Aktualności

To jest festiwal nas wszystkich! Pomóż i wpłać na sprzątanie terenu!

2022-05-12 14:25:37

Tuż przed Światowym Dniem Bez Śmiecenia Fundacja WOŚP zapoczątkowała akcję związaną ze sprzątaniem terenu Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Każdy może dorzucić swoją "cegiełkę" i dokonać wpłaty, która przeznaczona zostanie na uporządkowanie terenu. 

 

Dokonaj wpłaty na sprzątanie festiwalu

 

Wolontariusz Pokojowego Patrolu rozdający worki w ramach akcji Zaraz Będzie Czysto, fot. Marcin Michoń

 

Pol'and'Rock Festival to podziękowanie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla wszystkich wspierających Finał WOŚP, to także festiwal, który uczestnicy tworzą wspólnie z organizatorem, a jednym z przejawów tego podejścia jest zapoczątkowana kilka lat temu akcja Zaraz Będzie Czysto. Festiwalowicze zachęcani są do sprzątania po sobie, ograniczenia liczby generowanych odpadów oraz segregowania i przekazywania do specjalnych punktów na terenie wydarzenia tych śmieci, które można przetworzyć.
 
Zaraz Będzie Czysto na 28. Pol'and'Rock Festival można również wesprzeć dokonując wpłaty środków, które Fundacja przeznaczy na sprzątanie festiwalu, m.in. zakup kilkudziesięciu tysięcy worków na śmieci. 

 

Zaraz Będzie Czysto! Zrobimy to wszyscy razem, wyzwanie ogromne, ale zacznijmy od… kilkudziesięciu tysięcy worków. Potrzeba na to 40 800 złotych. Uda nam się zebrać! Ruszamy! Kolejnymi wyzwaniami będą kontenery. Zróbmy to wszyscy razem!

zachęca Jurek Owsiak, pomysłodawca i organizator Pol'and'Rock  Festival

 

 

Zaraz Będzie Czysto na Pol’and’Rock Festival

28. Pol'and'Rock Festival to już kolejny event, na którym Fundacja WOŚP zwraca uwagę na aspekt produkcji śmieci i sprzątania terenu wydarzenia.

Pierwszy raz Zaraz Będzie Czysto odbyło się w 2018 roku. Aż 94% uczestników festiwalu dowiedziało się wówczas o akcji z mediów społecznościowych. Propagowanie ekologicznych działań na festiwalu zauważone zostało również przez Związek Firm Public Relations, który przyznał Fundacji WOŚP Srebrnego Spinacza w kategorii social media.

W 2019 roku śmieci można było zostawić w 157 lokalizacjach na terenie festiwalu, w tym w punktach segregacji śmieci, skupie śmieci, recyklomatach w strefach PreZero i Województwa Lubuskiego. 
 
 
Jeden z punktów odbioru śmieci na terenie 27. Pol'and'Rock Festival, fot. Lucyna Lewandowska
 
 
Na 27. Pol'and'Rock Festival, w 2021 roku, na terenie wydarzenia usytuowano 21 punktów odbioru odpadów, a każdy uczestnik otrzymywał specjalny worek na śmieci.

 

POKAŻ PODOBNE
2022-07-19 14:23:03

Jak dobrze znów być na Pomorzu Zachodnim

Odliczanie do startu 28. Pol’and’Rock Festival wkracza w finałową fazę. Na pewno już czujecie przypływ pozytywnej energii i rosnącą ciekawość, co nas czeka na miejscu. Od 4 sierpnia na terenie lotniska Czaplinek - Broczyno, w festiwalowym miasteczku, będzie działać specjalna strefa wypoczynku i zabawy przygotowana przez Pomorze Zachodnie.

2022-07-04 20:50:00

Neo-Nówka wraca na Najpiękniejszy Festiwal Świata!

Tradycji stanie się zadość i najbliższy festiwal rozpoczniemy od... kabaretu! Na scenie Akademii Sztuk Przepięknych zaprezentuje się doskonale znana polandrockowej publiczności Neo-Nówka.

2022-07-11 20:20:00

Janina Bąk i Piotr Jacoń o sytuacji osób LGBTQ+

Prawo do bycia sobą - o tożsamości, miłości i potrzebie wsparcia osób LGBTQ+ - spotkanie pod takim hasłem, z udziałem Janiny Bąk i Piotra Jaconia, odbędzie się w ramach tegorocznej Akademii Sztuk Przepięknych.

ZOBACZ TEŻ