Aktualności

The Casualties na Pol'and'Rock Festival

2019-04-01 14:57:22

 

Kapela The Casualties powstała w Nowym Jorku – stolicy amerykańskiej sceny awangardowej – w 1990 roku. Jorge Herrera, Hank, Colin Wolf, Mark Yoshitomi i Yureesh Hooker postanowili powołać do życia formację, która odwoływać się będzie do złotych lat muzyki punkowej. Powstała kapela nietuzinkowa, niepokorna i niepoprawna politycznie – prawdziwe uosobienie buntowniczego ducha ulicznego punka. Wzorując się na twórczości legendarnych zespołów punkowych takich jak The Exploited, Charged, czy GBH, członkowie The Casualties postawili na odważne, surowe brzmienia i teksty naładowane wybuchowym, żywiołowym przekazem.  Hardcorowe, bojowe utwory idą w parze z wizerunkiem scenicznym zespołu, którego członkowie dumnie noszą wielobarwne irokezy i ozdobione ćwiekami kurtki. Jednym słowem, kapela jest żywą definicją punkowego stylu i nastawienia do życia oraz muzyki.

 

The Casualties. Materiały prasowe zespołu.

 

Kapela wydała pierwszy album w 1997 roku, a rok później muzycy wyruszyli w światową trasę. Z czasem zdobywali coraz większe uznanie fanów, krytyków i dziennikarzy muzycznych, udowadniając, że klasyczny, wybuchowy punk ma się doskonale. Ich pozycję na rynku muzyki punkowej ugruntowały wspólne trasy koncertowe z kapelami, które początkowo zainspirowały ich twórczość. The Casualties towarzyszyli w trasach koncertowych kapelom takim jak The Exploited, GBH, Cockney Rejects, czy English Dogs.  W 2013 roku The Casualties zagrali też Rebellion Festival, czyli na największym festiwalu punkowym na świecie, który odbywa się w nadmorskim mieście Blackpool w Wielkiej Brytanii. Występy zespołu to lekcja prawdziwego ulicznego punka, gdzie bunt i dzikie sceniczne wybryki łączą się z techniczną precyzją i doskonałym warsztatem muzycznym i wokalnym.

 

 

Na uwagę zasługuje fakt, że mimo tego, że członkowie kapeli pozostają wierni ideałom złotej ery punka, to udało im się trafić do świadomości mainstreamowych fanów muzyki.  Kapela ma na koncie 11 albumów studyjnych, wśród których szczególnie wyróżnia się debiutancki krążek „For The Punx” z 1997 roku i albumy „Stay Out Of Order” z 2001 i „Under Attack” z 2006 roku. Fani muzyki nagranej na żywo doskonale znają 3 albumy live tej kapeli, które jednak nie są w stanie oddać w pełni charyzmy i scenicznej energii The Casualties.

Najnowsze wydawnictwo kapeli, krążek zatytułowany „Written in Blood” z 2018 odwołuje się do najlepszych tradycji punka, jednocześnie prezentując najnowszego członka zespołu - wokalistę Davida Rodrigueza, który zastąpił ostatniego z założycieli zespołu, Jorge Herrerę. Pierwszy singiel, promujący 11 studyjny krążek zespołu to prawdziwie punkowy komentarz na temat skorumpowanej policji. W rozmowie z The Loundwire frontman zespołu opowiada o singlu jako komentarzu do zjawiska społecznego.

 „Jeżeli zwyczajni obywatele muszą ponieść konsekwencje związane z tak nazywanym długim ramieniem sprawiedliwości, to policjanci muszą być odpowiedzialni za swoje czyny. Możemy patrzeć im na ręce. Z wielką mocą przychodzi też wielka odpowiedzialność za czyny”, mówi Rodriguez.

Pozostali członkowie kapeli to gitarzysta Jake Kolatis, basista Rick Lopez i perkusista Mark Meggers.

 

The Casualties. Materiały prasowe zespołu.

POKAŻ PODOBNE
2019-07-22 16:35:00

Zdradzamy wszystkie niespodzianki Najpiękniejszego Festiwalu Świata

Za nami coroczna konferencja prasowa w Zielonej Górze — to wydarzenie wyjątkowe, ponieważ to właśnie tutaj Jurek Owsiak i jego goście zdradzają ostatnie niespodzianki, które będą czekały uczestników Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

2019-07-28 13:55:00

Jakie wyjątkowe, jubileuszowe koncerty czekają nas w tym roku?

To, że line-up tegorocznej edycji Pol'and'Rock Festival jest wyjątkowy, jest jasne już od ogłoszenia pierwszych artystów, ale czy wiedzieliście, że część występów to koncerty jubileuszowe? Zobacz, kto i co będzie świętował!

2019-07-31 14:15:00

Ratujemy i Uczymy Ratować na Pol'and'Rock Festival

Oficjalne rozpoczęcie Najpiękniejszego Festiwalu Świata dopiero jutro, ale pole festiwalowe już tętni życiem. Namiot Ratujemy i Uczymy Ratować już działa. Zobacz, co Cię tam czeka!

ZOBACZ TEŻ