Aktualności

Tides from Nebula wystąpi na ASP

2021-06-14 14:26:32

Zespól Tides from Nebula został założony na początku 2008 roku. Zaledwie w ciągu jednego roku powstało prawie 50 minut energetycznej, przestrzennej i, przede wszystkim, bardzo emocjonalnej gitarowej muzyki instrumentalnej, która złożyła się na ich debiutancki album

Pierwszy krążek kapeli, czyli album "Aura’"został wydany w marcu 2009 roku i od razu został bardzo entuzjastycznie odebrany zarówno przez krytyków jak i słuchaczy Debiutancki krążek zebrał bardzo wysokie noty w prasie polskiej jak i zagranicznej. Drugi album kapeli, “Earthshine”, powstał we współpracy ze Zbigniewem Preisnerem. Kapela rozwinęła się pod kątem produkcji, i ich drugie wydawnictwo imponowało głębią i przestrzennością brzmień. Przy produkcji trzeciego krążka kapeli, “Eternal Movement”, Tides from Nebula współpracowali z Christerem Andre Cederberem. Trio ma też na koncie wydawnictwo z muzyką nagraną live, czyli “Live Sessions” z 2014 roku. W 2016 roku ukazał się czwarty album zespołu, "Safehaven",nagrany w należącym do zespołu studio. Najnowszy krążek kapeli, pochodzący z 2019 roku "From Voodoo to Zen", uplasował się w pierwszej dziesiątce najlepszych płyt roku według "Teraz Rocka". 

Brzmienie Tides from Nebula to pełne napięcia, elektryzujące dźwięki, które zabierają słuchacza na podróż po niezwykłym muzycznym krajobrazie. Twórczość warszawskiego trio może przywodzić na myśl utwory gigantów elektronicznego, ambienetowego grania spod znaku Sigur Ros czy Mogwai, jednak muzycy tworzą muzykę innowacyjną, różnorodną. Tides from Nebula buduje w słuchaczu emocje i wrażenia polegając na samych dźwiękach instrumentów, a nie na sile słów piosenek czy głosie wokalisty. Utwory Tides from Nebula to kawałki w pełni akustyczne, co sprawia, że każdy słuchający może indywidualnie odbierać przekaz stojący za utworami kapeli. Publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata miała okazję doświadczyć muzyki Tides from Nebula podczas koncertu kapeli na nocnej scenie ASP w 2018 roku. 

Do tej pory Tides from Nebula grało z takimi zespołami jak This Will Destroy You, Blindead, Oceansize, Caspian, Pure Reason Revolution, pg.lost, At The Soundawn, Minsk, czy Constants.  We wrześniu 2009 trio odbyło trasę z Caspian oraz God Is An Astronaut, która była największym wydarzeniem post-rockowym w naszym kraju.

Kapela koncertuje nie tylko w Europie, ale ma też na koncie występy w Indiach czy w Rosji.

 

Tides from Nebula. fot. materiały prasowe zespołu 

POKAŻ PODOBNE
2022-12-05 21:40:00

Poznaliśmy kolejne zespoły, które zagrają podczas finałowego koncertu w Warszawie!

W audycji Zaraz Będzie Ciemno, Jurek Owsiak ogłosił kolejne zespoły, które zagrają 29 stycznia 2023 roku na Placu Bankowym w Warszawie! Do składu dołączają: Blenders, Kashell, Żurkowski i Dziwna Wiosna!

2023-01-09 21:50:00

Carpenter Brut zasila line-up Pol'and'Rock Festival 2023!

Cztery lata i 130 występów w ramach trasy the Leather Patrol później, Carpenter Brut wraca do koncertowania z drugą częścią trylogii — the Leather Terror Tour! Artysta wystąpi także na Dużej Scenie Pol'and'Rock Festival 2023!

2023-02-01 16:25:00

Końcówka pierwszego etapu Złotego Bączka już 6 lutego!

Zbliżamy się do końcówki pierwszego etapu plebiscytu Złotego Bączka 2023! Zachęcamy do zagłosowania na ulubionych artystów wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji! Pierwszy etap Złotego Bączka zamyka się 6 lutego.

ZOBACZ TEŻ