Aktualności

The Scratch zasila line-up Małej Sceny 29. Pol'and'Rock Festival!

2023-03-13 21:25:00

 

Miłość do tradycyjnej muzyki irlandzkiej, metalu i ducha rock'n'rolla — z tych elementów zrodził się dubliński zespół The Scratch, który dołącza do składu Małej Sceny 29. Pol'and'Rock Festival!

 

The Scratch to czteroosobowy skład z Perrystown w Dublinie, który swój styl uformował, łącząc ze sobą porywające dźwięki irlandzkiego folku i intensywność metalu. Sukces pierwszego dużego koncertu na Rory Fest w 2017 roku otworzył zespołowi drogę do festiwali i dużych koncertów na terenie całej Wielkiej Brytanii i Europy!

 

Ogłoszenie zespołu The Scratch na 29. Pol'and'Rock Festival, fot. materiały promocyjne zespołu

 

W 2019 roku ukazała się EP-ka The Whole Buzz, a także single Cúnla i Flaker, z wyraźnym rozwojem stylu i brzmienia. Wydanie The Whole Buzz jeszcze bardziej ugruntowało pozycję The Scratch jako jednego z najlepszych folk-metalowych połączeń w Irlandii i jednego z najbardziej ekscytujących akustycznych projektów z wysokoenergetycznymi gitarowymi riffami i brudnymi melodiami!

 

W 2020 roku zespół po raz pierwszy wyruszył w trasę koncertową po Wielkiej Brytanii, zagrał swoje największe koncerty w Irlandii, a także na niektórych z największych festiwali w Europie. W trakcie pandemii Covid-19, kapela wydała swój debiutancki album Couldn't Give A Rats, aby dać swoim fanom pozytywne emocje w trudnym czasie. Album spotkał się z uznaniem krytyków, zaliczając go do pierwszej dziesiątki albumów w Irlandii. The Irish Times i Hot Press nadały albumowi cztery gwiazdki i opisały go jako jeden z najodważniejszych irlandzkich debiutów ostatnich lat.

 

 

Zespół zakończył prawie w całości wyprzedaną brytyjsko-irlandzką trasę koncertową. Latem 2022 roku zagrał na prawie 20 festiwalach w Irlandii, Wielkiej Brytanii i Europie. The Scratch zagrało koncerty w legendarnych klubach, takich, jak londyński Boston Music Room czy Olympia Theater!

 

29. Pol'and'Rock Festival

29. Najpiękniejszy Festiwal Świata odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2023 r., już po raz drugi na płycie byłego lotniska Czaplinek-Broczyno w województwie zachodniopomorskim. Festiwal jest darmowy i niebiletowany. Poza The Scratch, na festiwalu zagrają też Apollo 440Spin DoctorsBiohazardCarpenter BrutNapalm DeathBrodkaDRAINWhile She Sleeps, Saint City Orchestra oraz Zalewski!
 
 
POKAŻ PODOBNE
2023-07-11 10:00:00

Muzyczne ASP od podszewki

Nie ma festiwalu bez muzyki, a muzyki bez ludzi, którzy ją tworzą. Dlatego też dziś zapraszamy na kolejną część opowieści o spotkaniach na Akademii Sztuk Przepięknych. To będzie słów kilka o rozmowach z ludźmi tworzącymi świat muzyki.

2023-06-30 11:45:00

(re)Odkryj Małą Scenę (tylko z nazwy!) Pol'and'Rock Festival!

Mała Scena to festiwalowe serce, bijące w rytm nieodkrytych i wyjątkowych brzmień. To magiczne miejsce jest zarówno platformą dla młodych talentów, jak i przestrzenią dla legendarnych wyjadaczy.

2023-07-17 17:55:00

29. Pol'and'Rock Festival - jaki będzie?

17 dni do Najpiękniejszego Festiwalu Świata i nieco ponad 14 dni do momentu, gdy będziemy mogli spotkać się na lotnisku Czaplinek-Broczyno. Odliczacie? Oto wszystko, co powinniście wiedzieć przed przyjazdem na Pol'and'Rock Festival!

ZOBACZ TEŻ