Aktualności

W zdrowym ciele rock’n’rollowy duch!

2020-07-31 12:44:00

 

Najpiękniejsza Domówka Świata to prawie 70-godzinny maraton pełen muzyki i inspirujących spotkań. Tak wiele wrażeń może skutkować prawdziwym zastrzykiem endorfin i pozytywnie służy tworzeniu masy…. oczywiście pozytywnej energii. A w co przekuć tę energię, kiedy tak jej dużo? Oczywiście — w pobudzające ćwiczenia! 

Po pierwsze — rozgrzewka 

Każdy dobrze wie, że bez porządnej rozgrzewki nie ma co brać się za wymagające wysiłku czynności. Samo przejście się wzdłuż festiwalowego pasażu lub wycieczka po zapasy do Lidla nie przygotują nas na intensywną koncertową zabawę. Teraz, kiedy z zapartym tchem śledzisz w domowych (lub działkowych) warunkach Najpiękniejszą Domówkę Świata, warto co jakiś czas wstać i zrobić rozgrzewkę: zacznij od lekkiego truchtu — tak około 3 minut. Możesz robić kółka wokół dywanu w salonie. Potem krążenia ramion (wiadomo: do przodu, do tyłu, w górę i w dół), krążenia bioder i podskoki z unoszeniem kolan. Gotowe? Super! Teraz możesz bez obaw fikać przed TV w rytmach Big Cyc.

 

Poranna Zumba na ASP fot.Grzegorz Adamek

 

Po drugie — może joga?

Poranna joga to jedno z najbardziej popularnych ćwiczeń na rozpoczęcie festiwalowego dnia. Już od lat, na wzgórzu ASP, można dołączać do codziennych praktyk prowadzonych ze specjalistami w swojej dziedzinie. Joga to nauka balansu między ciałem a duchem, podczas której budujemy w sobie samoświadomość i spokój. W jodze każdy znajdzie coś dla siebie, więc jeśli chcesz spróbować swoich pierwszych asan przed włączeniem transmisji Najpiękniejszej Domówki Świata, wcale nie potrzebujesz do tego specjalistycznej maty czy kostek. Wystarczy dywan lub karimata, sznurek od szlafroka i gruba książka. Namaste!

 

Joga ONLINE na ASP fot. Dominik Malik

 

Po trzecie — wytańcz to!

Nie od dziś wiadomo, że taniec redukuje stres i łagodzi obyczaje. Tak jak na porannych warsztatach ASP Pol’and’Rock Festival, tak i w domu możesz wprawić w ruch swoje ciało w spontanicznym tańcu! Szukasz czegoś bardziej energicznego, by przy okazji spalić nieco więcej kalorii? Najlepsza będzie zumba, czyli połączenie tańca i fitnessu w rytmach latino.

 

 

Po czwarte — zadbaj o kark 

W sobotę gra Hunter, a Ty zachodzisz w głowę, jak odpowiednio przygotować się do transmisji ich koncertu? To proste: zanim zaczniesz „machać grzywą”, zadbaj o ćwiczenia karku i odcinka szyjnego kręgosłupa (jeśli jesteś po urazie, lepiej odpuść i oglądaj koncert w pozycji statycznej). Aby zacząć, usiądź sobie przed koncertem na kanapie w pozycji wyjściowej i wyprostuj plecy. Następnie staraj się przyłożyć lewe ucho do ramienia i wytrzymaj tak kilka sekund. To samo zastosuj dla drugiej strony. Gotowe? Możesz teraz kilkukrotnie unieść i powoli opuścić barki, by poczuć powolne rozluźnianie tych sfer ciała. Kilka minut takich i podobnych ćwiczeń powinno wystarczyć, by poczuć różnicę!

 

 Na domówce bawimy się do samego rana fot. Ola Drutkowska

 

 

Po piąte — zbieraj energię na kolejną edycję Pol’and’Rock Festival!

Na kostrzyńskim polu w czasie Festiwalu nigdy nie brakowało sportowych wrażeń. Pamiętaj jednak, że większość ćwiczeń na warsztatach ASP prowadzonych jest pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów. Jeśli więc marzy Ci się, by spróbować swoich sił w Brazylijskich Sztukach Walki (Capoeira), poznać pięć fundamentalnych ćwiczeń chińskiej praktyki samodoskonalenia Falun Dafa, bądź zacząć swoją przygodę ze ścianką wspinaczkową na Himalayan Camp, już dzisiaj zadbaj o swoją kondycję!

 

 

fot. Basia Lutzner

 

 

Pamiętaj, że przez cały czas możesz dzielić się z innymi Festiwalowiczami swoją aktywnością i pokazać, jak Ty spędzasz Najpiękniejszą Domówkę Świata! Wrzucaj foty i filmy na social media i oznacz je #PolAndRock2020

 

Trzymaj się zdrowo i sportowo!

POKAŻ PODOBNE
2022-06-07 11:00:00

"Johnny" - wspomnienie księdza Jana Kaczkowskiego na Pol'and'Rock Festival

Uczestnicy najbliższej edycji Pol'and'Rock Festival będą mieć okazję uczestniczenia w spotkaniu z twórcami filmu o charyzmatycznym duchownym.

2022-06-20 21:20:00

Marcin Dorociński na ASP!

Despero z "Pitbulla", Tadeusz z "Róży", pułkownik Kukliński z "Jacka Stronga" czy Falski z "Rewersu"- to tylko wybrane role Marcina Dorocińskiego. Zaliczany do ścisłej czołówki aktor zagości na 28. Pol'and'Rock Festival, spotykając się z publicznością Akademii Sztuk Przepięknych.

2022-06-03 14:45:22

Ostatni dzień zgłoszeń do strefy NGO!

Zapraszamy wszystkie organizacje pozarządowe do współtworzenia z nami Najpiękniejszego Festiwalu Świata! Jeszcze tylko dzisiaj do końca dnia NGO mogą zgłosić chęć zorganizowania na 28. Pol'and'Rock Festival warsztatów i zajęć dla festiwalowiczów.

ZOBACZ TEŻ