Aktualności

To jest festiwal nas wszystkich! Pomóż i wpłać na sprzątanie terenu!

2022-05-12 14:25:37

Tuż przed Światowym Dniem Bez Śmiecenia Fundacja WOŚP zapoczątkowała akcję związaną ze sprzątaniem terenu Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Każdy może dorzucić swoją "cegiełkę" i dokonać wpłaty, która przeznaczona zostanie na uporządkowanie terenu. 

 

Dokonaj wpłaty na sprzątanie festiwalu

 

Wolontariusz Pokojowego Patrolu rozdający worki w ramach akcji Zaraz Będzie Czysto, fot. Marcin Michoń

 

Pol'and'Rock Festival to podziękowanie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla wszystkich wspierających Finał WOŚP, to także festiwal, który uczestnicy tworzą wspólnie z organizatorem, a jednym z przejawów tego podejścia jest zapoczątkowana kilka lat temu akcja Zaraz Będzie Czysto. Festiwalowicze zachęcani są do sprzątania po sobie, ograniczenia liczby generowanych odpadów oraz segregowania i przekazywania do specjalnych punktów na terenie wydarzenia tych śmieci, które można przetworzyć.
 
Zaraz Będzie Czysto na 28. Pol'and'Rock Festival można również wesprzeć dokonując wpłaty środków, które Fundacja przeznaczy na sprzątanie festiwalu, m.in. zakup kilkudziesięciu tysięcy worków na śmieci. 

 

Zaraz Będzie Czysto! Zrobimy to wszyscy razem, wyzwanie ogromne, ale zacznijmy od… kilkudziesięciu tysięcy worków. Potrzeba na to 40 800 złotych. Uda nam się zebrać! Ruszamy! Kolejnymi wyzwaniami będą kontenery. Zróbmy to wszyscy razem!

zachęca Jurek Owsiak, pomysłodawca i organizator Pol'and'Rock  Festival

 

 

Zaraz Będzie Czysto na Pol’and’Rock Festival

28. Pol'and'Rock Festival to już kolejny event, na którym Fundacja WOŚP zwraca uwagę na aspekt produkcji śmieci i sprzątania terenu wydarzenia.

Pierwszy raz Zaraz Będzie Czysto odbyło się w 2018 roku. Aż 94% uczestników festiwalu dowiedziało się wówczas o akcji z mediów społecznościowych. Propagowanie ekologicznych działań na festiwalu zauważone zostało również przez Związek Firm Public Relations, który przyznał Fundacji WOŚP Srebrnego Spinacza w kategorii social media.

W 2019 roku śmieci można było zostawić w 157 lokalizacjach na terenie festiwalu, w tym w punktach segregacji śmieci, skupie śmieci, recyklomatach w strefach PreZero i Województwa Lubuskiego. 
 
 
Jeden z punktów odbioru śmieci na terenie 27. Pol'and'Rock Festival, fot. Lucyna Lewandowska
 
 
Na 27. Pol'and'Rock Festival, w 2021 roku, na terenie wydarzenia usytuowano 21 punktów odbioru odpadów, a każdy uczestnik otrzymywał specjalny worek na śmieci.

 

POKAŻ PODOBNE
2022-05-02 10:38:26

Od zgłoszenia po zaproszenie na festiwal - znamy laureatów Eliminacji

Aż 9 spośród 513 zespołów zgłoszonych do Eliminacji do Pol'and'Rock Festival spełni swoje marzenie i zagra na najbliższej edycji wydarzenia, za którym stoi Fundacja WOŚP. Znamy laureatów konkursu, w którym w minionych latach triumfowali m.in. Enej, Kwiat Jabłoni i Nocny Kochanek.

2022-05-02 21:35:00

Bestialsko dobry rock - GWAR na Pol'and'Rock

Koncerty, ktore wyglądają jak rozgrywające się na żywo sceny z goteskowych horrorów i międzyplanetarnych walk między armiami pozaziemskich potworów, do których często dołączają karykaturalnie przedstawione postaci z ziemskiej historii i współczesności oraz mocna muzyka z pogranicza hard rocka i metalu to znaki rozpoznawcze kapeli GWAR. Amerykańska kapela wystąpi na 28. Pol'and'Rock Festival.

2022-04-26 08:44:42

Trzecie Notowanie Złotego Bączka 2021

Dowiedz się, kto ma na tym etapie konkurencji ma szansę na to, by wystąpić na nadchodzącym Festiwalu w Czaplinku!

ZOBACZ TEŻ
nota prawna