Aktualności

Urszula z gościem na Najpiękniejszej Domówce Świata

2020-06-29 15:52:04

 

Urszula zadebiutowała w 1977 roku, jednak prawdziwy przełom w karierze artystki nadszedł w 1982 roku, gdy nawiązała współpracę z Budką Suflera. Romuald Lipko, lider kapeli, skomponował dla młodej wokalistki kilka utworów, które słały się przebojami, czyli “Fatamorganę’82”, “Bogowie i demony”, czy elektryzujący, zainspirowany rockiem psychodelicznym kawałek “Luz Blues w niebie same dziury”. Kolejny rok przyniósł niekwestionowany, ponadczasowy hit w dorobku Urszuli, liryczną, o charakterystycznej linii melodyjnej balladę, “Dmuchawce, latawce, wiatr”. W latach 80. Urszula dynamicznie rozwijała swoją karierę — koncertowała z Budką Suflera, tworzyła muzykę solową i zadebiutowała na srebrnym ekranie. 

 

Urszula kontynuowała poszukiwania artystyczne — wyjazd do Stanów Zjednoczonych przyniósł fascynację mocniejszymi brzmieniami. Wokalistka wróciła na polską scenę muzyczną w prawdziwe imponującym stylu. W 1996 roku wydała płytę “Biała Droga”, która ugruntowała jej pozycję jako ikony muzyki rockowej. Piosenki “Na sen”, “Konik na biegunach”, czy “Niebo dla ciebie” to mocne rockowe utwory unurzane w charakterystycznej dla twórczości Urszuli wrażliwości. 

 

 

Trudno jest na jednym tchem wymienić wszystkie przeboje Urszuli, która z niezmienną od lat pasją podchodzi zarówno do tworzenia muzyki, jak i do koncertowania. Piosenkarka ma w dorobku 10 albumów studyjnych, 4 krążki koncertowe, w tym nagranie jej poruszającego występu na Nocnej Scenie Akademii Sztuk Przepięknych z 2015 roku, podczas którego piosenkarka zabrała festiwalową publikę w rockową podróż do początków Przystanku Woodstock.

 

W tym roku Urszula z gościnnym udziałem Felicjana Andrzejczaka wystąpi podczas wyjątkowej, internetowej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata, a jej koncert będzie można obejrzeć, między innymi, live na Facebooku Pol’and’Rock i na kanale Kręcioła.TV na YuTube na całym świecie. Wokalistka ze swoim gościem zagra live ostatniego dnia festiwalu. 

 

Urszula. fot. materiały prasowe artystki.

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-07-02 15:03:33

Przybył na Pol'and'Rock Online

Za muzycznym projektem Przybył stoi utalentowany gitarzysta i wokalista, Sławomir Bartłomiej Przybył, do którego dołączyli instrumentaliści z Wielkopolski, by wspólnie stworzyć nietuzinkowy zespół, czerpiący z tradycji polskiej piosenki autorskiej.

2020-07-09 15:07:03

Cała Domówka zanuci przeboje Elektrycznych Gitar

Kapela rockowa z mocnym humorystycznym sznytem. Elektryczne Gitary kształtują polską scenę muzyczną od 1989 roku i trudno jest znaleźć wielbiciela muzyki, który nie zna choć jednego z wpadających w ucho przebojów kapeli.

2020-07-03 14:41:54

3 najczęściej oglądane rozmowy Akademii Sztuk Przepięknych

Już za miesiąc będziemy świętować ostatni dzień 26 Pol’and’Rock Festival, dlatego przygotowaliśmy Wam kilka wspominek z zeszłorocznego festiwalu. Dzisiaj skupimy się nad wspaniałymi, wyjątkowymi rozmowami, jakie mają miejsce co roku na wzgórzu ASP, a w tym roku podczas Najpiękniejszej Domówki Świata.

ZOBACZ TEŻ