Aktualności

To już 10. festiwalowa gitara od Szymona Chwalisza!

2021-07-27 21:38:29

 

No i gitara! ✌

Po raz kolejny Szymon Chwalisz zmalował dla nas festiwalową gitarę! Ta tradycja trwa już od dziesięciu lat, od kiedy w 2011 roku Szymon przekazał na licytację podczas 19. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy swoje pierwsze muzyczne dzieło sztuki. Od tamtej pory pięknie malowane gitary stały się już tradycją!

Szymon Chwalisz – malarz, grafik, ilustrator, designer, od lat wyspecjalizowany w technice aerografu, której używa m.in. do ozdabiania festiwalowych gitar, a także m.in. kasków najsłynniejszych polskich rajdowców, skoczków narciarskich czy żużlowców. Dzięki jego gitarom udało się zebrać ponad 300 000 złotych dla WOŚP! ♡

 

 Szymon Chwalisz prezentuje gitarę na scenie Akademii Sztuk Przepięknych. fot. Paweł Krupka

 

 

 

 

Czyje podobizny zobaczymy na tegorocznej gitarze?

Jak co roku gitara została ozdobiona portretami osobistości Najpiękniejszego Festiwalu Świata!
Tym razem są to goście Akademii Sztuk Przepięknych – Andrzej Chyra, Arkadiusz Jakubik oraz Jakobe Mansztajn z Make Life Harder, a także goście Dużej Sceny – Kasia Kowalska i Adam Nowak z zespołu Raz, Dwa, Trzy.

 

Przód gitary z podobiznami Arkadiusza Jakubika, Kasi Kowalskiej oraz Andrzeja Chyry (z autografem) trzymany przez Szymona Chwalisza. fot. Paweł Krupka.


 

Jubileuszowa gitara na wyjątkowym Festiwalu i jubileuszowym Finale!

Jak nakazuje tradycja, nasi goście będą mieli okazję złożyć autografy na gitarze ze swoimi podobiznami! A jaki czeka ją los po tegorocznej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata? Gitara zostanie przekazana na licytację podczas jubileuszowego, 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Będzie można wylicytować ją na aukcjach Allegro dla WOŚP.

Jesteście ciekawi, za jakie kwoty licytowano ją w poprzednich latach?
Podczas 25. Finału gitarę pomalowaną przez Szymona wylicytowano za 50 100 zł!
Rok później, gitara Slasha z Guns N’ Roses osiągnęła wartość 60 200 zł!
Podczas tegorocznego, 29. Finału gitara została wylicytowana za rekordową kwotę 70 100 zł!

Gitara przygotowana na 27. Pol’and’Rock Festival to PRS Santana. Jej korpus i gryf wykonane są z mahoniu, podstrunnica z palisandru, natomiast płyta wierzchnia z klonu z warstwą wierzchnią z klonu falistego. Jaką kwotę osiągnie to niezwykłe dzieło w tym roku?? Dowiemy się już w styczniu podczas 30. Finału WOŚP!

 

 

Tył gitary z podobiznami Adama Nowaka oraz Jakobe Mansztajna. fot. Szymon Chwalisz.

 

 

Foka – Paulina Anna Studniczka

 

 

POKAŻ PODOBNE
2023-07-19 17:00:00

Ostatnie dni zapisów na Bieg "Policz się z cukrzycą"

Gotowi na wyzwanie? Po raz pierwszy w historii realizujemy festiwalowy Bieg "Policz się z cukrzycą". Dla tych, którzy chcą pokonać dystans 3250 metrów - biegnąc, truchtając, spacerując - to już ostatni moment. Zgłoszenia trwają do 23 lipca.

2023-07-14 15:25:00

Nowość w SiemaShopie! Winylowe wydanie koncertu Sztywnego Pala Azji

Dołącz do szeregów miłośników rocka i kolekcjonerów muzycznych perełek! Z radością przedstawiamy winylowe wydanie koncertu Sztywnego Pala Azji, który zarejestrowany został na 28. Pol’and’Rock Festival.

2023-07-05 16:00:00

Biegiem do zapisów na Bieg "Policz się z cukrzycą"!

Unikalne połączenie muzyki, radości i solidarności nabiera tempa przed 29. Pol'and'Rock Festival, gdzie po raz pierwszy w historii odbędzie się festiwalowy Bieg "Policz się z cukrzycą". Mamy zarezerwowanych już prawie połowę ze wszystkich 3250 dostępnych miejsc!

ZOBACZ TEŻ