądać tegoroczny Festiwal i co będzie się działo.

ZOBACZ TEŻ