Aktualności

Warsztaty na ASP

2017-07-07 12:14:04

Na Akademii Sztuk Przepięknych wiele się będzie działo w tym roku.  Zobaczcie kolejne warsztaty, w których będziecie mogli wziąć udział: 

Warsztaty ceramiczne 

Fundacja Prodeste 

Kampania Przeciw Homofobii

Czeski Dom 

Strefa warsztatowa Uniwersytetu SWPS

Cały Woodstock bada cukier - Fundacja Diabeciaki / Fundacja Europejska Klinika Cukrzycy  

Akademia Górniczo-Hutnicza - za co Was kochamy - czyli o relacji student-uczelnia w social media

Dorigami 

FaniMani 

Trening  z Fit Matką Wariatką 

Przystanek: Zielona Przystań 2017

Polska Akcja Humanitarna 

Polskie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Psychologii 

Monar

Wspólnota Anonimowych Narkomanów (NA) 

Falun Dafa

Zakład Biochemii i Żywienia Człowieka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie - Woodstock for future health 

Woodstock Ognia

Wielokulturowa Wioska Esperanto

Stowarzyszenie na rzecz Osób LGBT Tolerado 

 

Warsztaty ceramiczne 

Pokazy wytwarzania naczyń ceramicznych. Formowanie za pomocą koła garncarskiego. Nauka formowania z ręki małych form przestrzennych. Zabawy w glinie. 

 

Poznaj autyzm - Fundacja Prodeste 

Co to jest autyzm? Jakie są objawy autyzmu? Czy autyzm da się wyleczyć? Fundacja Prodeste opowie na te i inne pytania, będziesz mógł sam porozmawiać z osobami z autyzmem o życiu, tolerancji, akceptacji dla odmienności a przede wszystkim o tym, jak ważna jest wrażliwość na drugiego człowieka. Na warsztatach będziesz mógł się przekonać jak to jest być innym, inaczej myślącym, inaczej rozumującym i mającym inne potrzeby niż wszyscy dookoła.

 

Kampania Przeciw Homofobii  

Na stoisku Kampanii Przeciw Homofobii czeka Was mnóstwo atrakcji. Będziecie mogli wykonać własnoręcznie przypinkę, zapoznać się z naszymi publikacjami, porozmawiać na tematy związane z LGBTQ i zgarnąć tęczowe gadżety. Codziennie odbywać się będzie konkurs wiedzy o LGBTQ – z nagrodami! Do tego będziecie mogli pokolorować wielkoformatową kolorowankę i pomalować włosy na tęczowo.

 

 

Czeski Dom 

Woodstokowiczom po raz pierwszy chcemy zaprezentować na specjalnie przygotowanym interaktywnym stole kulturę, turystykę i historię kraju. Będą mogli uczestniczyć w produkcji rękodzieła regionalnego oraz spróbować czeskich potraw itp. Jedną z głównych atrakcji będą pokazy czeskich filmów animowanych w oryginalnym języku dobrze znanym dorosłym i dzieciom w formie wieczorynek wyświetlanych codziennie na telebimie w strefie Czeskiego Domu. Organizatorem Czeskiego Domu jest Musicmap s.r.o.. 

 

Strefa warsztatowa Uniwersytetu SWPS

Warsztaty kreatywne i ogólnorozwojowe, wykłady, zajęcia taneczne i plastyczne to tylko część atrakcji, które przygotowali dla uczestników Przystanku Woodstock psychologowie, trenerzy oraz studenci z Uniwersytetu SWPS. Już po raz siódmy pojawimy się na woodstockowym polu w ramach projektu Strefa Młodzieży. Zajęcia będą prowadzone w wiosce Uniwersytetu SWPS oraz w dużym namiocie Akademii Sztuk Przepięknych w dniach 2-5 sierpnia 2017 r. 

 

Cały Woodstock bada cukier - Fundacja Diabeciaki / Fundacja Europejska Klinika Cukrzycy 

Dwie Fundacje : Diabeciaki oraz Europejska Klinka Cukrzycy Zapraszają po raz kolejny uczestników Przystanku Woodstock do Diabetobusu.
Diabetobus – to pierwsze w Polsce mobilne centrum profilaktyki i edukacji cukrzycowej,
w którym prowadzone są bezpłatne badania poziomu cukru i ciśnienia, oraz szeroko rozumiana edukacja prozdrowotna.
Autobus wyposażony jest w lodówkę, w której osoby chore na cukrzycę mogą podczas imprezy przechować insulinę oraz niezbędny osprzęt do pomp insulinowych 

 

„Za co Was kochamy - czyli o relacji student-uczelnia w social media”

Na swoją prezentację w namiocie KręciołaTV/Dobra Strona Internetu zaprasza Maciek Myśliwiec z Akademii Górniczo-Hutniczej. Czy zastanawiałeś się nad tym jak Twoja Uczelnia buduje relacje na linii instytucja-student, nad tym jakie dobiera kanały do komunikacja z Wami i jak tworzy content , tak aby dopasowany by do waszych oczekiwań? W prezentacji chciałbym opowiedzieć Wam o tym, jak przygotowujemy się do rozmowy z Wami, gdzie poszukujemy treści, skąd czerpiemy pomysły i inspiracje i na czym nam zależy w kontrakcie ze studentami.  Chciałbym także posłuchać tego co Wy macie do powiedzenia i dowiedzieć się na czym Wam najbardziej zależy. Zastanówmy się nad tym jak jeszcze lepiej się komunikować. 

 

Dorigami 

Dorigami to poznańska inicjatywa artystyczna powstała w 2012 roku. Od ponad 5 lat dzielimy się naszą pasją, jaką jest japońska sztuka składania papieru - origami. Prowadzimy warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych - wiek i doświadczenie nie ma znaczenia! Bierzemy udział w wydarzeniach na terenie całego kraju, a Przystanek Woodstock odwiedzamy już po raz kolejny. 

 

FaniMani 

Misją FaniMani jest wspieranie organizacji pozarządowych w zbieraniu funduszy na to, co najważniejsze. Współpracujemy z fundacjami, stowarzyszeniami, szkołami, harcerzami i innymi grupami realizującymi zadania o naturze prospołecznej.
Chcemy udowodnić, że pomagać można "przy okazji" i bez konieczności wydawania większej niż zwykle ilości pieniędzy. Popularność zakupów online wzrasta, a co za tym idzie wzrasta też potencjał pomocy, której może udzielić każdy z nas. 

 

Trening  z Fit Matką Wariatką 
Jeśli chcecie poczuć się lepiej, oczyścić psychikę i ożywić ciało, serdecznie zapraszam na moje treningi!
Czekam na Was codziennie od 10 do 11 w namiocie warsztatowym ASP.
Aśka Kajstura - Fit Matka Wariatka  

 

Przystanek: Zielona Przystań 2017

Od 2011 roku oferujemy woodstockowiczom pomoc w zakresie rozwiązywania problemu z alkoholem, nikotyną, narkotykami, życiem w rodzinie z problemem alkoholowym, przemocą, codziennie jest miting AA dla trzeźwiejących alkoholików, angażujemy się w uniemożliwienie zakupu alkoholu przez niepełnoletnich woodstokowiczów w wiosce piwnej.   Nasze hasło na Przystanku to:
CHCESZ POROZMAWIAĆ? CHCESZ SPRAWDZIĆ CZY TWOJE PICIE ALOKOHOLU JEST BEZPIECZNE? MASZ PROBLEM?


(ALKOHOL - NARKOTYKI– PRZEMOC – TRUDNE RELACJE)
ODWAŻ SIĘ – JESTEŚMY TU DLA CIEBIE!
konsultacje, porady, warsztaty
Profesjonalną pomoc oferuje 3 terapeutów, pomaga 3 wolontariuszy 

 

Polska Akcja Humanitarna

Zapraszamy na stoisko Polskiej Akcji Humanitarnej! Jak co roku, pracownicy PAH czekają na Was, żeby porozmawiać z Wami o dostępie do wody na świecie. Mamy gry edukacyjne, tatuaże wodne i wiedzę, którą chcemy się z Wami podzielić! PAH już od 25 lat niesie pomoc humanitarną na całym świecie. Obecnie działamy w Syrii, Sudanie Południowym, Somalii, Iraku i na Ukrainie. Przyjdź i zadaj nam pytania! 

 

Polskie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Psychologii 
Zapraszamy na nasze warsztaty, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli chcesz się na chwilę zatrzymać podczas ćwiczeń mindfullness lub poczuć się ja Sherlock Holmes wpadnij do naszego namiotu! 

 

Monar 

"Monar na Woodstocku - Profi Camp" to miejsce oferujące różnego rodzaju aktywności, angażujące uczestników festiwalu do refleksji nad zagrożeniami płynącymi z używania niebezpiecznych substancji. W wesołej i zdrowej atmosferze przedstawimy wam nasze spojrzenie na pozytywne wartości i alternatywy jakie daje życie w zdrowiu. Liczymy na wasz uśmiech i zaangażowanie.

 

Wspólnota Anonimowych Narkomanów (NA) 

Wspólnota Anonimowych Narkomanów (NA) w Polsce po raz pierwszy organizuje stoisko informacyjne, w ramach którego będzie można zdobyć informacje na temat NA - "Kto, co, jak i dlaczego?", otrzymać materiały informacyjne oraz porozmawiać ze zdrowiejącymi uzależnionymi o doświadczeniach zdrowienia z choroby uzależnienia na bazie Programu 12 Kroków NA. 

 

Falun Dafa

Falun Dafa to starożytna praktyka doskonalenia oparta na trzech fundamentalnych zasadach kosmosu jak: Prawda – Życzliwość – Cierpliwość. Celem życia człowieka jest jednanie się z tymi zasadami i powrót do prawdziwego "ja", do prawdziwej natury. Integralną częścią praktyki są również ćwiczenia, które pomagają w całościowej przemianie na poziomie mentalnym i fizycznym. Przekonanie o łączności pomiędzy Niebiosami i Ziemią i konieczność powrotu leżało u podstaw całej dawnej chińskiej cywilizacji i kultury. Praktyka Falun Dafa jest samą esencją tych wartości. Chcielibyśmy przybliżyć je na Przystanku wszystkim poszukującym.

 

Zakład Biochemii i Żywienia Człowieka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie

 Zapraszamy do naszej wioski "Woodstock for future health"! Będziemy zbierać dane  dotyczące stanu jelit, flory jelitowej i narażenia na choroby zapalne jelit. Pracujemy na obszarze całego pola namiotowego - zbieramy dane przy użyciu przyjętych kryteriów rozpoznawania chorób zapalnych. Będziemy również prowadzić kąt doradczy, gdzie chętni będą mogli się zgłosić i uzyskać indywidualną konsultacje dietetyczną.

Oprócz tego będziemy prowadzić wykłady i warsztaty edukacyjne, m.in.: "Jak bakterie jelitowe kształtują nasze emocje?", "Nakarm swoją mikroflorę – sprawdzone metody wzmocnienia flory jelitowej", "Nie marnuj żywności – naucz się ją prawidłowo przechowywać", "Jak się przygotować do badań laboratoryjnych – 10 porad, dzięki którym twoje wyniki nie będą zafałszowane" oraz "Żywienie w autyzmie i zaburzeniach funkcji mózgu."  

 

Woodstock Ognia

IX oficjalna edycja projektu "Woodstock Ognia" zrzeszającego kuglarzy, akrobatów i artystów ulicznych z Polski i Europy ma przyjemność zaprosić na swoje warsztaty na szczycie wzgórza ASP przed wioską kuglarską w każdy dzień festiwalu w godzinach 11-13 i 15-17. Projekt ma na celu szerzenie idei aktywnego trybu życia oraz rozwoju fizycznego i sprawnościowego poprzez naukę sekwencji ćwiczeń wspomagających koordynację ruchową. 

 

Wielokulturowa Wioska Esperanto 

Światowa Organizacja Młodzieży Esperanckiej TEJO rozpoczyna Kampanię  zachęcającą do bezskładkowego uczestnictwa w imprezach esperanckich, bezpłatnych kursach językowych, wejścia w  fascynujący świat Esperancji...

Spotkania z ciekawymi ludźmi, ekspozycje i prelekcje z pokazami, granie i wspólne śpiewanie, nawet tańce!  Szczegóły codziennie na afiszach przed namiotem szkoleniowym. 

Poznawanie świata, tanie podróżowanie dzięki gościnnej sieci esperanckiej PASPORTA  SERVO.
W ponad 40 krajach świata bezpłatne miejsca noclegowe dla esperantystów i przyjaciół esperanta. To fenomen społeczności esperanckiej: przyjaźń, tolerancja,  ciekawość odmiennych kultur, zasady wzajemności.  Opowieści z podróży, spotkania z globtroterem 

 

Stowarzyszenie na rzecz Osób LGBT Tolerado 

Lesbijki, Geje, Osoby Biseksualne i Transpłciowe są w pełni wartościowymi osobami, członkami grup zawodowych i rodzin. Jeśli czujesz że tak nie jest, przyjdź na warsztat, wspólnie zastanowimy się jak to zmienić. Marsze i Parady Równości to kontrowersyjny temat nie tylko w społeczeństwie ale również wewnątrz środowiska LGBT. Podczas warsztatu zastanowimy się czy i dlaczego warto się stowarzyszać i organizować takie i podobne imprezy.

 

Warsztaty ceramiczne fot. Bartek Muracki

POKAŻ PODOBNE
2019-07-19 12:26:22

Pobierz aplikacje mobilną i stwórz własny harmonogram Festiwalu!

Już po raz kolejny wraz z firmą Play przygotowaliśmy dla Was festiwalową aplikację na 25. Pol’and’Rock. Pobierz aplikację, oznacz w niej swój namiot i stwórz własny harmonogram by nic Ci nie umknęło!

2019-07-11 16:06:39

Plan czy spontan?

Przyjdź 2 sierpnia (piątek) o godzinie 15:00 do Dużego Namiotu ASP i posłuchaj o wyprawach, wyjątkowych spotkaniach i sposobach na wakacje życia.

2019-07-09 17:04:51

O hejcie na 25. Pol'and'Rock Festival

Na tegorocznym Najpiękniejszym Festiwalu Świata w Dużym Namiocie Akademii Sztuk Przepięknych odbędzie się bardzo ważna rozmowa o hejcie. Jerzy Owsiak i Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar zapraszają Was do wzięcia udziału!

ZOBACZ TEŻ