Aktualności

Tradycyjnie na ASP zagości Wioska Policyjna

2017-06-16 10:47:46

Działania Profilaktyczne pn. „Wioska Policyjna 2017”  to przedsięwzięcie realizowane w trakcie 23. Przystanku Woodstock pod hasłem „Kręci mnie BEZPIECZEŃSTWO”.  W ramach Działań przygotowany zostanie „Sektor INFORMACYJNY” oraz Sektor „Profilaktyka i TY”.

W „Sektorze INFORMACYJNYM” udzielana będzie informacja na temat zjawisk patologicznych tj. handel ludźmi, przemoc  i cyberprzemoc oraz alkoholizm, narkomania, demoralizacja nieletnich. Na potrzeby Działań uruchomiony zostanie punkt promocyjny niemieckiej Policji Landu Brandenburgi i stoisko Pełnomocnika Komendanta Wojewódzkiego Policji ds. Ochrony Praw Człowieka. Na prośbę woodstockowiczów będą prowadzone badania trzeźwości.

 

W „Wiosce Policyjnej” przeprowadzone zostaną również konkurs:  na hasło dot. przeciwdziałania przemocy oraz konkurs na plakat dot. przeciwdziałania przemocy rówieśniczej i konkurs graffiti
dot. bezpieczeństwa na Woodstocku pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

 

Ponadto Woodstockowicze wypowiedzą się anonimowo  w ankiecie na temat bezpieczeństwa na Przystanku Woodstock, uzależnieniach i oferty „Wioski Policyjnej 2017”.    

 

W drugim sektorze „Profilaktyka i TY” ekspert Tarnowskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Ofiar Przemocy przeprowadzi dla uczestników Festiwalu warsztaty z kontroli złości i efektywnej komunikacji dla młodych osób eksperymentujących z alkoholem pn. „TRZEŹWE EMOCJE = TRZEŹWA KOMUNIKACJA”. Ponadto Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii w Gorzowie zrealizuje Projekt „Żywa Biblioteka” – działanie w którym Woodstockowicze będą mogli „wypożyczyć” do rozmowy przedstawicieli różnych grup społecznych/mniejszości (tj. homoseksualistę/kę, rodzica homoseksualisty, księdza, osoby niepełnosprawne itp.).

 


„Wioska Policyjna 2017” realizowana jest przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. przy współudziale Policji niemieckiej z Brandenburgii, Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Gorzowie Wlkp. i  Tarnowskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Ofiar Przemocy. 

POKAŻ PODOBNE
2018-03-09 14:00:39

Chris Niedenthal na ASP

Drugim już gościem ASP będzie autor najsłynniejszego zdjęcia stanu wojennego - Chris Niedenthal!

2018-02-05 14:59:54

The Inspector Cluzo na Dużej Scenie Przystanku Woodstock!

Po porywających występach w 47 krajach świata, niezwykle żywiołowy duet muzyków - farmerów wystąpi na Dużej Scenie Przystanku Woodstock! To będzie ich pierwszy występ w Polsce i wspaniałe okazja by świętować 10-lecie zespołu!

2018-03-05 11:30:53

Pierwszy gość Akademii Sztuk Przepięknych 2018

Jak osiągać swoje marzenia i żyć aktywnie? Pierwszym gościem Akademii Sztuk Przepięknych w 2018 roku będzie Jerzy Górski!

ZOBACZ TEŻ
nota prawna
nota prawna