Aktualności

The Rumjacks powraca na Pol'and'Rock

2020-03-09 20:04:22

 

Australijska kapela powraca na Najpiękniejszy Festiwal Świata. The Rumjacks tym razem zaprezentują swoją autorską mieszankę celtyckiej muzyki folkowej, ostrego punka i hard rocka na Małej Scenie Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą.

 

 

Kapela została założona w Sydney w 2008 roku. Rok później muzycy wydali dwie EPki: „Hung, Drawn & Portered” i „Sound as a Pound”, z kolei debiutancki album kapeli, „Gangs of New Holland”, ukazał się w 2010 roku. Zespół zaistniał na światowym rynku muzycznym za sprawą piorunującego sukcesu wideo do kawałka „Irish Pub Song” oraz dzięki trasom koncertowym – najpierw po rodzimej Australii, a potem po Europie. Kapela pojawiła się w line-upie festiwali takich jak Lowlands, Boomtown Fair, czy Mighty Sounds. Zespół nagrał i wydał dwie kolejne płyty, czyli „Sober & Godless” w 2015 roku i „Sleepin’ Rough” w 2016 roku.

 

The Rumjacks zaprezentowali swoją wybuchową mieszankę Celtyckiego folku, mocnego punka i bezkompromisowego hard rocka na Dużej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata w 2016. Nasza publiczność doceniła energię kapeli i ich zaangażowanie w kontakt z fanami. Jednak przede wszystkim, festiwalowiczom przypadła do gustu muzyka the Rumjacks. Członkowie zespołu czerpią inspirację z szybkiego, rytmicznego brzmienia irlandzkiej muzyki folkowej , które łączą z bezkompromisowym punkiem i mocnym uderzeniem hard rocka. Brzmienie kapeli przywołuje atmosferę dobrej zabawy w irlandzkim pubie i the Rumjacks potrafią przekazać radość z bycia ze sobą nawet wielusettysięcznej publice.

 

 

W 2018 roku zespół celebrował dziesięciolecie twórczości i wydał czwarty album zatytułowany „Saints Preserve Us”. Płyta, na której znalazło się 12 nowych kawałków, to krążek naładowany szaloną energią, który prezentuje kapelę u szczytu ich możliwości. Rok później zespół wydał dwa albumy nagrane na żywo, czyli krążek „Live in Athens” i „Live in London: Acoustic Sessions”, słuchając których można w pełni docenić, to, jak the Rumjacks brzmią na żywo.

 

Wielbicieli połączenia muzyku punkowej i irlandzkiego folku czeka na tegorocznym Pol’and’Rock Festival nie lada gratka, bo na Dużej Scenie zagrają giganci gatunku, bostończycy z Dropkick Murphys. Ogłoszenie występu the Rumjacks otwiera line-up Małej Sceny Najpiękniejszego Festiwalu Świata. 

 

 

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ