Aktualności

The Rumjacks powraca na Pol'and'Rock

2020-03-09 20:04:22

 

Australijska kapela powraca na Najpiękniejszy Festiwal Świata. The Rumjacks tym razem zaprezentują swoją autorską mieszankę celtyckiej muzyki folkowej, ostrego punka i hard rocka na Małej Scenie Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą.

 

 

Kapela została założona w Sydney w 2008 roku. Rok później muzycy wydali dwie EPki: „Hung, Drawn & Portered” i „Sound as a Pound”, z kolei debiutancki album kapeli, „Gangs of New Holland”, ukazał się w 2010 roku. Zespół zaistniał na światowym rynku muzycznym za sprawą piorunującego sukcesu wideo do kawałka „Irish Pub Song” oraz dzięki trasom koncertowym – najpierw po rodzimej Australii, a potem po Europie. Kapela pojawiła się w line-upie festiwali takich jak Lowlands, Boomtown Fair, czy Mighty Sounds. Zespół nagrał i wydał dwie kolejne płyty, czyli „Sober & Godless” w 2015 roku i „Sleepin’ Rough” w 2016 roku.

 

The Rumjacks zaprezentowali swoją wybuchową mieszankę Celtyckiego folku, mocnego punka i bezkompromisowego hard rocka na Dużej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata w 2016. Nasza publiczność doceniła energię kapeli i ich zaangażowanie w kontakt z fanami. Jednak przede wszystkim, festiwalowiczom przypadła do gustu muzyka the Rumjacks. Członkowie zespołu czerpią inspirację z szybkiego, rytmicznego brzmienia irlandzkiej muzyki folkowej , które łączą z bezkompromisowym punkiem i mocnym uderzeniem hard rocka. Brzmienie kapeli przywołuje atmosferę dobrej zabawy w irlandzkim pubie i the Rumjacks potrafią przekazać radość z bycia ze sobą nawet wielusettysięcznej publice.

 

 

W 2018 roku zespół celebrował dziesięciolecie twórczości i wydał czwarty album zatytułowany „Saints Preserve Us”. Płyta, na której znalazło się 12 nowych kawałków, to krążek naładowany szaloną energią, który prezentuje kapelę u szczytu ich możliwości. Rok później zespół wydał dwa albumy nagrane na żywo, czyli krążek „Live in Athens” i „Live in London: Acoustic Sessions”, słuchając których można w pełni docenić, to, jak the Rumjacks brzmią na żywo.

 

Wielbicieli połączenia muzyku punkowej i irlandzkiego folku czeka na tegorocznym Pol’and’Rock Festival nie lada gratka, bo na Dużej Scenie zagrają giganci gatunku, bostończycy z Dropkick Murphys. Ogłoszenie występu the Rumjacks otwiera line-up Małej Sceny Najpiękniejszego Festiwalu Świata. 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-03-17 14:43:30

Dzień świętego Patryka z Najpiękniejszym Festiwalem Świata

Dziś celebrujemy wszystko co irlandzkie, więc zapraszamy Was abyście razem z nami skosztowali folkowych dźwięków prosto z Najpiękniejszego Festiwalu Świata! Przygotowaliśmy dla Was kilka naszych ulubionych kawałków zainspirowanych irlandzkimi tradycjami - usiądźcie wygodnie i posłuchajcie!

2020-03-24 15:30:18

Chcemy się z Wami spotkać na #PolAndRock2020

Jako twórcy jednego z największych letnich festiwali na świecie - Pol'and'Rock Festival, nadal mamy ogromną wiarę w to, że festiwal zaplanowany na przełomie lipca i sierpnia odbędzie się. Mamy wiarę to, że setki tysięcy naszych przyjaciół będą mogły spotkać się w atmosferze miłości i przyjaźni.

2020-03-30 20:40:00

Złoty Bączek 2020 - notowanie 15

Dziś zakończyliśmy I etap Plebiscytu Złotego Bączka. Do II etapu w dniu dzisiejszym przechodzi pierwsza 10 zespołów z każdej kategorii, według poniższego notowania. Na te zespoły głosowaliście przez ostatnie 15 tygodni. Od dziś każdy głosujący ma możliwość ponownego oddania głosu w II etapie Plebiscytu.

ZOBACZ TEŻ