Aktualności

Urszula na Najpiękniejszej Domówce Świata

2020-06-29 15:52:04

 

Urszula zadebiutowała w 1977 roku, jednak prawdziwy przełom w karierze artystki nadszedł w 1982 roku, gdy nawiązała współpracę z Budką Suflera. Romuald Lipko, lider kapeli, skomponował dla młodej wokalistki kilka utworów, które słały się przebojami, czyli “Fatamorganę’82”, “Bogowie i demony”, czy elektryzujący, zainspirowany rockiem psychodelicznym kawałek “Luz Blues w niebie same dziury”. Kolejny rok przyniósł niekwestionowany, ponadczasowy hit w dorobku Urszuli, liryczną, o charakterystycznej linii melodyjnej balladę, “Dmuchawce, latawce, wiatr”. W latach 80. Urszula dynamicznie rozwijała swoją karierę — koncertowała z Budką Suflera, tworzyła muzykę solową i zadebiutowała na srebrnym ekranie. 

 

Urszula kontynuowała poszukiwania artystyczne — wyjazd do Stanów Zjednoczonych przyniósł fascynację mocniejszymi brzmieniami. Wokalistka wróciła na polską scenę muzyczną w prawdziwe imponującym stylu. W 1996 roku wydała płytę “Biała Droga”, która ugruntowała jej pozycję jako ikony muzyki rockowej. Piosenki “Na sen”, “Konik na biegunach”, czy “Niebo dla ciebie” to mocne rockowe utwory unurzane w charakterystycznej dla twórczości Urszuli wrażliwości. 

 

 

Trudno jest na jednym tchem wymienić wszystkie przeboje Urszuli, która z niezmienną od lat pasją podchodzi zarówno do tworzenia muzyki, jak i do koncertowania. Piosenkarka ma w dorobku 10 albumów studyjnych, 4 krążki koncertowe, w tym nagranie jej poruszającego występu na Nocnej Scenie Akademii Sztuk Przepięknych z 2015 roku, podczas którego piosenkarka zabrała festiwalową publikę w rockową podróż do początków Przystanku Woodstock.

 

W tym roku Urszula wystąpi podczas wyjątkowej, internetowej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata, a jej koncert będzie można obejrzeć, między innymi, live na Facebooku Pol’and’Rock i na kanale Kręcioła.TV na YuTube na całym świecie. Wokalistka zagra live ostatniego dnia festiwalu. 

 

Urszula. fot. materiały prasowe artystki.

POKAŻ PODOBNE
2020-05-25 14:30:06

Ewa Ewart z wizytą na Pol'and'Rock Festival

Jedna z najbardziej cenionych autorek dokumentów zagości na Akademii Sztuk Przepięknych w ramach 26. Pol’and’Rock Festival. Spotkanie odbędzię się 30 lipca i podobnie jak cały festiwal będzie dostępne online.

2020-05-26 20:51:14

Złoty Bączek 2020 - notowanie 23

Złoty Bączek to nagroda publiczności dla najlepszego zespołu występującego na scenie Pol’and’Rock Festival. W Plebiscycie Złotego Bączka biorą udział wszystkie zespoły, które wystąpiły na Dużej i Małej Scenie Festiwalu oraz Scenie ASP.

2020-05-29 11:01:56

Domowa Orkiestra na żywo prosto z siedziby WOŚP!

Domowa Orkiestra - od dziś na żywo! 76. odcinek internetowego programu Jurka Owsiaka rozpoczyna serię programów transmitowanych na żywo. To preludium Najpiękniejszej Domówki Świata, czyli 26. edycji Pol’and’Rock Festival, która odbędzie się online.

ZOBACZ TEŻ
nota prawna