Aktualności

To już 10. festiwalowa gitara od Szymona Chwalisza!

2021-07-27 21:38:29

 

No i gitara! ✌

Po raz kolejny Szymon Chwalisz zmalował dla nas festiwalową gitarę! Ta tradycja trwa już od dziesięciu lat, od kiedy w 2011 roku Szymon przekazał na licytację podczas 19. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy swoje pierwsze muzyczne dzieło sztuki. Od tamtej pory pięknie malowane gitary stały się już tradycją!

Szymon Chwalisz – malarz, grafik, ilustrator, designer, od lat wyspecjalizowany w technice aerografu, której używa m.in. do ozdabiania festiwalowych gita, a także m.in. kasków najsłynniejszych polskich rajdowców, skoczków narciarskich czy żużlowców. Dzięki jego gitarom udało się zebrać ponad 300 000 złotych dla WOŚP! ♡

 

 Szymon Chwalisz prezentuje gitarę na scenie Akademii Sztuk Przepięknych. fot. Paweł Krupka

 

 

 

 

Czyje podobizny zobaczymy na tegorocznej gitarze?

Jak co roku gitara została ozdobiona portretami osobistości Najpiękniejszego Festiwalu Świata!
Tym razem są to goście Akademii Sztuk Przepięknych – Andrzej Chyra, Arkadiusz Jakubik oraz Jakobe Mansztajn z Make Life Harder, a także goście Dużej Sceny – Kasia Kowalska i Adam Nowak z zespołu Raz, Dwa, Trzy.

 

Przód gitary z podobiznami Arkadiusza Jakubika, Kasi Kowalskiej oraz Andrzeja Chyry (z autografem) trzymany przez Szymona Chwalisza. fot. Paweł Krupka.


 

Jubileuszowa gitara na wyjątkowym Festiwalu i jubileuszowym Finale!

Jak nakazuje tradycja, nasi goście będą mieli okazję złożyć autografy na gitarze ze swoimi podobiznami! A jaki czeka ją los po tegorocznej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata? Gitara zostanie przekazana na licytację podczas jubileuszowego, 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Będzie można wylicytować ją na aukcjach Allegro dla WOŚP.

Jesteście ciekawi, za jakie kwoty licytowano ją w poprzednich latach?
Podczas 25. Finału gitarę pomalowaną przez Szymona wylicytowano za 50 100 zł!
Rok później, gitara Slasha z Guns N’ Roses osiągnęła wartość 60 200 zł!
Podczas tegorocznego, 29. Finału gitara została wylicytowana za rekordową kwotę 70 100 zł!

Gitara przygotowana na 27. Pol’and’Rock Festival to PRS Santana. Jej korpus i gryf wykonane są z mahoniu, podstrunnica z palisandru, natomiast płyta wierzchnia z klonu z warstwą wierzchnią z klonu falistego. Jaką kwotę osiągnie to niezwykłe dzieło w tym roku?? Dowiemy się już w styczniu podczas 30. Finału WOŚP!

 

 

Tył gitary z podobiznami Adama Nowaka oraz Jakobe Mansztajna. fot. Szymon Chwalisz.

 

 

Foka – Paulina Anna Studniczka

 

 

POKAŻ PODOBNE
2021-07-26 15:33:28

Pobierz aplikację Pol’and’Rock i nie przegap żadnego koncertu!

Jak co roku razem z Play przygotowujemy aplikację mobilną ze wszystkimi niezbędnymi informacjami. Kiedy gra Dżem? Kim jest Morgane Ji? Jakie atrakcje czekają na festiwalowiczów w strefach partnerów? Wszystkie odpowiedzi na te i inne pytania możesz mieć zawsze pod ręką!

2021-07-23 15:13:49

Co musisz wiedzieć o 27. Pol'and'Rock Festival? 10 najważniejszych faktów

Do 27. edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata pozostało już tylko 6 dni! W jednym miejscu zbieramy dla Was 10 najważniejszych informacji o tegorocznym Festiwalu. Zapoznajcie się z nimi niezależnie od tego, czy będziecie z nami na Lotnisku Makowice-Płoty, czy planujecie oglądać transmisję online z wydarzenia. No to zaczynamy! Zobaczcie, co musicie wiedzieć o 27. Pol'and'Rock Festival!

2021-07-28 22:50:49

Zaczęliśmy od śmiechu! 20-lecie Neonówki na Pol'and'Rock Festival

Czy można wyobrazić sobie urodziny spędzone lepiej, niż na Najpiękniejszym Festiwalu Świata? Właśnie tak swoje 20-lecie świętował kabaret Neo-Nówka, który rozpoczął 27. edycję Pol’and’Rock Festival swoim występem na ASP. To było wyjątkowe, pełne śmiechu otwarcie Festiwalu!

ZOBACZ TEŻ