Aktualności

The Scratch zasila line-up Małej Sceny 29. Pol'and'Rock Festival!

2023-03-13 21:25:00

 

Miłość do tradycyjnej muzyki irlandzkiej, metalu i ducha rock'n'rolla — z tych elementów zrodził się dubliński zespół The Scratch, który dołącza do składu Małej Sceny 29. Pol'and'Rock Festival!

 

The Scratch to czteroosobowy skład z Perrystown w Dublinie, który swój styl uformował, łącząc ze sobą porywające dźwięki irlandzkiego folku i intensywność metalu. Sukces pierwszego dużego koncertu na Rory Fest w 2017 roku otworzył zespołowi drogę do festiwali i dużych koncertów na terenie całej Wielkiej Brytanii i Europy!

 

Ogłoszenie zespołu The Scratch na 29. Pol'and'Rock Festival, fot. materiały promocyjne zespołu

 

W 2019 roku ukazała się EP-ka The Whole Buzz, a także single Cúnla i Flaker, z wyraźnym rozwojem stylu i brzmienia. Wydanie The Whole Buzz jeszcze bardziej ugruntowało pozycję The Scratch jako jednego z najlepszych folk-metalowych połączeń w Irlandii i jednego z najbardziej ekscytujących akustycznych projektów z wysokoenergetycznymi gitarowymi riffami i brudnymi melodiami!

 

W 2020 roku zespół po raz pierwszy wyruszył w trasę koncertową po Wielkiej Brytanii, zagrał swoje największe koncerty w Irlandii, a także na niektórych z największych festiwali w Europie. W trakcie pandemii Covid-19, kapela wydała swój debiutancki album Couldn't Give A Rats, aby dać swoim fanom pozytywne emocje w trudnym czasie. Album spotkał się z uznaniem krytyków, zaliczając go do pierwszej dziesiątki albumów w Irlandii. The Irish Times i Hot Press nadały albumowi cztery gwiazdki i opisały go jako jeden z najodważniejszych irlandzkich debiutów ostatnich lat.

 

 

Zespół zakończył prawie w całości wyprzedaną brytyjsko-irlandzką trasę koncertową. Latem 2022 roku zagrał na prawie 20 festiwalach w Irlandii, Wielkiej Brytanii i Europie. The Scratch zagrało koncerty w legendarnych klubach, takich, jak londyński Boston Music Room czy Olympia Theater!

 

29. Pol'and'Rock Festival

29. Najpiękniejszy Festiwal Świata odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2023 r., już po raz drugi na płycie byłego lotniska Czaplinek-Broczyno w województwie zachodniopomorskim. Festiwal jest darmowy i niebiletowany. Poza The Scratch, na festiwalu zagrają też Apollo 440Spin DoctorsBiohazardCarpenter BrutNapalm DeathBrodkaDRAINWhile She Sleeps, Saint City Orchestra oraz Zalewski!
 
 
POKAŻ PODOBNE
2023-03-03 11:32:30

Stwórz z nami Festiwalową Listę Przebojów

Wyłoniliśmy kolejną piosenkę miesiąca! To już trzecia pewna pozycja na naszej Festiwalowej Liście Przebojów. Baw się razem z nami i wybierz swojego faworyta!

2023-02-06 20:50:00

Kabaret Paranienormalni rozśmieszy na 29. Pol'and'Rock Festival!

Kabaret Paranienormalni zasila skład 29. Pol'and'Rock Festival! Grupa z Jeleniej Góry występuje na polskiej scenie już ponad 18 lat. Rozśmieszają, dzielą się dobrą energią i co najważniejsze — gdy mogą, to pomagają innym!

2023-03-06 21:15:00

Zapraszamy do tańca! Saint City Orchestra zasila skład Małej Sceny

Klimatyczne irlandzkie brzmienia i porywający folk-rock! Saint City Orchestra - zespół pochodzący z malowniczych stron wschodniej Szwajcarii - dołącza do line-upu Małej Sceny 29. Najpiękniejszego Festiwalu Świata!

ZOBACZ TEŻ