Aktualności

Warsztaty ASP płynące transferem

2020-07-30 16:33:09

 

Za nami 36 warsztatów Akademii Sztuk Przepięknych – tym razem online, ale najważniejsze cechy Festiwalu zostały – nieważne gdzie, ważne, że jesteśmy połączeni.

Półtorej doby różnorodności – dyskusji, pogadanek, manualnych i zręcznościowych wyzwań. Wszystko za sprawą nowej odsłony warsztatów Akademii Sztuk Przepięknych. Tym razem nie na wzgórzu ASP, ale za to na szczycie technologicznych możliwości.

Wśród prelegentów, m.in.: Amnesty International, OTOZ Animals, Fundacja Dr Clown – łącznie 36 organizacji pozarządowych, które przygotowały wydarzenia z 9 bloków tematycznych, w tym: zdrowie i integracja, ekologia, kultura, hand made, prawa człowieka/edukacja globalna.

 

fot. Rozkład jazdy warsztatów

 

Uczestnicy warsztatów próbowali nauczyć się psiego języka, dzięki inspektorom ds. ochrony zwierząt, z których można wywnioskować, że pies nie tylko szczeka, ale i miga – i to właśnie na mowę ciała stawia w porozumieniu się z innymi, nie tylko przedstawicielami swojego gatunku. Festiwalowicze Najpiękniejszej Domówki Świata, próbowali razem z Towarzystwem Rozwoju Rodziny, odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zachowania seksualne, są zdrowe, czy nie, a Stowarzyszenie MAYE pokazało nam, jak nie wypuścić ze swojego domu snów, pokazując uczestnikom, jak zrobić piękne łapacze.

 

 

Wszystkie warsztaty zostały przeprowadzone zdalnie, wykładowcy za pomocą tworzonych live’ów, połączyli się z festiwalowiczami.  

Było Was blisko 10 000! Mądrych, otwartych, gotowych do rozmów, do słuchania drugiej osoby. Jak zwykle rządni wiedzy, otwarci na świat, głodni siebie nawzajem. Lato, wakacje to dla Was nie wymówka od nauki, a ilość uczestniczących osób w zajęciach, pokazuje, że wręcz odwrotnie! Chcecie się uczyć, chcecie się rozwijać, poszerzać swoje horyzonty. Kiedy w zeszłym roku mówiliśmy do Was z kostrzyńskiego pola, że zabieracie Festiwal do domu, wieziecie go ze sobą, by dzielić się z innymi, zaszczepiać w innych otwartość i ciekawość świata – nie spodziewaliśmy się takiego efektu. Stanęliście na wysokości zadania. I nie ma na to przeciwności losu. Wy zawsze zwyciężycie! A my razem z Wami! Tworząc przy tym najpiękniejszą i największą domówkę! 

 

 

“Kiedy postanowiliśmy przenieść Festiwal do sieci, bardzo mocno zastanawialiśmy się, jak uwzględnić jego wszystkie dotychczasowe elementy. Bardzo ważne było dla nas, żeby nie zapomnieć nie tylko o spotkaniach na Akademii Sztuk Przepięknych, ale także o warsztatach organizowanych przez różne organizacje pozarządowe i instytucje. Wiedzieliśmy, że ten fragment woodstockowego pola był zawsze ważny dla festiwalowiczów, ale także dla organizacji pozarządowych, które w ten sposób miały możliwość dotarcia do dużej i różnorodnej grupy, która jest ciekawa świata i chce wiedzieć więcej. Okazuje się, że mimo, że na odległość – fani festiwalu w dalszym ciągu są spragnieni rozmów i wiedzy. Co więcej – warsztaty w wersji online – dały nowe możliwości, pozwoliły uczestniczyć we wszystkich spotkaniach i dzięki temu nie uronić niczego z tego, co razem z zaproszonymi instytucjami dla nich przygotowaliśmy.“  - mówi Anna Jadwiga Orzech, Rzecznik Prasowa / Digital Marketing Manager | Fundacja WOŚP

 

Oglądamy Warsztaty ASP fot.Ola Drutkowska 

 

Wierzymy, że warsztaty rozgrzały Was do dalszej zabawy! Cały czas, możecie porozmawiać z gośćmi ASP, zadać im pytania. Z kim chcielibyście się spotkać? Z Dorotą Wellman, braćmi Sekielskimi, a może z legendarnym Wojciechem Mannem? Bądźcie czujni, oglądajcie nasze transmisje!

 

Trzymajcie się! Pozostajemy na łączach!POKAŻ PODOBNE
2021-02-24 14:45:00

Muzyczna Akademia Sztuk Przepięknych

Przez wszystkie lata funkcjonowania Akademii Sztuk Przepięknych odbyło się tam również wiele spotkań z wybitnymi muzykami. Przypomnijmy sobie te inspirujące rozmowy!

2021-02-19 09:20:56

Pisarze na Akademii Sztuk Przepięknych

Olga Tokarczuk, Mariusz Szczygieł, Filip Springer, Maria Czubaszek to tylko niektórzy pisarze, którzy pojawili się na Akademii Sztuk Przepięknych, żeby rozmawiać z Wami na temat rzeczy ważnych.

2021-02-18 10:00:00

Akademia Sztuk Przepięknych w czasie pandemii

Akademia Sztuk Przepięknych to nierozłączny element Pol'and'Rock Festival, zatem również podczas 26. Pol'and'Rock Festival, czyli Najpiękniejszej Domówki Świata nie mogło zabraknąć tego jakże ważnego elementu. Wyjątkowe spotkania to łącznie 540 minut rozmów o różnej tematyce.

ZOBACZ TEŻ