Aktualności

Voo Voo na Rockowej Scenie Antyradia

2020-11-06 12:31:25
Po raz kolejny festiwalowy występ został wyróżniony przez Antyradio i już dzisiaj wieczorem na antenie będzie można posłuchać koncertu Voo Voo z 2009 roku z Przystanku Woodstock! 


 

Dzisiejsze spotkanie będzie zwieńczeniem tygodnia poświęconemu zespołowi, który aż 5-krotnie gościł na scenie najpiękniejszego festiwalu świata. Za każdym razem w innym, wspaniałym stylu wracali, a festiwalowa społeczność zawsze bardzo pozytywnie przyjmowała ich obecność. Próba zaszufladkowania brzmienia Voo Voo nie jest łatwa, ich muzyka jest zróżnicowana. W kategorii gatunku można określić jako połączenie jazzu, rocka i folku. 


Z okazji ich 25-lecia zespołu w 2015 roku powstała płyta pełna wyjątkowych koncertów tej grupy na scenie Przystanku Woodstock z 2004 i 2009 roku. Koncert z 2004 roku to mieszanka jazzu, transu i gitarowych improwizacji, zaś w roku 2009 Voo Voo zafundowało półmilionowej, woodstockowej publiczności powrót do surowego rock'n'rolla lat 80-tych.

 

fot. Robert Grablewski

 


Voo Voo to również przyjaciele Fundacji WOŚP, ich aranżacja z 1998 r., którą stworzyli wspólnie z grupą Jafia Namuel roku stała się najbardziej kojarzącą z orkiestrowym graniem melodią.

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ